Vytisknout
Brigády se povedly – účastníkům patří poděkování !

     Během roku píši převážně o přípravě mužstev a výsledcích v přátelských, či mistrovských zápasech. Tentokráte se ale chci zmínit o nedělní brigádě (16.3.2008), na kterou sice přišlo jen 8 lidí, ale udělal se kus práce, ale také o záchraně našeho majetku 1.3.2008, kdy v Mochtíně řádila bouře Emma.

     Většinou celou ČR a i Mochtín 1.3.2008 zastihla větrná bouře EMMA, která poškodila na našich nových kabinách TJ So Mochtín plechovou střechu a uražené stromy u potoka srazily k zemi náš nápis TJ Sokol Mochtín. Navíc vyvrátily podpěrné konstrukce pod nápisem, ale také srazily k zemi sloupky i pletivo, které u potoka sloužilo k zachycování míčů.

  

V tento den (1.3.) jsem organizoval v Klatovech halový turnaj v sálové kopané seniórů a jen prostřednictvím mob. telefon. zprávy od J.Mundla jsem se v 10,00 hod. dop. dozvěděl o škodách na našem majetku. Okamžitě jsem telefonicky začal zajišťovat brigádníky, kteří by zabránili stržení celé plechové střechy našich nových kabin. Povedlo se. Všechny, které jsem požádal, okamžitě přijeli na hřiště v Mochtíně a střechu v silném větru zajistili tak, aby se plech nemohl dále trhat. Nebylo to vůbec jednoduché. Např. pod J. Mundlem se zlomil žebřík a jen šťastná náhoda tomu chtěla, že se mu při pádu ze 4 m nic nestalo! Nakonec pomohl výsuvný žebřík OÚ, který přivezl starosta Jar. Kanta s kolegou Steinigerem. I jim patří poděkování za rychlou pomoc, stejně jako i těmto dalším obětavcům, kteří při akci významně pomáhali : Ondra Šup, Josef Šot, Jan Mudl a Mirek Liška.   Velké díky !

       Na nedělní brigádu 16.3.2008 se z hráčů dr. mužů přihlásili jen Jiří Podráský a Luboš Nový. Zbytku prý lépe vyhovuje druhý termín – tj. sobota 22.3.2008 od 10,00 hod. . Začal jsem pracně zajišťovat další obětavce, abychom udělali potřebné práce. Opět se zadařilo.

Pomoc přišli Josef Šot, Jan Mundl, Jan Truska, Josef Lorenc ml., Karel Šot, kapitán B týmu mužů Jirka Švátora a již zmiňovaní hráči J.Podráský a L.Nový.

   Vyřezávali jsme křoviny po celé délce potoka, přetahovali jsme je až na skládku ke koupališti, kde se budou likvidovat, poctivě se uklízel terén. Všichni odvedli kus poctivé práce a já jim za to moc děkuji. Poděkování navíc si zaslouží Jan Mundl (vedoucí naší Fotbalky), který splnil slovo a těsně před zahájením treninků na hř. v Mochtíně stačil ještě vyměnit a opravit celou jednu poškozenou stěnu ve starých kabinách, kde mají hlavní šatnu muži a dorostenci.Karel Šot, předseda FO TJ So Mochtín

     Zároveň připomínám všem ostatním (hráčům dr. mužů A i B i dalším funkcionářům),

že další velice potřebná brigáda je již tuto sobotu 22.3.2008 od 10,00 hod. na hřišti v Mochtíně. Musí se uklidit hlavní i treninkové hřiště od nafoukaných větviček, včetně jeho okolí (hrábě nejlépe s sebou), musí se již také nalajnovat hřiště latexem (za týden se již hraje doma !), natáhnout nové sítě, zabudovat nové rohové praporky, svařit přenosnou velkou branku, postavit stojany na nápis a znovu je zabetonovat, postavit sloupky na záchytnou hradbu, připevnit pletivo, vyčistit střechy kabin i okapové žlaby od náletů a nánosů, atd.  

       Věřím, že se všichni zapojí a pomohou připravit vše potřebné tak, abychom mohli důstojně zahájit mistrovské jaro 2008 !!!
Kategorie: TJ Sokol Mochtín
Zobrazeno: 1391