Říjnový víkend 22. a 23.10.2011 přinesl mochtínským barvám 8 mistrovských fotbalových bodů. Tři hodně důležité vybojovali v sobotu doma muži "A", kteří dokázali porazit vedoucí tým tabulky I.B třídy - FK Svéradice 2:0 ! Dopoledne v neděli pak 3 body uhráli doma i naši dorostenci s Pačejovem (vyhráli 2:0), po 1 bodu získali naši starší žáci za remisu 2:2 s vedoucím Švihovem, stejného výsledku pak dosáhli naši muži "B" v neděli odpoledne v Sušici a také přivezli 1 mistrovský bod. V následném penaltovém rozstřelu ale byl vždy lepší soupeř, do tabulky OP si další bod za výhru v penaltách připsal Švihov (žáci) i Sušice "B" (muži).

.. I.B tř. mužů - Sokol Mochtín - FK Svéradice  2 : 0 (1:0).  Náš tým v důležitém derby postrádal nejen stopera P.Černého, ale i oba golmany ! Do branky tak musel záložník Luboš Kašpar a znovu potvrdil, že je našim nejuniverzálnějším fotbalistou. Bez větších problémů odchytal zápas s přehledem, jeho výkon podpořila skvěle pracující obrana i záloha. Zde je nutné pochválit především P.Švátoru, který zcela "vymazal" ze hry klíčového rozehrávače soupeře - kapitána Herouta. Nebezpečný svéradický útok tak byl bez přihrávek, do šancí se dostával po celé utkání minimálně. Naše mužstvo začalo hodně aktivně, již v 16.minutě se dostal do šance z levé strany Tomáš Babka a nezaváhal - 1:0. Mochtín vedoucí branka povzvudila, odehrál s vedoucím týmem tabulky kvalitní partii. A když ve 46.minutě se přesně k tyči trefil z VPK Stano Jarabica a zvýšil na 2:0 pro Mochtín, bylo ještě veseleji. Soupeř byl zaskočen, bojoval, ale dělal další chyby v obraně, které mohl následně golem potrestat jak T.Babka (2x), tak Jar. Cihlář. Nestalo se a to byla škoda. Hosté stále bojovali alespoň o vyrovnání, ve středu pole získávali převahu, ale na dobře organizovanou obranu Mochtína nevyzráli. Museli se smířit s porážkou, přesto vedou tabulku I.B třídy s náskokem 3 bodů, protože další týmy z čela (Sp.Poříčí i Losiná) prohrály. Mochtín drží s 15 body 5.příčku tabulky (Svéradice mají bodů 21), ale střed tabulky je naprosto vyrovnaný a to až do 12.místa, na které klesl Strážov domácí prohrou se Švihovem.   Zápas odřídil r. Lad. Fanfule z Bělé nad Radbůzou, ŽK 2:3, 60 diváků, branky : BABKA Tomáš a JARABICA Stanislav - po 1.

.. OP mužů - TJ Sušice "B" - So Mochtín "B"  2 : 2 (1:1), na p.kopy 5:3. Zápas v Sušici měl vyrovnaný průběh a zaslouženě skončil smírnou remisou. Domácí byli běhavější, měli mírnou územní převahu, naši fotbalisté ale dobře bránili, navíc podnikali nebezpečné brejkové akce. Skore otevřel ve 30.minutě tečovanou střelou domácí Farták, vzápětí ale náš Milan Bejvl dorážkou srovnal na 1:1. Ve II. poločase se pak vše rozhodovalo v závěru utkání. Nejdříve šli domácí poměrně lacinou brankou do vedení 2:1, ale pět minut před koncem byl faul ve vápně na J.Voráče a z nařízené penalty se J.Křivánek nemýlil - srovnal na 2:2. Následný penaltový rozstřel o další mistrovský bod naši hráči nezvládli, 2 body zůstaly v Sušici, naši hráči si odváželi 1 cenný bod. Rozhodčí V.Pressl z Klenové, ŽK 0:1, branky : BEJVL Milan a KŘIVÁNEK Josef (z pok.kopu) - po 1.

.. OP dorostu - So Mochtín - So Pačejov  2 : 0 (1:0).  Naši dorostenci byli favority tohoto duelu, ale podali jen hodně průměrný výkon a málem se jim to nevyplatilo. Vedli sice již ve 3.minutě 1:0 (patičkou zakončoval po VPK Zb.Smolíka O.Sukovatý) ale další šance J. Moreho, M. Škody a Zb.Smolíka zůstaly nevyužity. Ve II.poločase soupeř vycítil příležitost, bojovným výkonem vyrovnal hru, měl i navrch, ale naštěstí v koncovce úspěšný nebyl. V závěru utkání si pak polocentr, polostřelu R.Madery srazil hostující obránce do vlastní sítě, Mochtín vyhrál 2:0. Rozhodoval M.Mazanec z Lub, ŽK 1:2. Branky : SUKOVATÝ Ondřej, MADERA Radovan.

.. OP st. žáků - So Mochtín - FK Švihov   2 : 2 (2:1), na p.kopy 4:5.  Švihov vede tabulku OP a byl favoritem. Náš tým ale hrál dobře, vedl již 2:0 a přinutil soupeře k maximálnímu výkonu. Zápas nakonec skončil remisou a tak následoval penaltový roztřel o další mistrovský bod. Bohužel, opět zvítězil soupeř, Mochtín si tak připsal do tabulky (je na 7.místě se 16 body) jen 1 bod. Tentokráte bylo na víc !

POZOR  TRENINKY mužů a dorostenců budou v tomto týdnu v úterý 25.10.  a ve čtvrtek  27.10. od 17,15 hod.,  dorostenci mají navíc svůj samostatný trenink ve středu od 16,30 hod.

Připomínám, že v pátek 28.10.2011 (je svátek - volný den) je naše TJ pořadatelem okresního kola v halové kopané mužů, odborů SPV ! Proběhne od 9,00 hod. (presentace na místě v 8,30) v hale ZŠ Čapkova v Klatovech.  Počítám s účastí 2 týmů So Mochtín - kdo má zájem, ten mi má šanci ještě svoji účast potvrdit na - 605357370.  Děkuji K.Šot