V pátek 12.8.2011 se hrálo v Mochtíně další přípravné utkání mužů, soupeřem byl Sokol Mrákov, účastník I.B třídy. Přálo počasí, zásluhou obou celků se hrál pěkný, útočný fotbal. Vítězství těší, ale stále je na čem pracovat. K dispozici měl tentokráte trenér Kudláček dostatek hráčů, šanci zahrát si dostali nejen hráči "A" týmu, ale i béčka a dorostenci.

... Sokol MOCHTÍN - Sokol MRÁKOV  4 : 2  (3:1).  Hosté začali výborně, hned v úvodní pětiminutovce měli dvě golové šance po brejkových situacích. Do vedení šel ale Mochtín a to již v 6.minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k odraženému míči J.Kul a nezaváhal - 1:0. O sedm minut později bylo vyrovnáno, které po zdařilém brejku zařídil Tomáš Duchek. Dalšího golu se diváci dočkali ve 37.minutě, kdy byl faulován ve vápně Ji.Dolejš, z nařízené penalty se nemýlil Petr Švátora - 2:1. Stejný hráč pak o pět minut později poslal přesný centr za beky hostů, na něj si naběhl Jiří Dolejš a obloučkem překonal mrákovského golmana - 3:1. I po přestávce se hrál útočný fotbal, několik šancí hostů pochytal náš golman P.Rajtmajer, úspěšný byl na druhé straně i golman hostí. V 86.minutě ale nestačil na přízemní střelu J.Potužníka (4:1), stejně tak byl v 89.minutě bezmocný náš golman proti "volejovce" hostujícího Konopíka (4:2). Utkání s přehledem rozhodoval Jiří Dolejš starší, hrálo se slušně, bez karet. Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Šup O., Švátora P. (Černý P.), Křivánek J. (Špindler V.), Dolejš T. (Bláha L.), Kašpar L.(Hrudička A.), Dolejš Ji., Kul J., Švátora Ji. (Kloupar M.), Schejbal J., Potužník J., branky : Kul Jan, Švátora Petr (p.kop), Dolejš Jiří, Potužník Jan.

. v sobotu 13.8.2011 slaví na hřišti v Mochtíně svoje narozeniny(40) Kája TOMÁNEK, zvaný Čmelda ! Benefiční zápas začíná v 17,00 hodin, své kamarády a spoluhráče zve již na 16,30 hod. , aby se mohli včas rozcvičit a rozehřát. Vítáni jsou i fanoušci ! Jménem fotbalového oddílu TJ Sokol Mochtín Čmeldovi blahopřeji ke kulatému výročí a přeji mu hodně zdravíčka a sil do dalších let ! Zároveň věřím, že svým fotbalovým uměním pomůže našim fotbalistům ještě hodně dlouho v bojích o mistrovské body.

... v neděli 14.8.2011 zahajuje naše béčko mužů novou sezonu 2011/2012. V prvním podzimním utkání přivítá doma v bojích o mistrovské body Tatran Velké Hydčice.

Utkání začíná v 17,00 hod., nominace : Rajtmajer, Bejvl, Staněk, Hrudička, Švátora Jiří a Petr, Černý, Křivánek, Špindler, Novák, Dolejš st., Tománek, Nováček, Bláha L., Kloupar  - s otazníky (nevíme, zda budou moci přijít) - Zoubek, Kubala, Matoušek M., Blumentritt, sraz před zápasem v Mochtíně v 16,00 hod.