Mochtínské áčko mužů hrálo 29.10.2011 v Měčíně, kde naposledy (na jaře na náhradním hřišti v Bílukách) vysoce vyhrálo. Tentokráte to ale byl jiný zápas, Mochtín nakonec přivezl "jen" dva body. Ve stejnou hodinu, ale doma nastoupilo naše béčko mužů proti poslednímu Týnci. Po hodně špatném výkonu, hlavně v 1.poločase, naše záloha nečekaně hladce prohrála 2:4 !

Potěšili nás ale naši žáci. Již v pátek 28.10. dokázali naši mladší žáci porazit  vedoucí tým tabulky Pačejov 2:0 (!), v sobotu pak naši starší žáci dokázali v Lubech na hřišti domácího favorita uhrát remisu a nakonec i vítězství v penaltách - přivezli též dva body.

I.B třída mužů  -  Sokol Měčín - Sokol Měčín  2:2 (1:0) na pok. kopy 4:5. Na novém, ale zároveň velice nerovném terénu domácího hřiště byla k vidění více kopaná, než-li fotbal. V prvním poločase to byl souboj o každý metr hřiště s častými nepřesnostmi na obou stranách. Domácí těžili ze znalosti svého menšího hřiště, byli aktivnější i nebezpečnější. Ve 20.minutě se dostali do laciného vedení, když náš zkušený St. Jarabica zaváhl s odkopem, k míči se lehce dostal kanonýr D.Němec a nezaváhal - 1:0. Mochtín pak zvýšil aktivitu, ale do přestávky nevyrovnal, i když k tomu měl ve 43.minutě hodně blízko Jan Kul. Jeho dorážka však skončila těsně vedle tyče. Po přestávce se Mochtín výrazně zlepšil a zaslouženě se dočkal vyrovnání. Centr J.Cihláře zleva golově zakončil Tomáš Babka - 1:1. A když o pět minut později se "zakroucenou" střelou k levé tyči trefil Luboš Kašpar, bylo ještě veseleji. Měčín byl pod tlakem, vyrážel jen k rychlým protiútokům. Po jednom z nich přišla tvrdá srážka našeho golmana s domácím útočníkem, která byla pro našeho Pavla Blumentritta osudová ! Musel být střídán, se zlomenou pravou holení kostí byl záchrankou odvezen do klatovské nemocnice! V brance ho zaskočil záložník Luboš Kašpar, který v dalším průběhu musel řešit několik složitých situací. Tu nejsložitější v 70.minutě, kdy si rozhodčí Jirsa vymyslel proti Mochtínu penaltu, hrubým způsobem ovlivnil výsledek utkání ! Tu se štěstím proměnil domácí Zd. Krotký, srovnal na 2:2. Všichni naši hráči cítili velkou křivdu, byli podráždění i  při dalších výrocích uvedeného rozhodčího a za své nevhodné poznámky k němu byli v 80.minutě vyloučeni Tomáš Babka i kapitán Jiří Dolejš ! Náš tým musel dohrát zápas v devíti, dotáhl ho k remise a k penaltám. V těch 2x vynikl náš "golman" Luboš Kašpar, jeho zásluhou i zásluhou našich úspěšných střelců (St.Jarabica, J.Cihlář, V.Špindler, J.Potužník a Ji.Švátora) putuje do Mochtína i 2.bod !Rozhodoval Petr Jirsa (od Rokycan), ŽK 0:0, ČK 0:2, sestava : P. Blumentritt P.(70. L.Kašpar), Ji.Dolejš, V.Špindler, T.Dolejš (75. Schejbal), Zd.Plánička, St. Jarabica, T.Babka, L.Kašpar (70. O.Šup), J.Kul (46. Ji.Švátora), J.Potužník, Jar. Cihlář, branky : Tomáš BABKA, Lubomír KAŠPAR po 1.

OP mužů - Sokol Mochtín "B" - FC Sokol Týnec   2:4 (1:4). Naše mužstvo odvedlo v prvním poločase nejhorší výkon letošního podzimu. Svému soupeři z posledního místa tabulky doslova darovalo body. Hosté se ujali vedení, na 1:1 srovnal Zd. Novák, ale pak po idividuelních chybách našich hráčů šel Týnec lehce do tříbrankového vedení ! Po přestávce šel do hry místo R.Trocha trenér Jarda Pavlík a nutno dodat, že hlavně jeho zásluhou se naše mužstvo znovu dostala do patřičného tempa. Mužstvo začalo soupeře přehrávat, mělo i brankové příležitosti, jenže bez golového zakončení. Ke korigování výsledku došlo až v samotném závěru zápasu, kdy byl faulován Zd.Novák a z nařízené penalty snížil na konečných 2:4 J.Křivánek. Rozhodoval Michal Balák z Klatov, ŽK 1:2, pouhých 20 diváků. Sestava : M.Kloupar , P.Staněk, L.Bláha, A.Hrudička, P.Sysel, J.Křivánek, M.Bejvl, V.Nováček, R.Troch (46. J.Pavlík), Zd. Novák, J.Voráč, branky : Zdeněk NOVÁK, Josef KŘIVÁNEK

OP starších žáků - Start VD Luby - Sokol Mochtín  1:1 (1:1) na p.kopy 4:5. Naši kluci přivezli z Lub nečekaně 2 body, branku vsítil kapitán Jiří Peleška.Rozhodčí Josef Abrahám ze Sušice

OP mladších žáků - Sokol Mochtín - Sokol Pačejov  2:0 (1:0). I v tomto duelu byli favority hosté, kteří vedou tabulku. Tentokráte se ale museli sklonit před kvalitním výkonem našich mladíků, za které obě branky vsítil Jan Šafránek. Rozhodovala Martina Vasková ze Zelené Lhoty

OP st.přípravky - Sokol Mochtín - FK Dukla Janovice  1:6 (0:1,1:2,0:3). Náš tým měl v závěrečném utkání podzimu potíže se sestavou, soupeř byl lepší vyhrál zaslouženě. Čestnou branku Mochtína vsítil Marek Toman. Rozhodčí z lidu - T.Kapusta

Zítra v neděli 30.10.2011  zbývá odehrát jen jedno mistrovské utkání našich fotbalistů. Dorostenci So Mochtín zajíždí do Malého Boru, kde utkání o čelo tabulky začíná v 10,00 hod. Budeme držet palce !