Mimořádně úspěšný víkend 12.-13.5.2012 měli fotbalisté Sokola Mochtín. Všech šest týmů vyhrálo (!), výsledek mladší přípravky z turnaje v Bezděkově ještě neznám, ale věřím, že i naši nejmenší fotbalisté byli také úspěšní.

.. I.B třída mužů - Sokol Mochtín - TJ Spálené Poříčí  3:3 (0:3), na p.kopy 6:5. Kdo byl v Mochtíně jen na 1.poločas neuvěří. Hosté totiž vedli již 3:0, byli lepším týmem, potvrzovali, že právem vedou tabulku a jsou na nejlepší cestě do I.A třídy. Našim fotbalistům se naopak nedařilo, chyběla bojovnos a individuelní chyby našich hráčů dokázal soupeř trvdě trestat. Po přestávce se ale děly věci ! Mochtín zlepšil svůj výkon o 90 %, začal nejen bojovat, ale svého soupeře i přehrávat, vytvářel si šance. Tu úvodní po přestávce ještě Jarda Cihlář zahodil, ale pak byl u všeho podstatného, co přispělo k dramatické zápletece. V 55.minutě kopal rok, z jeho centru Pavel Staněk snížil na 1:3, O deset minut později se Jarda uvolnil před šestnáctkou hostí a tvrdou střelou k tyči snížil na 2:3. Soupeř se bránil, hrál jen na brejky, bál se o výsledek. A oprávněně. Mochtín šlapal na plné obrátky, šel za remisou. Dočkal se v 73.minutě, kdy nádherným golem z VPK z úhlu vymetl Jarda Cihlář pavučinky ze šibenice branky Sp.Poříčí - 3:3 ! A když dvě minuty před koncem stejný hráč trefil jen tyč hostující branky, mohli hosté mluvit o velkém štěstí. V následném penaltovém rozstřelu byl úspěšný Mochtín, vyhrál ho 6:5 (P.Rajtmajer chytil poslední penaltu!), připsal si další bodík do tabulky I.B třídy, která je hodně vyrovnaná. Rozhodovala trojice RO z Plzně - Kostelník, Filinger, Formánek, ŽK 1:2, 50 diváků (byl v televizi hokej). Sestava Mochtína :  Rajtmajer, Dolejš Ji., Plánička, Švátora P., Staněk P., Jarabica, Babka, Kašpar (Švátora Ji.), Smolík Z. (Poupa), Schejbal (Novák Zd.), Cihlář, branky : Jaroslav Cihlář - 2, Pavel Staněk 1

.. OP mužů - TJ Žihobce - Sokol Mochtín "B"  1 : 2 (0:0). Všechny tři "zlaté" body přivezlo naše béčko ze Žihobec. První poločas gol nepřinesl, rozhodovalo se až po přestávce. V 54.minutě šli do vedení domácí golem z ofsajdu, Mochtín ale v 74. a 78. minutě dvěma goly otočil skore ve svůj prospěch ! O vyrovnání se postaral St. Jarabica, vítězný pak dal Zd. Novák. Body to byly vydřené, ale zasloužené, stále však je Mochtín v ohrožení sestupem, musí ještě další body přidat. Rozhodčí Josef Blaheta, ŽK 0:2, 30 diváků - sestava Mochtína : Staněk, Sysel, Bejvl, Šup, Hrudička, Nováček, Tománek, Křivánek (55.Jarabica), Ji.Švátora (70. J.Bejvl), Novák (89. Kubala), Poupa (70. Potužník), branky : Stanislav Jarabica, Zdeněk Novák - po 1

.. OP dorostu - Sokol Mochtín - Chanos Chanovice  3:2 (0:1).  Souboj o vedoucí příčku v tabulce finalové skupiny přinesl nelítostný boj a velké drama se šťastným koncem pro naše dorostence. Ti hráli v 1.poločase hodně nepřesně, ztráceli míče, nedařilo se jim. Soupeř byl bojovnějí, důraznější, vedl od 35.minuty 1:0. Po přestávce se Mochtín zlepšil, Zb. Smolík srovnal na 1:1, ale další chybu soupeř opět potrestal, šel znovu do vedení ! Naši kluci to ale nevzdali, bojovali a vyplatilo se jim to. Zb. Smolík opět svým golem vyrovnal na 2:2, Milan Žiak pak po rohovém kopu "angličanem" dal zblíska vítězný gol na konečných 3:2. Soupeř již na změnu neměl sílu, naopak mohl znovu inkasovat, ale O. Sukovatý ve vyložené pozici jen nastřelil golmana Chanovic. Výhrou Mochtín vede tabulku již o 4 body, ale vyhráno ještě nemá, čekají další soupeři, nesmí se podcenit ! Rozhodčí Karel Lažánek, branky : Zbyněk Smolík - 2, Milan Žiak 1

.. OP st. žáků  - Sokol Mochtín - Sokol Hradešice  2 : 0 (1:0). Hosté vedou s převahou tabulku přeboru, ale v Mochtíně nehráli dobře. Naši kluci je přehrávali, vyhráli nakonec 2:0 zaslouženě. Rozhodoval Jiří Dolejš st., branky : Jakub Hadáček a Tomáš Velek - po 1

.. OP ml.žáků  - TJ Sušice "B" - Sokol Mochtín  2 : 3 (0:3). Zápas se hrál až v pondělí 14.5. a naši kluci ho v Sušici zvládli za tři body. Vedli již 3:0, ale pak se nechali zaskočit, přesto bodovali naplno. Rozhodčí Jakš, branky Mochtína : Matěj Kapusta, Jan Šafránek, Tomáš Velek

.. OP st. přípravka  - Sokol Mochtín - SK Bolešiny  5 : 4 (2:1,3:1,0:2). Vyrovnaný zápas s vítězným koncem pro Mochtín. Naši kluci vedli po dvou třetinách již 5:2, ale soupeř to nevzdal. Body však nakonec zůstaly v Mochtíně. Rozhodoval Petr Švátora, branky vítězů : Jakub Pretzelmayer 2, Tomáš Koranda, Petr Pretzelmayer, Radek Mužík

BLAHOPŘEJI a děkuji všem našim týmům za mimořádně úspěšný fotbalový víkend, jen tak dál !

POZOR - již zítra-ve středu 16.5.2012 se hraje v Mochtíně další mistrák ! Od 17,30 hod. je na pořadu vložené kolo OP žáků, ve kterém Mochtín hostí Start VD Luby !