S náskokem 11 bodů vede mochtínské béčko mužů III.třídu a po roce se opět vrací do okresního přeboru, ze kterého v loňském roce sestoupilo. Béčko doma porazilo Strážov B 4:1, áčko mužů naopak v utkání I.B třídy prohrálo ve Strážově nečekaně vysoko 0:4. Titul přeborníka okresu má prakticky "v kapse" naše družstvo žáků, které vede tabulku s náskokem 9 bodů před druhým Švihovem. Tři mistrovské body přivezl z Nýřad také mochtínský dorost a v tabulce je druhý za Bolevcem ! Zbytečná vyloučení Špindlera a Zhvakina však tým do dalších bojů hodně oslabuje. Dařilo se bodově i našim nejmladším fotbalistům. Mladší přípravka vyhrála v Klatovech, staršíci pak přivezli body z Dlouhé Vsi.

1.6.2008 - I.B tř. mužů SK Kovo Strážov - Sokol Mocchtín  4 : 0 (1:0). Tradiční derby mělo za úmorného vedra vyrovnaný průběh, ale v zakončení byli jasně lepší domácí hráči. Ti dokázali dokonale potrestat každou chybu naší obrany, nakonec vyhráli vysoko 4:0. Úvod však patřil Mochtínu a hlavně Dáda Dvořák byl největším nebezpečím domácích. Střelecky se však neprosadil, i když ve 43.minutě měl ke golu hodně blízko. Jeho dělovka z VPK však skončila na tyči strážovské branky. To však již Mochtín prohrával 0:1, domácí ve 41.minutě rychlou akci do otevřené obrany Mochtína dokázali proměnit v gol. Naši hráči chtěli po přestávce nepříznivé skore srovnat, ale stal se pravý opak. Po VPK se dostal k míči domácí kanonýr Mayer (byl v ofsajdu ?) a střelou pod břevno zvýšil na 2:0 pro Strážov. Mochtín nerezignoval, tlačil se do útočení, chtěl vyrovnat. Pozorná obrana domácích však byla proti. V závěru utkání přišly navíc další branky v naší síti. Ta třetí v 81.minutě po faulu na našeho J.Mareše, který rozhodčí přehlédl, závěrečná čtvrtá pak po dalším brejku, kdy náš obránce M.Bejvl podklouzl, rychlonohý Janka ho lehce obešel a opět nahrál na gol střídajícícmu Šť.Presslovi - 4:0.Rozhodčí König, ŽK 3:5, sestava Mochtína : Rajtmajer Pe., Podráský Ji.,Mareš J.Šup O.,(80.Zoubek P.), Dolejš Ji.,Čeleda Ji.(46.Kašpar L.), Bejv M., Dvořák D., Troch R. (65.Břečka M.), Černý P., Křivánek J. (77.Švátora Pe.).

1.6.2008. - III.tř. mužů Sokol Mochtín "B" - SK Kovo Strážov "B"  4 : 1 (1:1). Souboj vedoucího týmu s ohroženým Strážovem nakonec vyzněl jednoznačně pro náš tým, který si touto výhrou již definitivně zajistil postup zpět do okresního přeboru, ze kterého před rokem sestoupil. Hosté jsou naopak nad sestupovou propastí do IV. třídy a v Mochtíně toho moc neukázali. Vedli sice od 14.minuty golem Kalisty, ale pak již jen inkasovali. Nejdříve se 2x trefil Míra Růžek (20. a 53.min.), pak dva goly přidal i Luboš Nový (55. a 58.min.), Mochtín B si do tabulky připsal další body a vede jí před druhým Veřechovem již o 11 bodů !!! Rozhodoval Luboš Kurc ze Sušice, ŽK 0:1, 50 diváků. Branky : Růžek Miroslav a Nový Luboš - po 2, sestava : Blumentritt Pa., Kubala P., Růžek M., Bláha P.(Pavlík J.), Kubeš A., Dolejš Ji., Nováček V., Plánička Zd., Tománek K., Kolárik L., Nový L.

31.5.2008 - KS dorostu Dioss Nýřany - Sokol Mochtín  0 : 4  (0:2). Domácí jsou na sestup a k utkání nastoupili jen s 9 hráči. Brzo mohli hrát jen o osmi, ale rozhodčí Požárek je nechtěl viditelně oslabit za "kosu" dom. hráče na našeho útočníka. Mochtín měl výraznou převahu, vyhrál 4:0, ale ztratil dva hráče (Špindlera a Zhvakina), kteří se nechali zbytečně vyloučit. Škoda, hned tuto neděli budou citelně chybět v utkání o 1.místo v tabulce s vedoucím Bolevcem na hřišti v Mochtíně! Branky : Zhvakin Saša - 2, Kašpar Luboš a Blumentritt Pavel - po 1.

30.5.2008 - OP žáků  Sokol Mochtín  - SK Bolešiny  3 : 1 (3:0). Mochtín se dostal lehce do vedení po chybách hostujícího golmana i obrany. Pak se ale soupeř rozehrál a byl našemu celku více než vyrovnaným soupeřem. A jen zásluhou kvalitních výkonů našeho brankáře P.Kardoše a obránců Jiřího Flodra a Milana Matouška hosté nesrovnali skore. Rozhodoval Šot Karel, bez ŽK, branky : Flodr Jiří, More Patrik - po 1, 1 byla vlastní.

31.5.08 - OS st. přípravky - Tatran Dl.Ves - Sokol Mochtín  1 : 4 (0:2). Bez porážky vedou okresní soutěž naši st.minižáci. Vyhráli i v Dlouhé Vsi, tabulku vedou s 21 bodem před Nal.Hory, které mají bodů pouze 13. V Dl.vsi se dvakrát střelecky prosadil V.Pretzelmayer, po golu dali J.Hadáček a J.Žiak. Rozhodoval Bošek ze Sušice.

28.5.2008 - OP ml.přípravka Sokol Mochtín - FK Horažďovice  8 : 1 (4:0). V dohrávce byla naše omladina jasně lepší a s chutí si zastřílela. Branky : Šafránek Jan - 3, Koranda Michal - 2, Truchlý T. a Kapusta M. - po 1. Rozhodčí Šot Karel

30.5.2008 - OP ml.přípravka - TJ Klatovy - Sokol Mochtín  2 : 6 (0:3). I v pátečním zápase naši kluci bodovali naplno. Střelecky se prosadil hlavně šikovný Tomáš Truchlý, autor 4 branek. Po 1 brance ještě přidali Jan Šafránek a Radek Mužík. Rozhodčí Kalista z Klatov.