V sobotu 26.3.2011 bylo rozehráno mistrovské jaro také v I.B třídě mužů. Mochtín zajížděl do Losiné, kde ho čekalo nemilé překvapení. Domácí totiž připravili ke hře své malé, treninkové hřiště, které navíc bylo na jedné straně hodně bahnité (o 70% horší než-li hlavní !). Všem bylo jasné, že to nebude jen o fotbalových kvalitách, ale především o velké bojovnosti, důrazu a nasazení. To se v samotném zápase nakonec zcela jasně potvrdilo.

.. Sokol LOSINÁ - Sokol MOCHTÍN   1 : 2 (0:1).

Ne zcela kompletní Mochtín začal ve svižném tempu. Svého soupeře zatlačil do defenzivy, odměnou mu byla již v 10.minutě branka Tomáše Babky, který šikovně přeloboval vyběhnuvšího brankáře a poslal Mochtín do vedení 1:0. Zápas plný osobních soubojů měli naši hráči dlouho po kontrolou, navýšit skore mohl do poločasu opět T. Babka, ale domácí golman ho vychytal.  Po přestávce se domácí zlepšili, zvýšili svoji snahu o vyrovnání, ale po rohu v 54.minutě opět inkasovali, tentokráte se o to dorážkou postaral náš stoper Jiří Dolejš. Naši hráči se ale z tohoto dvoubrankového vedení dlouho neradovali. Po centru zleva se k odraženému míči dostal Martin Veleman, nejlepší domácí fotbalista a hlavou snížil zblíska na 1:2. Bitva o první tři jarní mistrovské body pokračovala. Byl to fotbal, který hodně bolel, ale naši zkušení hráči, i mladíci z dorostu to zvládli, dotáhli utkání do vítězného konce. První tři mistrovské body patří především (jako dárek) oběma trenérům So Mochtín - Stanislavu Skalovi, který je po operaci srdce a stále v nemocnici (odkud tel. všechny kluky pozdravuje a blahopřeje k vítězství) a také Vladimíru Kudláčkovi, který náš oddíl nenechal ve štychu a ujal se trenování mochtínských mužů !

Sestava : Hromada Vl., Dolejš T., Dolejš Ji., Švátora P., Troch R., Plánička Zd. (78. Hrudička A.), Babka T., Matoušek M. (70. Staněk P.), Voráč J., Potužník J. (88.Kloupar M.), Kul J., branky : BABKA Tomáš, DOLEJŠ Jiří ml.

Zítra - přijďte fandit našemu "B" týmu mužů, který se doma od 15,00 hod. utká v derby zápase okresního přeboru se Startem VD Luby "B" !

Předběžně  - upozorňuji, že treninky mužů (a dorostu společně) budou opět v úterý a pátek od 17,30 hod.

Na závěr - bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na řadě úprav a vylepšení v našem areálu a kabinách. Stálo to hodně času, práce i financí. Z nařízení PKFS Plzeň jsme zabudovali nové zábradlí před lavičky na hlavním hřišti (především zásluhou ing. L.Trocha a  jeho kamarádů + firmy H+H v čele s J. Höflerem), vymalovali jsme staré i nové kabiny (zde prosím o udržování čistoty jak mládež, tak dospělé), v umývárkách novějších kabin byly navíc zamontovány nové sprchové baterié, připravili jsme hlavní i treninkové hřiště k prvním treninkům a zápasům (lajnování, sítě, moučkování, záchytné sítě, nátěry a další), vše za podpory OÚ Mochtín a brigádnické práce některých našich hráčů a funkcionářů.