Středeční dohrávka I.B třídy mužů v Blovicích přinesla našim mužům definitivní pojistku 1.místa v tabulce a tím i jistého postupu do I.A třídy ! Na těžkém, podmáčeném terénu náš "A" tým doslova "vydřel" všechny tři body, protože herně se mu ani tentokráte moc nedařilo.

..5.6.2013 - Sokol Blovice - Sokol Mochtín  1 : 2 (1:1). Naši fotbalisté odjížděli k dohrávce s odhodláním získat alespoň jeden bodík, který by byl pojistkou jistého 1.místa v tabulce a tím i postupu. Nakonec to bylo těsné vítězství, které se rodilo velice těžce, ale bylo zasloužené. Úvod vyšel Mochtínu znamenitě, již v 7.minutě skoroval Jan Kul, když poslal míč z blízka do sítě, který domácí golman po cnetru Jar. Cihláře z VPK v rukou neudržel - 0:1. I v další části hry měli naši hráči míč více na svých kopačkách, ale nepřesnosti v rozehrávkách vše kazily. Domácí zahrozili vážněji až ve 21.minutě, kdy se jim povedla rychlá kombinace a přihrávka z pravé strany, kterou domácí útočník zakončil golem na 1:1.Měkký a kluzký terén  blovického hřiště neumožňoval žádnou kombinační hru, o kterou se Mochtín snažil, ale vytrvalý tlak našeho týmu nakonec přinesl vítěznou branku. Ta přišla v 72.minutě, kdy po centru J.Kula si na míč nejvýše vyskočil náš kapitán Jiří Dolejš a hlavou přesně zavěsil - 1:2.  Domácí se v závěru utkání dostali také ještě do šance, ale nepříjemnou, tečovanou střelu stačil náš golman vykopnout nohou z brankové čáry. Skore se nezměnilo, naši fotbalisté ši zhluboka oddychli, splnili si svůj velký sen !

Utkání rozhodovala trojice rozhodčích Jar. Majerčík, Pa. Ďugel (oba z Tachova)a  Ji.Velíšek z Nepomuka, ŽK 1:2, sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Dolejš T., Hrudička, Kul ,(76.Špindler), Dolejš Ji., Flodr, Babka, Švátora P., Cihlář, Plánička, branky : KUL Jan, DOLEJŠ Jiří - po 1.

Poznámka : domácích fotbalistů nám bylo upřímně líto. Krásný stadión s tribunou a zázemím, dlouholetá a bohatá fotbalová tradice, bohužel, sestoupí do okresního přeboru Plzeň-jih (vystřídají je Přeštice "B", které vedou s náskokem OP) !!! V utkání s Mochtínem bojovali o poslední šanci prát se o záchranu. Přišli o ni, ale také o své mobilní telefony, peněženky a další cenné věci, protože jejich kabinu během prvního poločasu vykradli pobertové !!!

Připomínám, že trenink mužů i dorostenců je v pátek od 18,00 hodin !