Další májový víkend přinesl fotbalistům - mužům So Mochtín jen 1 mistrovský bodík, který uhráli doma muži "B" v derby utkání s Vrhavčí. "Ačko" hrálo ve Starém Smolivci, který se zachraňuje v I.B třídě, kde dost smolně prohrálo 0:1, i když bylo lepším týmem.

O mistrovské body hrály i mládežnické týmy So Mochtín. Mladší přípravka v Lubech na turnaji tentokráte nebodovala, starší přípravka prohrála očekávaně v Sušici, ale vyhráli naši mladší žáci (doma nad Pačejovem 1:0), i starší žáci (doma nad Strážovem 2:2 na pok. kopy 3:2), i dorost v Plánici (viz samostatný článek Ji.Flodra).

So 7.5.2011 - I.B tř. mužů STARÝ SMOLIVEC - So MOCHTÍN  1:0 (1:0). Malé hřiště s velkým sklonem do strany svědčí domácímu týmu znamenitě. Každý soupeř zde má potíže a ne jinak na tom byl i Mochtín. Domácí hodně bojovali, šli důrazně do soubojů, ale nebezpeční byli především ze standartek. Nejvíce zatápěli Mochtínu při autových vhazováních (až do branky) a při kopech z rohu. Naši fotbalisté drželi se soupeřem krok, měli i několik slibných akcí na gol (Babka, Kul), ale ty nevyšly. Naopak, v závěru poločasu se domácí dostali několikráte lacino ke kopům z rohu a právě z jednoho z  nich se jim podařilo ze schrumáže protlačit míč do sítě za záda našeho golmana - 1:0, autorem byl Strejc. vyrovnání mohlo přijít před poločasem, to by ale musel rozhodčí odpískat penaltu na L.Kašpara, která byla evidentní.  Ve druhém poločase oživil náš útok Ji.Čeleda, Mochtín byl aktivnější, šel za vyrovnáním, ale ... v několika klíčových momentech je zastavil zvednutý (chybně) praporek domácího pomezáka, v dalších pak nepřesné výroky mladého rozhodčího Havránka i výborné zákroky domácího golmana. Tlak Mochtína v závěru sílil, do útoku byl na hrot vyslán i stoper Ji. Dolejš a byl to právě on, který mohl alespoň vyrovnat. Jeho dělovka ze 20 m ale skončila jen "Angličanem"na břevně a dole na brankové čáře. Domácí tak získali cenné tři body. Rozhodčí Martin Havránek, TD Milan Buša, ŽK 1:3, 100 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Šup O., Dolejš Ji., Jarabica St., Plánička Zd., Švátora P.,Dolejš T.(68. Troch R.), Špindler V. (46. Čeleda Ji.), Babka T. (72. Kloupar M.), Kul J.(65. Potužník J.), Kašpar L.,

Ne 8.5.2011 - OP mužů So MOCHTÍN "B" - So VRHAVEČ  1:1 (1:1). Tradiční derby přineslo vyrovnaný souboj a rychlou branku v naší síti, která přišla po nedorozumění našeho stopera s golmanem. Soupeř se uklidnil, naše mužstvo muselo naopak zabojovat ještě více, aby se pokusilo alespoň o vyrovnání. To se mu nakonec podařilo golem do šatny ve 44.minutě, kterému předcházel vysoký centr do vápna hostů z VPK a hlavička Zd. Nováka, kterou přehodil vysokého golmana hostů a míč si v obranném zákroku do sítě "vrazil" opět hlavou hostující stoper V.Hrach - 1:1. Brzo po přestávce byl po 2 ŽK vyloučen hostující kapitán Pacner, přesilovka Mochtína však narážela na obranný val hostů a kvalitního golmana, který za svá záda již žádný míč nepustil. I Vrhaveč měla z brejků několik příležitostí, golman Vlastík Hromada byl vždy na místě. Dělba bodů byla spravedlivá, opět potěšily výkony našich mladíků z dorostu, kteří v mužích dostávají příležitost ... a to je moc dobře. Rozhodoval Vl. Habada, ŽK 1:4, ČK 0:1 (Pacner), 60 diváků (z toho několik doslova hulvátů ze strany hostů), sestava Mochtína : Hromada Vl., Bejvl M., Kloupar M. (46. Bláha L.), Švátora Ji., Kašpar L.  (70.Kubala P.), Hrudička A., Staněk P., Voráč J. (65. Dolejš Ji.st.), Křivánek J., Novák Zd., Kolárik L., branky : NOVÁK Zdeněk - 1

TRENINKY - společné muži i dorost - ÚTERÝ a PÁTEK od 18,00 hodin !