Po krátké letní přestávce vstoupili fotbalisté Sokola Mochtín do letní herní přípravy na mistrovský podzim 2012.

"B" tým So Mochtín, složený převážně z dorostenců, se v sobotu 28.7. zúčastnil turnaje mužů v Měcholupech, kde startovalo šest mužstev. Nejdříve se hrálo ve skupinách systémem každý s každým, pak o konečné pořadí. Naši fotbalisté měli potíže se sestavou, protože na turnaj neodjelo několik hráčů, se kterými se počítalo, přesto dokázali turnaj vyhrát !!!

Vyhráli skupinu "B", ve které porazili Měcholupy "B" 2:0 a s Měčínem remisovali 2:2, když hosté z Měčína srovnávali na remisu z PK po faulu na hranici vápna. V závěrečném finále pak Mochtín "B" porazil Klášterec 4:0 a zajistil si celkové vítězství ! To již do Měcholup na finále dorazili dodatečně ještě M.Kloupar, L.Bláha a O.Sukovatý - a bylo to znát.

Sestava Mochtína : Bejvl St. (trenér dorostu !), J.Žiak, Ji.Peleška (ještě před měsícem hráli za žáky So Mochtín (!) a zde odehráli výborné zápasy, P.Staněk, J.Bejvl, A.Hrudička, Ji.Flodr, M.Žiak, J.Nádašský, L.Kolárik a J.Kolárik (trenér "B" týmu), ve finále navíc ještě M.Kloupar, O.Sukovatý a L.Bláha. Branky Mochtína : ve skupině : Kolárika Lukáš - 2, Bejvl Jakub a Žiak Milan - po 1, ve finále pak : Michal Kloupar 2, Lukáš Kolárik a Ondřej Sukovatý - po 1.

Konečné pořadí turnaje : 1. So Mochtín "B", 2. Klášter, 3. So Měcholupy "A", 4. So Měčín, 5. SK Bolešiny, 6. So Měcholupy "B".

29.7. - příprav. zápas mužů - Slovan Kvíčovice - Sokol Mochtín  1 : 6 (0:1). K první herní přípravě odjel Mochtín na Chodsko. Hrálo se po dešti na dobře upraveném trávníku, nová trenérská dvojice St.Jarabica - Jaroslav Cihlář mladší, měla k dispozici 16 hráčů. Od začátku měl Mochtín jasnou převahu, golově se ale v prvním poločase prosadil jen jednou. Domácí se snažili, měli výborného golmana, v závěru jim ale viditelně ubývalo sil a toho dokázal Mochtín využít. Sled nejdůležitějších momentů utkání : 5.min. - Jiří Dolejš v čisté golovce, golman zachránil, 12.min. Jar. Cihlář v další golovce, golman zázračně vyráží, 17.min. Ji. Flodr přesně přihrál do šance Jar. Cihlářovi a ten otevřel skore - 0:1, 35.min. Zd. Plánička vyslal dělovku na branku, golman vyráží, ale Zd. Novák z malého vápna střílí z dorážky vysoko nad. Ve 48.min. J.Voráč zatáhl míč po levé straně, přesně přihrál před branku a Ji. Dolejš zyvšuje na 2:0 pro Mochtín, 52.min. Jar. Cihlář z velké šance střílí nad branku, 58.min. domácí vyšachovali naší obranu, šikovný Pavlík s přehledem snižuje na 1:2. 64.min. Ji.Dolejš po samostatné akci přesně zakončuje k tyči - 1:3, 76.min. O.Sukovatý z úhlu nastřeluje břevno domácí branky, 82. min. J.Voráč přihrává opět před branku, O.Sukovatý pohodlně doráží - 1:4, 84. min. únik Ji.Flodra po pravé straně, přihrávka před branku, kde doráží do sítě míč J.Voráč - 1:5, 86.min. brejková akce, Jar. Cihlář přihrává Ji.Dolejšovi a ten zakončuje - 1:6.

Sestava Mochtína : P.Rajtmajer, M.Kloupar (46. P.Švátora), P.Staněk (46. J.Křivánek), V.Kašpar, A.Hrudička (46. J.Šťastný), Zd. Plánička, Ji.Flodr, T.Babka (46.O.Sukovatý), Jar. Cihlář, Ji. Dolejš, Zd. Novák (46. J.Voráč), branky : Jiří Dolejš 3, Jaroslav Cihlář, Ondřej Sukovatý, Jan Voráč - po 1

TRENINKY mužů a dorostenců pokračují na hř. v Mochtíně opět společně  v pondělí, středu a pátek od 18,00 hod.