V sobotu 3.3.2012 odehrálo mochtínské áčko mužů svůj další přípravný zápas. Tentokráte již na hřišti s přírodní trávou - v Žichovicích. Soupeř byl v přípravě tradiční - Tatran Dl.Ves.

Tatran Dlouhá Ves - Sokol Mochtín  3:3 (0:0). Utkání provázelo příjemné, teplé počasí, na nový terén si ale naši fotbalisté museli hodně dlouho zvykat. Míč je moc neposlouchal, naštěstí ale ani soupeře a tak to bylo utkání jen průměrné utkání. V prvním poločase měl Mochtín mírnou územní převahu, ale bez golového efektu. Goly si střelci obou týmů nechali až na druhý poločas. Skore otevřel v 54.minutě Jiří Dolejš, který zužitkoval centr J.Cihláře. O čtyři minuty později se stejný hráč trefil přesně do šibenice ze 25 metrů, Mochtín vedl již 2:0 a zdálo se, že kráčí za vítězstvím. Soupeř to ale "nezabalil" a hlavně pak zásluhou svého nového střelce (posila ze Sušice) Petra Páleníka výsledek během dvanácti minut otočil ve svůj prospěch ! Pomohla mu k tomu i naše obrana, která byla v této části hry hodně prostupná. Z výhry se ale domácí nakonec neradovali, protože tři minuty před koncem se přesně k levé tyči trefil náš Jar. Cihlář, srovnal na konečných 3:3. Rozhodoval Petr Bala, Sestava So Mochtín :  P.Rajtmajer, Ji.Švátora, P.Staněk, P.Sysel, O.Šup, T.Dolejš, J.Kul, V.Špindler, Ji.Dolejš, J.Cihlář, J.Schejbal, střídali : M.Žiak a Zd. Novák.

Branky : Petr Páleník 3 - Jiří Dolejš 2, Jaroslav Cihlář 1.

V neděli 4.3.2012 se hrála další příprava, ke svému prvnímu letošnímu přáteláčku nastoupilo naše "B" družstvo mužů So Mochtín na hřišti v Bílukách proti So Měcholupy. Začínalo se v 11,00 hod., opět se hrálo za pěkného slunného počasí, ale na rozbahněném hřišti.

Sokol Měcholupy - Sokol Mochtín "B"  1:2 (0:1). Rozbahněný terén dělal potíže oběma celkům. Lépe začali domácí, ale postupem času Mochtín převzal iniciativu, měl více ze hry. Skore otevřel Jan Voráč ve 30.minutě, v 60. pak stejný hráč zvyšoval střelou z dálky na 2:0 pro  Mochtín. Domácí měli dvě šance ve II.poločase, kdy po levém křídle utekl střídající Valečka, ale náš golman ho vychytal. Dočkali se až v 80.minutě, kdy se po rohovém kopu dostali lacino k míči a snížili na 1:2. Sestava Mochtína : Vl.Hromada, Zd.Plánička, J.Bejvl, M.Kloupar, A.Hrudička, Ji.Dolejš st., P.Sysel (55. Jar. Pavlík), Jos. Křivánek (75. J.Kolárik), M.Žiak, J.Voráč, V.Nováček, branky : Jan VORÁČ - 2.

Další přát. zápas je připraven na neděli 11.3.2012 od 14,00 hod. ve VRHAVČI. Pro "B" tým se zatím přátelák (na sobotu) stále hledá.

TRENINKY mužů (a dorostenců) v tomto dalším týdnu budou opět v úterý a pátek od 17,30 hod., dorostenci navíc  ve středu od 17,00 hod. v Mochtíně !  V pátek již dci do tělocvičny Gym. v KT nejdou !

Naše  mladší přípravka byla v na turnaji V Klatovech, kde se hrála VELK=Á cena KLATOV této kategorie. Startovalo zde 14 týmů, vyhrála Viktoria Plzeň 2003, 2. Klatovy "A", 3. Domažlice "A", - 5. Sokol Mochtín , blahopřejeme !  Trenér Kamil Rajtmajer byl spokojený.

Na turnaji ve Kdyni byli i naši mladší žáci. Herně se vyrovnali všem, ale zbylo na ně až 5.místo. I tak jim patří naše poděkování. Trenér Tomáš Kapusta.