Neděle 9.6.2013 přinesla nepříjemnou porážku našemu "B" týmu mužů, který prohrál v důležitém zápase v Bolešinech těsně 1:2 a je na pokraji sestupu z OP. Ještě jsou sice dvě kola, ale čekají nebezpeční soupeři (Vrhaveč a Běšiny).

Radost z těsných výher mají naopak naši žáci, kteří vyhráli ve Strážově 3:2 i dorostenci, kteří zvládli okresní derby v Nýrsku, kde vyhráli po velké bitvě 2:1 a stále drží naději na celkové prvenství v krajské soutěži. Musí však ještě zvládnout dva domácí zápasy s Kolovčí a silným Holýšovem, který si rovněž brousí zuby na 1.místo.

OP st. žáků - SK Strážov  - Sokol Mochtín  2:3 , všechny 3 goly Mochtína dal Jaroslav PRETZELMAYER, rozhodčí Koura

KS dorostu - Okula Nýrsko - Sokol Mochtín  1:2, derby jak se patří s velkým nasazením všech hráčů, přineslo i kvalitní fotbal z obou stran. Smůlou bylo, že se nedostavil delegovaný rozhodčí a tak zápas musel odřídit laik, p. Ji. Vondra z Nýrska. Skore ve II.poločase otevřel domácí György a následně přišla další pohroma, když uvedený rozhodčí vyloučil po 2 ŽK našeho J.Potužníka. I v deseti však Mochtín doslova dřel a vyplatilo se. Na 1:1 srovnal Aleš Hrudička a v závěru dal z polocentru - polostřely vítězný gol Jiří Flodr. Výhrou si Mochtín stále drží 1.místo v tabulce, doma ho ještě čeká Koloveč (v úterý) a pak v neděli 16.6. silný Holýšov.

OP mužů - SK Bolešiny - Sokol Mochtín "B"   2 : 1 (1:0). Důležitý zápas o záchranu lépe zvládli domácí hráči, kteří šli za výhrou s větším nasázením a elánem, navíc je podržel i brankář Martínek. O výhře rozhodly dvě standartky, které proměnil v gol domácí kapitán Radek Farný. Nejdříve v 19. minutě jeho dlouhý nákop ze 40 m přeletěl naše beky a skonončil nečekaně v síti - 1:0, pak stejný hráč proměnil penaltu, kterou rozhodčí Kurc nařídil ve 48.minutě. To zůstal na pravé straně vápna úplně volný domácí útočník, situaci hasil skluzem náš mladý stoper L.Bláha, vypíchl míč, ale přes jeho nohy soupeř upadl. Naše záloha se pak ještě snažila o vyrovnání, měla i šance, ale ty vychytal domácí golman, mladík A.Martínek . Krátký byl jen na dalekonosnou střelu střídajícího Milana Žiaka, který se v 83.min. opřel do míče ze 35 metrů a ten skončil v šibenici. Rozhodčí L.Kurc z Dl.Vsi, ŽK 2:2, 90 diváků. Sestava Mochtína : Švátora P., Bláha L., Šťastný, Sysel (Bejvl), J.Žiak, Staněk, Ji.Dolejš, Zahradník, Schejbal (Sukovatý), Voráč (Žiak M.), Novák (Křivánek), branka :  Žiak Milan - 1

Zápasové dohrávky v tomto týdnu :

.. úterý 11.6. od 18,00 hod.  - KS dorostu So Mochtín - Slavoj Koloveč

.. středa 12.6. od 18,00 hod. - OP mužů  So Mochtín "B" - Sokol Vrhaveč

.. čtvrtek 13.6. od 17,30 hod. - OP st. žáků So Mochtín - Svatobor Hrádek

....přijďte se podívat, přijďte povzbudit naše fotbalisty v bojích o mistrovské body !!!