Dohrávku úvodního jarního kola Chanovice - Mochtín zvládli naši dorostenci na jedničku. Důležitý souboj o čelo tabulky vyhrál Mochtín 3:1 a poskočil do čela tabulky Krajské soutěže před Holýšov a Chanovice ! Utkání se hrálo ve středu 8.5.2013 a to zrovna v době, kdy v Mochtíně probíhal Mochtínský přespolní běh.

..8.5.2013  - KS dorostu  Haas Chanovice - Sokol Mochtín  1 : 3 (0:2)

Mochtínu vyšel úvod zápasu, hned v první minutě svým důrazem a pohotovostí se prosadil Milan Matoušek a otevřel skore -  0:1. I v dalším průběhu byl náš celek lepší, vyhrál zaslouženě. Domácí také měli šance, ty však zlikvidoval navrátilec z marodky - náš golman Petr Vítovec. Mochtín jich však měl daleko více, škoda, že je neproměnil. Do poločasu se ale skore přece jen měnilo a to opět ve prospěch Mochtína. Milan Matoušek utekl svým stážcům a svoje solo od polovibny hřiště proměnil v gol - 0:2. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Mochtín měl 4 tutovky, které trestuhodně zahodil a tak přišel trest. Po sérii rohů se k odraženému míči dostal domácí Jan Šebek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, snížil na 1:2. Mochtín si ale vítězství nechtěl nechat vzít, stále byl aktivní, vytvářel si další slibné šance. Na druhé staně podržel navíc svůj tým i brankář Vítovec, Mochtín kráčel za cennou výhrou. Tu nakonec pečetil v 85.minutě Dan Kotlan, který chytrým lobem přehodil chanovického golmana, upravil stav na konečných 1:3. Zápas řídil r.Marek Mazanec, 50 diváků, branky : Šebek - Matoušek 2, Kotlan. Sestava Mochtína : Vítovec, Hrudička, Bláha, Bejvl, J.Žiak, Zajíc, Kotlan,Flodr, M.Žiak, Matoušek, Potužník, střídali : Rašek, Rubáš, Burian

Klukům patří dík za parádní výkon a skvělý výsledek, na který je třeba navázat v další části soutěže !!!

Blahopřeji a držím palce se všemi dalšími příznivci Sokola Mochtín !