První listopadový víkend 5. a 6.11.2011 přinesl fotbalistům Sokola Mochtín dvě výhry. Mochtínské áčko mužů porazilo po boji Hradešice 3:2, dorostenci si pak v něděli dopoledne hladce poradili s Duklou Janovice (5:0), v tabulce přezimují na 2.místě za Chanosem Chanovice - blahopřejeme. Poslední zápas podzimu 2011 odehráli doma žáci a prohráli 1:3, bez bodu (a to je škoda - měli na něj) se vrátilo z Vrhavče i naše béčko mužů. Domácí tým vede tabulku OP s velkým náskokem, ale tentokráte bodoval naplno jen s velkým štěstím. Naše béčko tentokráte prohrálo smolným způsobem, vlastní brankou v 90.minutě !

... I.B tř. mužů - So Mochtín - So Hradešice  3:2 (2:0). Náš tým bez dvou vyloučených hráčů i bez golmanů nastupoval k zápasu s velkým odhodláním dokázat, že i v oslabené sestavě na soupeře má. Od první minuty bylo utkání v režii mochtínských hráčů, kteří soupeře přehrávali pohybem i přesnější souhrou. A když již v 10.minutě otevřel skore nádhernou střelou ze 25 m do šibenice Tomáš Dolejš, bylo to zasloužené vedení. Tlak Mochtína sílil, hosté dělali chyby v obraně. Po jednom z mnoha rohových kopů se ve 31.minutě dostal k dorážce Pavel Staněk a zvýšil na 2:0. Do poločasu se tento stav nezměnil, ale po přestávce hosté výrazně přidali a snažili se o kontaktní gol. Měli k tomu dvakrát příležitost, ale náš "nový" golma Luboš Kašpar, byl vždy na místě. V 60.minutě ale přišla znovu pěkná akce Mochtína. Na jejím konci byl Jarda Cihlář,který poslal umístěnou střelou k tyči Mochtín do třígolového vedení. Tento stav ale naše hráče pořádně ukolebal, hosté se stále více a více tlačili do útoku, pomohli jim k tomu i všichni střídající hráči. V 73.minutě se dostal do zakončení nejlepší útočník hostů Michal Forman a nezaváhal, snížil na 3:1, po chybě naší obrany pak v 87.minutě hosté Fr. Melkou dali kontaktní gol na 3:2, bylo zaděláno na pořádné drama. To se sice konalo, ale naštěstí pro Mochtín bez golového efektu hostů, Mochtín tak vydřel těsnou výhru a tři body ! Zápas odřídila trojice rozhodčích : Jiří Velíšek (Nepomuk), Michal Bureš (Švihov), Milan Hovorka (Klatovy), ŽK 4:1, 60 diváků. Sestava Mochtína : Kašpar L., Jarabica St., Špindler V. (Šup O.), Plánička Zd., Staněk P., Švátora Ji. (Švátora P.), Kul J., Dolejš T., Cihlář J., Novák Zd. (Zajíc M.), Potužník J. (Smolík Zb.), branky : DOLEJŠ Tomáš, STANĚK Pave - po 1.

...OP mužů - So VRhaveč - So Mochtín "B"    2:1 (0:1), náš tým odjížděl na hřiště vedoucího týmu tabulky oslaben o Zd. Nováka a P.Staňka, které si trenér Kudláček "vytáhl" do áčka a tak tým museli doplnit další dorostenci a také po delší době Petr Kubala, který k překvení všech nakonec nastoupil do branky ! Kdo očekával hladké a vysoké vítězství domácích, kteří s velkým náskokem vedou tabulku a mají nakročeno do I.B třídy, ten byl zklamán. Naše záloha totiž podala kvalitní výkon, v poločase vedla 1:0 golem Jos. Křivánka ze 38.minuty ! Domácí se snažili o vyrovnání, to se jim nakonec podařilo v 70.minutě zásluhou kanonýra Minaříka. Mochtín "B" měl dokonce šanci na výhru, ale v golovém zakončení ho zastavila píšťalka rozhodčího, ačkoliv se o ofsajd vůbec nejednalo (nemával ho ani domácí pomezní !). Nakonec v poslední 90.minutě skončil míč v mochtínské síti, když po faulu na našeho golamana mu tento vypadl z rukou za brankovou čáru. Rozhodčí faul neodpískal, uznal branku, Mochtín "B"  se cítí hodně poškozen !  Rozhodoval Václav Presl z Klenové, ŽK 0:0, 40 diváků. Sestava Mochtína : Kubala P., A.Hrudička, M.Bejvl, L.Bláha, M.Žiak, P.Sysel, J.Křivánek, R. Troch, V.Nováček (M.Matoušek), J.Voráč (J.Bejvl), J.Schejbal (Sukovatý), branky : KŘIVÁNEK Josef  - 1

.. OP dorostu - So Mochtín - FK Dukla Janovice  5:0 (2:0).  Mochtínští dorostenci podali v posledním zápase podzimu 2011 dobrý výkon a zaslouženě jsou stále na 2.místě tabulky za vedoucími Chanovicemi. Na jaře 2012 to bude ještě velký boj o celkové prvenství !  Soupeř z Janovic dlouho držel krok, ale pak inkasoval a byla jen otázka času, kolik branek si domů odveze. Branky : MADERA Radovan - 2, POTUŽNÍK Jan, BEJVL Jakub a Milan MATOUŠEK - po 1.   Rozhodoval Jiří Klička, ŽK 1:0.

.. OP starších žáků - So Mochtín - TJ Železná Ruda  1:3 (1:0). Poslední zápas podzimu našim klukům nevyšel. Hráli sice proti vedoucímu týmu tabulky, ale tentokráte nepodali vyrovnaný, kvalitní výkon. Vedli sice 1:0, ale pak chybvali ve druhém poločase několikráte v rozehrávce i v bránění, soupeř toho využil k vítězství. Branka : PRETZELMAYER Viliam - 1, rozhodčí Petr Švátora.

V mistrovském podzimu 2011 nyní již pokračuje jen "A" tým So Mochtín, ostatní družstva již mají volno.  TRENINKY mužů (i dorostenců) budou v tomto týdnu v úterý a pátek od 17,30 hod. na umělce s osvětlením.

.. v sobotu 12.11.

jede "A" tým mužů k zápasu I.B tř. do LOSINÉ.,jede se autobusem, odj. z Mochtína v 11,55, z Klatov od zast. před hotelem Beránek ve 12,05 hod.

.. ráno před 7,00 hod. bude odjezd našich sálovkářů do Tlučné , kde se zúčastní krajského kola odborů SPV v halové kopané mužů. Sestavu dám během týdne dohromady, počítám s většinou, která se zúčastnila OF v Klatovech, ale musí mi každý z Vás rychle svůj start potvrdit !  Díky