V dalším mistrovském kole uhráli naši muži A i B shodně remisu a i když 2 body ztratili, nakonec si v tabulkách polepšili. V I.B třídě totiž prohrálo vedoucí Nýrsko i druhá Dlouhá Ves, Mochtín si ziskem 1 bodu polepšil a posunul se na 2.příčku tabulky. Ve III. třídě kraluje v tabulce naše béčko mužů. I to si 1 bodem za remisu ve Veřechově polepšilo, protože 2.Týnec prohrál v Myslívě. Všechny 3 mistrovské body získali naši dorostenci výhrou doma nad Kolovčí. V tabulce krajské soutěže poskočili na 2.místo za vedoucí Bolevec.

so 10.5.2008 - I.B tř.mužů So Mochtín - So Hradešice  1 : 1  (0:1). Naše mužstvo i v tomto dalším derby utkání nepodalo žádný oslnivý výkon. Nedařilo se především záložní řadě, trpěla tím hra celého mužstva. Citělně chyběli D.Dvořák, Troch i  nemocní St. Jarabica a L.Kašpar. Ale ani soupeř nepřijel do Mochtína kompletní. Hrála se vyrovnaná partie, soupeř však byl bojovnější a důraznější a ve 20.minutě šel do vedení po střele Fr. Šaška. Zlepšený výkon podali naši hráči až ve druhém poločase, ale v koncovce se všichni trápili, branka hostů byla pro ně zakletá. O remise 1:1 nakonec rozhodla penalta v 89.minutě, která přinesla hodně vzruchu a nevole vůči rozhodčímu ze strany hostů. Proměnil ji JI.Dolejš a zajistil Mochtínu 1 bod, který ho v tabulce posunul o jednu příčku výše, na 2.místo. Rozhodčí  K.Nesvadba z Nýřan, ŽK 3:3, 60 diváků. Branky : Dolejš Jiří  - 1, Sestava: Rajtmajer, Šup, Dolejš, Zoubek, Podráský, Bejvl (Vítovec), Černý, Břečka (Nový L.), Novák (Plánička),    Křivánek, Mareš.

ne 11.5.08 - III.tř. mužů  - So Veřechov - So Mochtín B  2 : 2  (1:0). Naše mužstvo mělo velké problémy se sestavou, ale nakonec vše dobře dopadlo. K zápasu odjelo s 12 hráči a přivezlo z Veřechova cenný bod. Domácí vedli 1:0, pak po standartce přidali další gol, ale závěr patřil jasně Mochtínu. Ten nejen vyrovnal na 2:2, ale měl i další šance na výhru, když Voráč a L.Nový nastřelili tyč domácí branky. Rozhodčí Vl.Habada z Plánice,  Branky :Nový Luboš, Vítovec Daniel - po 1. Sestava : Jurčacko P., Růžek, Pavlík, Dolejš st., Kolárik L., Babka, Nový, Sysel (46.Vítovec), Voráč, Podráský, Nováček

ne 11.5.08 - KS dorostu So Mochtín - Slavoj Koloveč   2 : 1 (0:0).  Naše mužstvo chtělo odčinit smolnou porážku z minulé dohrávky se Startem VD Luby, ale herně se mu proti bojovnému soupeři moc nedařilo. Stále je citelně znát v záloze neúčast L.Kašpara a tak nyní šlo hlavně o vůli a bojovnost. Tou se naši soupeři vyrovnali, navíc dali o branku více a zajistili si tak další tři mistrovské body. Smůlu měl v koncovce hlavně Saša Zhvakin, který v samotném závěru utekl obráncům, jeho střela však skončila na břevně. Rozhodoval J. Blaheta z Klatov, 20 diváků. Branky : Zoubek Pavel  -  2

Žáci i ml. a st. přípravka So Mochtín měla volno. Víkendový termín patřil mezinárodnímu turnaj v Sušici  - Otava Cupu 2008.