Fotbalový víkend 21.-22.4.2012 mnoho bodů mochtínským fotbalistům nepřinesl. Čekalo se více. Vyhráli jen mladší žáci v Žichovicích a dorostenci doma s Horažďovicemi "B", ale to byly výhry povinné se slabými soupeři. Ostatní naše týmy, bohužel, prohrály. Z toho st. žáci smolně doma s Dl.Vsí těsně 1:2, stejně tak smolně i muži "A" 2:3 ve Štěnovicích, kde byli lepší, ale v závěru inkasovali z penalty.

V sobotu 21.4. 2012 se hrál v Mochtíně turnaj mladších přípravek. Přálo počasí, Mochtín porazil Sušici "B" 9:0, pak ale těsně prohrál s SK Bolešiny 3:4 a na závěr se Sušicí "A" 0:5 a v konečném účtování obsadil 3.místo. Rozhodovali J.Šafránek a M.Bauer, řediteloval K.Rajtmajer.

.. OP st. žáků Mochtín - Dlouhá Ves  1:2 (1:1). Vyrovnaný souboj se šťastným koncem pro hosty, kteří v závěru vstřelili rozhodující branku. Náš tým bojoval, ale chybí mu zakončení. Na 1:1 srovnával David Burian, rozhodoval Jiří Dolejš starší.

.. OP mužů Sokol Mochtín "B" - Tatran Dl.Ves  2:5 (2:3). Milosrdná porážka se soupeřem, který byl hlavně v 1.poločase výrazně lepší a jen zásluhou našeho golmana P.Rajtamjera vedl ve 30.minutě  jen 3:0! Pak sice naši hráči V.Nováček a M.Poupa svými goly v závěru poločasu zdramatizovali utkání, ale jen do 48.minuty. To chyboval náš golman při výhozu, soupeř zvýšil vedení na 4:2, kontroloval hru a vedení ještě navýšil na konečných 5:2. Naše béčko tentokráte podalo hodně slabý výkon (i když soupeř byl kvalitní a usiluje o postup do I.B třídy), v tabulce kleslo již do setupových vod na 12.příčku a v dalších kolech musí hodně zabojovat - nejlépe již tuto sobotu ve Velkém Boru ! Sestava Mochtína : Rajtmajer P., M.Bejvl, P.Sysel, J.Křivánek (L.Bláha), O.Šup, A.Hrudička, V.Nováček, Ji.Švátora (Kuželík), K.Tománek, J.Voráč ( M.Škoda), M.Poupa, branky : Václav NOVÁČEK, Michal POUPA - po 1, rozhodčí Michal Bureš, 50 diváků

V neděli 22.4.2012

..I.B třída mužů - Sokol Štěnovice - Sokol Mochtín  3 : 2 (1:1). Na menším hřišti ve Štěnovicích začali lépe domácí, kteří po rychlém autovém vhazování se na dva doteky dostaly do šance a již v 6.minutě šli do vedení 1:0 ! Mochtín to "nakoplo" k zvýšení aktivity, měl několik pěkných akcí a v 15.minutě srovnal na 1:1. když prudkou přihrávku V.Špindlera před branku si domácí obrana srazila do vlastní branky - 1:1. Vyrovnaný souboj pokračoval celý první poločas, Mochtín se ale stále zlepšoval, měl více ze hry, byl fotbalovější. Hned po přestávce kopal dva nebezpečné rohy, z jednoho z nich T.Babka hlavou trefil břevno domácí branky. Vedení se ale dočkal záhy. Po závaru v 52.minutě se golově hlavou prosadil Viktor Špindler, přeloboval domácího golmana, Mochtín vedl 2:1 a byl stále lepší. Jenže, v 75.minutě kopali domácí roh, ze kterého pohodlně srovnali na 2:2, když naši hráči totálně selhali při obsaení protihráčů. Když se již zdálo, že zápas spěje k remisové podobě a pokutovým kopům, přišel těsně před koncem utkání zákrok P.Staňka, který rozhodčí posoudil jako penaltový a z toho domácí Štěnovice vsítily vítězný třetí gol ! Rozhodčí Volf (pískal přesně). ŽK 3:3, 100 diváků, sestava Mochtína : Hromada Vl., Plánička Zd., Staněk P., Švátora P., Dolejš T. (76. Schejbal J.), Flodr Ji., Dolejš Ji., Špindler V., Babka T., Kašpar L., Cihlář J., branky : Špindler Viktor - 1, 1 vlastní

.. OP dorostu - So Mochtín - FK Horažďovice "B" 10:0 (2:0). Souboj prvního Mochtína s posledním týmem tabulky, který navíc přijel jen s 9 hráči, byl jednoznačnou záležitostí. Mohl skončit i větším vítězstvím. Branky : M.Škoda - 3, Zb.Smolík, M.Zajíc, J.Bejvl, M.Žiak, R.Kuželík, R.Madera, O.Sukovatý - po l, rozhodoval Marek Mazanec.

.. OP mladších žáků - TJ Žichovice - Sokol Mochtín  1:6 (0:4). Naši kluci zvládli roli favorita, zvítězili nad slabším soupeřem přesvědčivě a zaslouženě. Branky : Tom. Truchlý a Tom. Velek - po 2, J.Šafránek, M.Kapusta - po 1, rozhodčí Petr Bala.

Z pátku 19.4. připomínám výhru naší starší přípravky nad St.VD Luby "B" 9:8  !!!

TRENINKY pokračují stále stejně. Dorost úterý a pátek od 17,00 hod., muži - středa a pátek od 18,00 hod.,