Posledními zápasy byl o víkendu 16. a 17.6.2012 zakončen mistrovský fotbalový ročník 2011/2012. Na výhru dosáhli naši žáci v Bolešinech, doma uhráli rekordní výhru naši dorostenci proti Malému Boru (9:0) ! Ti slavili po zápase nejen titul Přeborníka okresu, ale i postup do krajské soutěže, kteý budou od nové sezony hrát ! Nedařilo se našim mužům. Jak "B", tak i "A" tým odehrál se soupeřem rovnocenou partii, ale bohužel, brankové zakončení chybělo.   Naši ml. žáci navíc odehráli v sobotu 16.6. turnaj v Kolovči, kde uhráli 2.místo.

I.B tř. mužů  -  TJ Žichovice - So Mochtín  3 : 2  (3:0). Horší úvod zápasu již naše áčko dlouho nezažilo. Laxního přístupu našich obránců využili domácí ke dvoum přesným střelám, které skončily za zády našeho golmana. Ve 4.minutě vedly Žichovice 2:0 a měly další šance. Až postupem času Mochtín srovnal hru, dostával se také do šancí, jen přesnější zakončení chybělo. Pak ale ve 36.minutě přišla chyba našeho golmana, který zaváhal s odkopem, domácí útočník ho v souboji přetlačil, získal míč a poslal ho do prázdné branky - 3:0. Třígolový náskok sliboval pro domácí jasnou výhru, ale nakonec o ni museli perě bojovat . Naši hráči to nezabalili, začali soupeře přehrávat nejen technicky, ale hlavně i kondičně. V 74.minutě snížil po pěkném solo slalomu na 3:1 Tomáš Dolejš a když se po rohu v 78.minutě hlavou prosadil i náš novic v áčku - střídající dorostenec Jakub Bejvl, bylo znovu o co hrát - 3:2. Šance na vyrovnání Mochtín v závěru utkání rozhodně měl, ale bohužel, v koncovce se již nikdo golově neprosadil a tak 3 body zůstaly v Žichovicích. Rozhodčí Holeček, branky za Mochtín : Dolejš Tomáš, Bejvl Jakub - po 1. Sestava : Rajtmajer, Hrudička (46. Šup), Dolejš Ji., Švátora P., Sysel (72.Sukovatý), Švátora Ji. (60. Potužník), Kašpar , Cihlář, Dolejš T., Smolík Zb. (64. Bejvl J.), Schejbal

OP mužů - FK Dukla Janovice - Sokol Mochtín "B"  5 : 2  (4:0). Zápas se hrál za úmorného vedra a tak každá chybná přihrávka stála hráče obou celků hodně sil. Domácí Dukle se v závěru souěže mimořádně dařilo a své kvality prokázala i tentokráte. Mochtín měl smůlu v tom, že se mu hned v úvodní minutě zranil stoper P.Staněk, mužstvu hodně chyběl. Domácím se od 20. do 40.minuty podařilo vstřelit 4 branky, bylo prakticky rozhodnuto. Mochtín měl také šance (Poupa, Novák, Křivánek, Sysel), ale v koncovce to skřípalo. Naději po přestávce vykřesal Zd. Novák svoji brankou na 4:1, ale vzápětí další chybu naší obrany trestal pátým golem janovický kapitán Slivoň. Pak ale byl Mochtín až do konce zápasu lepší a měl spoustu šancí na skorování. Na 5:2 snižoval Poupa, další střela Zd. Nováka  (z malého vápna)skončila na tyči, hlavička J.Potužníka na břevně, křižná střela M.Bejvla těsně vedle, další golovku Potužníka chytil golman Šnejdar, stejně tak i střelu Poupy. Rozhodoval r.Pastyřík, ŽK 0:2, sestava : Rajtmajer, Švátora P., Staněk (2.Jarabica ), Hrudička, Sysel (46.Troch R.), Nováček (46. Bejvl M.),Plánička,  Bláha L. (60. Potužník), Křivánek, Novák, Poupa,  branky : Novák Zdeněk a Poupa Michal - po 1.

OP dorostu  -  Sokol Mochtín - Sokol Malý Bor   9 : 0 (4:0). Utkání prvního s třetím mělo nakonec jednostranný průběh. Hosté přijeli jen s 10 hráči, ale dlouho byli rovnoceným soupeřem.Pak ale inkasovali dva slepené goly a v jejich hře to začalo haprovat. Mochtín ve II.poločase měl výraznou převahu a spoustu šancí na to, aby zápas skončil dvouciferným výsledkem. Toho se nakonec hráči ani fanoušci nedočkali, přesto naši dorostenci sklidili pochvalu a to za celý soutěžní ročník. Vyhráli ho bez porážky, stali se přeborníkem okresu a postupují do krajské soutěže ! Blahopřejeme ! Utkání odřídil r. M.Mazanec, branky : Jan More 2, Zb.Smolík, Jar. Kanta, J.Bejvl, M.Zajíc, J.Rubáš, J.Potužník a R. Madera - po 1

OP st. žáků  -  SK Bolešiny - Sokol Mochtín   1 : 3  (1:1). Naši kluci prohrávali od 13.minuty 0:1, ale pak dal Jakub Hadáček hatrick , Mochtín si domů zaslouženě odvezl všechny tři body. Rozhodčí Simbartl, branky :  Jakub Hadáček  - 3

Sezona 2011/2012 skončila pro všechny naše týmy - nastává krátká přestávka. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčů za vzornou reprezentanci klubu, TJ i celé naší obce. Poděkování patří všem trenérům, vedoucím mužstev i dalším, kteří pomáhali, samozřejmě i fanouškům za podporu.

DOKOPNÁ mužů a dorostenců (kteří za muže v průběhu sezony hráli) proběhne tento pátek 22.6.2012 v Mochtíně od 18,00 hodin.  Nejdříve bude fotbálek, pak posezení ve Fotbalce s krátkým hodnocením + výhledy pro novou sezonu. Pozor ! Kdo můžete, přijďte již v 17,00 hod., budeme opravovat brankoviště na hlavním hřišti ! Díky předem.