I přes počáteční potíže  dokázali naši žáci v dalším zápase jarní části OP  vyhrát.

Jak bývalo naším zvykem i na podzim, zaspali jsme na úvod a soupeř nás potrestal brankou již ve druhé minutě.Kluci si asi mysleli,že soupeř hrající jen v deseti nemůže vstřelit gól. Naštěstí hned o minutu později se Zbyněk Smolík dostal do šestáctky a byl faulován.K našemu překvapení sl.rozhodčí odpískala VPK na hranici šestnáctky.I tak Zbyněk dokázal vyrovnat.

Začátek utkání ukázal,že jinak dobře hrající stoperská dvojice nestačí rychlostně a museli jsme stáhnout z útoku Jakuba Bejvla.Další rána přišla v osmé minutě,kdy po strkanici našeho Radovana Madery s hostujícím obráncem ukázala rozhodčí (po nápovědě dlouhoveských fanoušků)poměrně přísnou červenou kartu.

Tato"nespravedlnost" jako by však kluky nakopla a začali soupeře přehrávat.V 15.min. se v malém vápně objevil Jakub Bejvl zasekl si míč pravou nohou a levačkou zavěsil.Do konce první půle jsme měli ještě několik šancí,ale k naší smůle jsme je nedokázali proměnit.

Po změně stran se ještě hostům podařilo vyrovnat VPK,ale to bylo z jejich strany vše.Zápas rozhodl brankami ve 41. a 42.minutě kapitán Zbyněk Smolík,který se po té nechal vystřídat.I bez Zbyňka jsme,ale byli lepší a vytvořili jsme si několik  gólových příležitostí.V závěru duelu se Zbyněk vrátil na trávník,aby v 65.min. zkompletoval čistý hatrick.

Pochvala dnes patří všem nejen za velkou bojovnost a nasazení,ale hlavně za morální sílu,kterou tento tým musel prokázat v tomto souboji o první místo hned několikrát.

Přes první gól,vyloučení,vyronání i pokřiky hostujících fanoušků se kluci dokázali přenést a ukázali všem,že jsou na hřišti proto,aby hráli fotbal.Jen tudy totiž vede cesta k vítězství.

Perlička na závěr.O poločase na mě jeden fanda křičel,že bez dorostenců bychom nezvítězili.Na moji otázku, ať mi ho ukáže nedokázal zmiňovaný odpovědět.Pravděpodobně myslel Jakuba Bejvla,který po přesunu na stopera nedal dlouhoveským útočníkům žádnou šanci.Paradoxem je,že právě Jakub je z ročníku 96-tek nejmladší a patnácté narozeniny oslaví až v září v dorostu.

Sestava:Kapusta-Kanta,Zajíc,Lorenc,PretzelmayerJ.-Žiak,Madera(ČK8´),Smolík,Tománek-Pretzelmayer Viliam,Bejvl

Střídali Hadáček,Burian,Velek