V neděli 12.5. se v Mochtíně hrály dva mistrovské fotbalové zápasy. Po pátečním a sobotním lijavci se naštěstí v neděli dopoledne udělalo pěkně a tak mochtínské hřiště bylo schopné k odehrání utkání. V předzápase vyhráli naši žáci nad So Hartmanice 6:1, po nich pak naše áčko zvládlo doma další okresní derby, porazilo Strážov 4:1 a v tabulce I.B třídy má již z vedoucí pozice luxusní náskok 11 bodů na druhou Dlouhou Ves !

.. I.B třída mužů - Sokol Mochtín - Kovodružstvo Strážov  4 : 1 (2:0).  Úvodních 15 minut patřilo hostům, kteří začali zápas náporem. Kopali několik rohových kopů, ale v zakončení naštěstí přesní nebyli. Mochtín se na těžkém, rozmáčeném trávníku postupně zlepšoval, získával převahu a dával i pěkné branky. Tu první ve 28.min. Jarda Cihlář z VPK. Ukázkově zatočil střílený centr přímo do branky - 1:0. Pět minut před přestávkou vyšla našim fotbalistům parádní akce z levé strany po ose Ji.Flodr - Jar. Cihlář a zakončoval jí golem Jan Kul - 2:0. Po přestávce se hosté pokusili o zvrat nepříznivého stavu, ale naše obrana je do zakončení nepouštěla. Jen v 62.minutě přišla nebezpečná situace, ale tu s přehledem vyřešil náš golman P.Rajtmajer. O 4.minuty později ale udeřilo na druhé straně. Přesně rozehraný VPK zakončil přesně neobsazený Jiří Dolejš, zvýšil na 3:0, bylo prakticky rozhodnuto. V závěru pak spokojení mochtínští fanoušci viděli ještě dva goly. Na 4:0 zvyšoval pro Mochtín v 83.min. ještě jednou Jarda Cihlář, v 86. min. se dočkali i hosté, když čestným úspěchem na 4:1 upravoval kanonýr Strážova Broněk Mayer. Rozhodčí Lad. Fanfule z Bělé nad Radbůzou, ŽK 2:2, 100 diváků. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Hrudička, Dolejš T., Špindler( 82. Schejbal), Babka, Flodr, Dolejš Ji.(86.Sysel), Cihlář, Kul (84.Švátora P.), Plánička, branky : Jaroslav CIHLÁŘ - 2, Jiří DOLEJŠ, Jan KUL.

..OP st. žáků  - Sokol Mochtín - Sokol Hartmanice   6 : 1 (1:1). Oba týmy dostaly v průběhu zápasu pořádnou dešťovou sprchu, ale kluci obou mužstev to zvládli. Hosté v 1.poločase drželi krok, ale ve II. se Mochtín začal prosazovat kombinační hrou, dával i branky. Rozhodčí Petr Švátora, ŽK 0:1, branky Mochtína : Viliam Pretzelmayer, Jan Šafránek a David Burian - po 2