Úvod sezony vyšel u obou týmu na jedničku.V nových dresech se daří!Díky panu Lorencovi nastupují starší žáci nejen v nových dresech,ale i v nových šusťákových bundách za což patří výše jmenovanému velké poděkování.

Do kolotoče podzimních bojů zasáhli jako první mladší žáci.Hned v prvním utkání ukázali naši kluci,že by měli patřit ke špici a porazili Bolešiny 7:2.I ve druhém zápase na horké půdě v Pačejově dokázal Mochtín zvítězit  a to poměrem 2:1.

Starší žáci začali sice o týden později,ale díky vloženému kolu mají za sebou také dva zápasy.

Porvé doma a stejně jako ml.žáci začínali svěřenci trenerů St.Bejvla a Tomáše Kapusty proti Bolešinům.Jak je v Mochtíně zvykem, musí vstřelit první branku soupeř,aby se hráči správně nabudili.Celý zápas jsme byli lepší,ale hosté z ojedinělého brejku otevřeli skore.Obrat nastal až ve druhém poločase,když do té doby chytajícího Zbyňka Smolíka vystřídal Matěj Kapusta.

Zbyněk během 15.minut otočil zápas a nechal se vystřídat,aby nezatěžoval léčené koleno.Ke Zbyňkovi se přidal Jarda Pretzelmayer,který zakončil nádhernou akci na čtyři doteky.Mochtín vyhrál 4:1.

I ve druhém utkání jsme nejprve prohrávali,když jsme špatně odbránili VPK a domácí Voráček v 16.min. po centru za obranu pohodlně přehodil  brankáře Kapustu.Pak se ovšem začali dít divy.Jakub Bejvl se ze zálohy přesunul do útoku a mezi 17. a 21. minutou zkompletoval hatrick.Od té chvíle byl Mochtín  pánem na hřišti a jen díky našemu nedůrazu v koncovce se skóre nenavyšovalo.Po změně stran se sice domácí snažili změnit výsledek,ale naši kluci už si náskok pohodlně ohlídali.

Za oba zápasy chci klukům poděkovat,že se za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali až do konce.Zvláště ve Švihově si kluci museli máknout,protože hráli pouze v jedenácti bez střídání.Navíc chyběli ti nejzkušenější Hadáček-škola a Smolík utkání proti Viktorce Plzeň za Klatovy. Co je ovšem zarážející je fakt,že někteří kluci se neotěžovali ani omluvit a prostě na sraz nedorazili.Doufám,že toto se do budoucna zlepší.

Sestava Mochtín-Bolešiny:Smolík-Kanta,Bejvl,Zajíc,Žiak-Pretzelmayer V.,Matejčík,Lorenc,Bočkay-Hadáček,Tománek.Střídali.Pretzelmayer J.,Kapusta,Řeřicha.

Sestava Švihov-Mochtín:Kapusta-Žiak,Zajíc,Lorenc,Bočkay-Pretzelmayer V.,Bejvl.Matejčík,Tománek-Pretzelmayer J.,Kuchař

Další program:sobota-ml.žáci:Mochtín-Měčín od 11:30 hod.sraz v Mochtíně  dle instrukcí   trenera T.Kapusty

neděle-st.žáci:Strážov-Mochtín od 10:00 hod.,sraz u Lidlu v 9:10 hod.