V sobotu 5.3.2011 odehráli muži "A" další přípravný zápas. Tentokráte za krásného slunného počasí a na kvalitním terénu (i když nečekaně kluzkém) ve Velkých Hydčicích s místním Tatranem - účastníkem okresního přeboru.

Tatran V.Hydčice - Sokol Mochtín  1:3 (0:1).

Náš tým začal hodně aktivně, svého soupeře zamkl na jeho polovině a v 8.minutě mohl jít do vedení. Do velké šance se dostal T.Dolejš, šel sám na brankáře, ale přestřelil. Pak se ale postupem času domácí zlepšili, vyrovnali hru, byli našemu týmu nečekaně rovnoceným soupeřem. Vše pramenilo z velké nepřesnosti v rozehrávce našich hráčů, nedařilo se záloze, ani útoku. Až v závěru první půle se do šance dostal J.Kul a nezaváhal - poslal Mochtín do vedení. Po přestávce průměrný fotbal pokračoval, Mochtín ale získával převahu, dostával se i do šancí. V 60.minutě se šikovně uvolnil J.Kul, nahrál volnému Ji. Flodrovi a ten si s přehledem poradil. - poslal Mochtín přízemní střelou k tyči do vedení 2:0. O šest minut později utekl po levé straně Ji. Dolejš, nahrál přesně P.Syslovi, který zvyšoval ze 14 metrů na 3:0 pro Mochtín. Soupeř to nevzdal, v 75.minutě snižoval Kropáčkem (po rozehraném VPK) čistým volejem pod břevno na 1:3.  Hrálo se slušně, bez karet, rozhodoval Petr Bala ze Žichovic.

Trenér St. Skala si opět vyzkoušel dva mladíky (dorostence Ji.Flodra a J.Potužníka) i Pa. Staňka z  "B" týmu a nutno dodat, že nezklamali, právě naopak.