Áčko mužů porazilo Železnou Rudu a vyhouplo se do čela tabulky I.B třídy! Tabulku III.třídy vede naše "B" mužstvo mužů, i když prohrálo na Týnci po velkém boji 3:4. Utkání KS dorostu Mochtín - Luby se nehrálo pro nezpůsobilý terén hřiště v Mochtíně. Je odloženo na 8.5.2008! 

Počasí fotbalu nepřeje. Déšť, sníh a nízké teploty, to jsou důvody, proč hřiště v Mochtíně je stále ke hře nezpůsobilé. Pro muže A se na poslední chvíli podařilo zajistit náhradní hřiště ve Velkých Hydčicích, kde se odehrálo v sobotu 5.4.2008 od 13,30 hod. utkání se Žel. Rudou, ale dorostenecké derby Mochtín - Luby muselo být odloženo.Bude se hrát 8.5.2008 od 14,00 hod. v Mochtíně. Béčko mužů hrálo naštěstí venku - na Týnci, kde utrpělo první porážku v soutěži až po velké bitvě. Přesto náš B tým vede tabulku s náskokem 5 bodů právě před Týncem. Na výborném 2.místě stále zůstávají naši dorostenci v Krajské soutěži, když vedoucí Merklín doma jen remisoval s SK Svéradice 1:1. Po 15.kole se do čela tabulky I.B třídy probojovali naši muži A ! Stačila jim k tomu povinná výhra nad slabou Železnou Rudou 3:1, ale hlavně nečekané porážky Nýrska a Dlouhé Vsi na domácí půdě.

I.B tř. mužů - 5.4.2008 Mochtín - Železná Ruda 3:1 (1:0) Na hřišti ve Velkých Hydčicích viděla hrstka diváků jen průměrný fotbal. Železná Ruda hrála ještě v minulém ročníku I.A třídu, ale po sestupu jsou její výkony stále s kopce  a je prvním kandidátem na sestup do okresního přeboru. Výkonnostní rozdíl byl jednoznačně vidět. Naši hráči soupeře přehrávali, ale svoji převahu nedokázali dlouho vyjádřit goly. Chyběla přesná finální přihrávka i přesné zakončení. Až ve 35.minutě J.Mareš krásnou střelou orazítkoval břevno hostů, o pět minut později se golově již prosadil dělovkou ze 25 metrů náš kapitán Petr Černý - 1:0.Po změně stran se obraz hry neměnil. Mochtín tlačil soupeře, ten hrál jen na brejky. V 60.minutě se znovu prosadil P.Černý, jehož střelu si srazil do sítě hostující Bala. Další obrovské golovky měli postupně Zd.Novák, D.Dvořák a Ji.Dolejš, bohužel, skore se měnilo na druhé straně.Po brejku se prosadil Greiner, snížil na 2:1. Naštěstí vzápětí dal gol náš Zd. Novák, drama nepřipustil. Výhra těší, ale výkon Mochtína dobrý nebyl. Na silnějšího soupeře by nestačil.Rozhodoval Vá. Král z Nepomuka, tech.delegátem byl Vá. Hyvlík z Měčína - 30 diváků.Sestava: Holiš T., Šup, Čeleda, Jarabica, Mareš(80.Plánička), Kašpar (60.Troch R.), Černý, Dolejš Ji.,Dvořák, Novák, Křivánek (75.Břečka). Branyk : Černý Petr - 2, Novák Zdeněk - 1

III.třída mužů - 5.4.2008 Sokol Týnec - Mochtín B  4:3 (1:2) Ambiciózní Týnec má zálusk na postup do okresního přeboru a v tomto důležitém utkání o čelo tabulky udělal ke svému plánu velký krok. V bojovném a dramatickém utkání domácí nakonec vyhráli těsně 4:3, když na straně našeho týmu chybělo pro spravedlivou remisu jen kousek sportovního štěstí. Na blátivém terénu byl k vidění velmi kvalitní fotbal. Mochtín vedl 1:0 a 2:1, ale pak domácí trestali chyby naší obrany, šli do vedení 3:2. Náš Lukáš Kolárik (nejlepší muž našeho týmu)ale zdramatizoval tento duel. V 80.minutě srovnal na 3:3 a vzápětí měl se svými spoluhráči další golové šance na výhru. Domácí golman Fišar však Týnec podržel, z brejku pak domácí šli zásluhou Frouse (jejich nejlepší muž na hřišti) opět do vedení 4:3. Drtivý závěrečný nápor Mochtínu přinesl hodně standartních situací a závarů před týneckou brankou, ale vyrovnání - bohužel ne. I přes porážku (první v soutěži !) si naše mužstvo za výkon a nasazení  zasluhuje velké uznání. Rozhodoval Vá Pressl z Klenové - 100 diváků. Sestava : Holiš, Růžek, Bejvl, Švátora Ji.(35.Čeleda), Dolejš St.(46.Podráský),Tománek,Kolárik L., Voráč, Bláha, Břečka (75.Nováček),Pavlík. Branky : Kolárik Lukáš - 2, Voráč Jan - 1