V sobotu 16.2.2013 uspořádal náš fotbalový oddíl So Mochtín další ročník "Zimního turnaje starších žáků v halové kopané". Tentokráte se turnaj odehrál v tělocvičně ZŠ Plánická v Klatovech na Vodojemu a to za účasti 8 družstev. Šest jich bylo z okresu Klatovy (Mochtín postavil dva), jeden z okresu Plzeň-jih a jeden z okresu Strakonice.

Menší tělocvična (před tím se vždy hrálo ve velké na Čapkovce), kladla větší nároky na hráče všch týmů, na jejich techniku, pohotovost, rychlost. Nejlépe se s těmito podmínkami vypořádali hráči SK Bolešiny a Lub, kteří se zaslouženě probojovali až do finále. Celkové vítězství, zlaté medaile a pohár si nakonec domů odvezli mladí fotbalisté SK Bolešiny. Opírali se o výborný výkon brankaře Mikuláše Vargy, měli ve svém středu nejlepšího hráče turnaje Tomáše Javorského, ale hlavně, měli vyrovnaný tým, který byl technicky na výši a uměl navíc i bojovat !

To samé se nedá říci o mochtínských žácích, kteří tentokráte zklamali přístupem i výkonem. Potupným způsobem prohrálo hlavně  naše áčko žáků hned úvodní zápas s Bolešinami - 0:6 !  Bez řádného rozcvičení, nabuzení a bojovnosti se sálovka hrát nedá ! Postupem času se sice kluci rozehráli, ale bez M.Kapusty a V.Pretzelmayera , kteří dali přednost hrát zápas za Klatovy v Bělé a bez střelce J.Šafránka, který je zraněný, žádný oslnivý výkon nepředvedli a nakonec skončili na 4.místě, když souboj o bronzové medaile prohráli až v nastavení na penalty se Sokolem Nalžovské Hory. "B" tým Mochtína byl složen z mladších hráčů, ten odvedl standartní výkon.

Skupina "A"  - Bolešiny - Mochtín A 6:0, Hradešice 1:0, Letiny 5:0, Mochtín A - Hradešice 0:0, Letiny 7:0, Hradešice - Letiny 1:0

Skupina "B" - Luby - Střelské Hoštice 5:0, Mochtín B 2:0,Nalžovské Hory 3:0, Nal.Hory - Střelské Hoštice 2:0, Mochtín B 4:0, Mochtín B - Střelské Hoštice 0:0

1. semifinále - Bolešiny - Nalžovské Hory 4:1, 2. semifinále - Luby - Mochtín A 4:2,

Utkání o 7.-8.místo - Střelské Hoštice - Letiny 0:1, o 5.-6. místo - Mochtín B - Hradešice 0:1

Utkání o 3.-4.místo - Nal.Hory - Mochtín A 0:0, na pok. kopy 2:0

F I N Á L E  :   Luby - - Bolešiny  0:1, rozhodující gol střílel David Novák

Konečné pořadí turnaje : 1.SK Bolešiny, 2.Start VD Luby, 3.TJ Sokol Nalžovské Hory, 4.TJ Sokol Mochtín "A", 5. TJ Sokol Hradešice, 6.TJ Sokol Mochtín "B", 7.SK Letiny, 8.TJ Sokol Střelské Hoštice

Individuelní ceny :   nejlepší brankář: Karel Přibil - So Nal. Hory, nejlepší obránce : David Burian - So Mochtín "A", nejlepší útočník - Karel Šleis - Start VD Luby, autor 8 branek, nejlepší hráčka turnaje : Kristýna Panušková - Sokol Hradešice, nejlepší hráč turnaje : Tomáš Javorský, tvořivý hráč + autor 8 branek - SK Bolešiny.

Děkuji všem týmům a jejich vedoucím a trenérům za kázeň a sportovní chování, svým pomocníkům (Oliver Kapusta - moderátor, Jiří Peleška, Jaroslav Pavlík - rozhodčí) za organizační pomoc, kterou přispěli k hladkému průběhu celé akce.

Po rozdání diplomů, medailí a cen týmům i jednotlivcům byl turnaj ukončen s tím, že za rok by se družstva opět na podbné akci ráda sešla na podobné akci.

Sestavy So Mochtín :  "A" tým - Jar. Pretzelmayer, Stan.Strejc, Pa.Lorenc, Pe. Peleška, Tom. Řeřicha, Jan Nebeský, Tom. Velek, David Burian,  "B" tým - Ma Vlach, Vlad.Tománek, Mi Holub, Pe Toman, Mi Pytlík, Ma Kapsta, Ji Coufal  - trenérem obou týmů byl Tomáš Kapusta, vedoucí mužstva Pavel Lorenc.

Turnaj byl odehrán, až na jedno zranění, v pořádku. Tím postiženým (zraněným) byl mochtínský Tomáš Velek, který byl hrubým faulem brankáře Lub sražen na palubovku a s poraněným předkloktím skončil v nemocnici. Držíme mu palce, aby se brzo vyźdravil !