Z bodových zisků se tentokráte o víkendu 19. a 20.5.2012 radovali jen naši mládežníci. Starší žáci přivezli 3 nečekané body ze Švihova, dorostenci pak v neděli uhráli těsnou výhru v Malém Boru a stále vedou tabulku se 4 bodovým náskokem před Chanosem Chanovice.

Bohužel, ani jeden bodík tentokráte nezískali naši muži. Béčko prohrálo doma s TJ Sušice "B" 2:4 a je silně ohroženo sestupem, venku (ve Svéradicích) se nedařilo ani našemu áčku, které v remisovém zápase těsně prohrálo 0:1. Škoda.

..I.B tř. mužů - FK Svéradice - Sokol Mochtín  1 : 0 (0:0). Domácí tým si výhrou pojistil 2.místo v tabulce, ale žádný oslnivý fotbal nehraje. Celý první poločas měl Mochtín více ze hry, byl aktivnější, měl i šance na goly. Po golu volaly hlavně velké příležitosti Jakuba Schejbala, Pavla Staňka i Luboše Kašpara. Nedáš - dostaneš, tak se přesně vyplnilo fotbalové pořekadlo. Do druhého poločasu totiž Mochtín vstoupil hodně ospale, přenechal iniciativu soupeři a ten toho dokonale využil. Nejdříve Mochtín přežil několik domácích rohových kopů, ale v 56.minutě se po autovém vhazování dostal míč až na neobsazeného Suchana a ten se z hranice velkého vápna trefil přesně - 1:0. Tento stav vydržel až do konce zápasu a to hlavně proto, že náš tým již nenašel sílu na jeho zvrácení. Utkání odřídila trojice rozhodčích z Plzně, hlavní byl Kvasnička. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Jarabica, Staněk, Dolejš Ji., Švátora P., Kašpar, Plánička, Babka, Smolík (70. Sysel), Cihlář, Schejbal (60. Dolejš T.)

.. OP mužů - Sokol Mochtín "B" - TJ Sušice "B"  2 : 4 (0:2). Hned v úvodu zápasu nastřelil náš Michal Poupa břevno hostující branky, ale goly v 1.poločase padaly jen do mochtínské branky. V 7.minutě otevřel skore Farták, ve 39. zvýšil na 2:0 pro hosty kapitán Hubáček. Oba goly byly hodně lacinné, soupeři je naši hráči doslova darovali. Naše nekompletní mužstvo se dlouho hledalo, nehrálo dobře, ale ani soupeř nepředváděl nic zázračného, byl k poražení. Kontaktní gol na 1:2 vsítil po solu M.Poupa, ale následná penalty za faul ve vápně soupeř proměnil, opět vedl o dvě branky. Závěrečný tlak Mochtína přinesl další kontaktní gol (O.Šup na 2:3), ale poslední slovo měl v nastaveném čase opět soupeř, odvezl si výhru 4:2. S přehledem rozhodoval Vl. Habada, ŽK 1:1, sestava Mochtína : Staněk, Šup, Sysel, Bejvl, Hrudička, Nováček, Bláha L., Švátora Ji. (46.Kloupar), Troch (75.Pavlík), Poupa (80. Kubala), Potužník (70. Škoda), branky : POUPA Michal - 1

.. OP dorostu - Sokol Malý Bor - Sokol Mochtín  0 : 1 (0:1). Náš tým odjel k zápasu v neúplné sestavě, výsledkově ale zápas zvládl, i když ve druhém poločase měli domácí více ze hry. Rozhodující gol vsítil  ve 23. minutě Jan Potužník, 3 body putovaly do Mochtína. Rozhodčí J.Abrahám ze Sušice, Mochtín vede tabulku o 4 body a kráčí za titulem Přeborníka okresu. Musí však ještě zvládnout minimálně další mistrovský zápas s Hrádkem !

.. OP st. žáků  - FC Švihov - Sokol Mochtín  1 : 2 (1:2). Domácí tým byl favoritem, ale vše dopadlo jinak. Domácí měli sice převahu a více ze hry, naši kluci však dokázali potrestat chyby v domácí obraně - přivezli všechny 3 body. Branky vítězů stříleli Vilda Pretzelmayer a Jakub Hadáček, rozhodčí Petr Švátora.

TRENINKY  mužů budou tento týden opět ve středu a pátek od 18,00 hodin. Očekáváme zlepšenou docházku !!!