Nečekaných šest bodů uhráli naši muži A i B o víkendu 21.-22.8.2010. Áčko mužů zahájilo novou mistrovskou sezonu 2010/2010 výhrou doma nad nebezpečnou Losinou, mochtínská rezerva pak zcela nečekaně přivezla 3 body z Lub !   B l a h o p ř e j e m e  !

-so 21.8. - I.B tř. mužů So MOCHTÍN - So LOSINÁ  3 : 0 (1:0). Vstup do nového ročníku se našim fotbalistům povedl. Byli aktivnější, vypracovali si více golových šancí, zaslouženě vyhráli. Výsledek se ale nerodil lehce. Soupeř má k dispozici rychlé, brejkové hráče, i on měl několik tutovek (hlavně pak v úvodu II.poločasu, kdy hlavně naši záložníci zbytečně ztráceli míče a Losiné doslova darovali několik golových příležitostí), ale naštěstí pro Mochtín, je nezužitkoval v goly.  V I.poločase se do slibných šancí dostali postupně J.Voráč, D.Dvořák a hlavně Ji.Čeleda, gol však padl až z penalty, kterou rozhodčí nařídil ve 40.minutě za faul na Zd.Pláničku. Proměnil ji s jistotou kapitán Petr Švátora, Mochtín vedl 1:0. Hned v úvodní desetiminutovce II.poločasu mohli hosté výsledek otočit, ale trestuhodně zahodili i ty největší tutovky, Mochtín navíc bravurně podržel golman P.Rajtmajer. Do hry pak přišli čerství hráči, Mochtín opět začal mít navrch a převahu vyjádřil i goly. Mezi tím měl dva samostatné nájezdy na golmana hostí náš Ji.Čeleda, při tom třetím již byl faulován a z penalty zvýšil na 2:0 Dáda Dvořák, který se vrátil po 2 ročním hostování zpět do Mochtína z Klatov. Skore na 3:0 uzavřel pěknou přízemní střelou k tyči střídající Roman Troch. To již běžela 85.minuta, bylo jasné, že body zůstanou v Mochtíně. Rozhodoval Fr.Cihlář z H.Týna, ŽK 2:3, 50 diváků, sestava : Rajtmajer, Šup, Jarabica, Špindler, Švátora P., Plánička (62.Troch), Babka, Novák (58.Kul), Voráč (74.Zoubek), Dvořák, Čeleda - branky :  ŠVÁTORA Petr, DVOŘ8K Dalibor - po 1 (z p.kopu), TROCH Roman

..ne 22.8. - OP mužů Start VD LUBY "B" - So MOCHTÍN "B"  0 : 1 (0:0). Naše mužstvo odjelo k zápasu bez některých hráčů základu, ale s šikovnými dorostenci, navíc pomohli obětavě i někteří  kluci z áčka. Vyplatilo se ! Domácí postavili silný tým, který měl v průběhu utkání více ze hry i několik golových tutovek. Neproměnil však je a to nahrálo našemu bojovnému týmu, který nakonec vyhrál těsně 1:0 ! Ve 35.minutě mohli jít domácí do vedení, ale kanonýr Ji.Bešta neproměnil penaltu ! V 60.minutě pak přišlo rozhodnutí. Se střelou J.Voráče si domácí golman Kalaš nedokázal poradit, k míči se dostal náš 16 letý benjamínek v záloze Jiří Flodr, který vyhrál souboj s brankářem, hlavičkou ho přeloboval - Mochtín vedl 1:0. Do konce utkání zbývalo dlouhých 30.minut, ale náš tým, ve kterém nastoupili postupně 4 dorostenci, to zvládl, uhrál v derby v Lubech cenné 3 body ! Rozhodoval Ji.Petržílka z Horažďovic, sestava : Rajtmajer, Švátora Ji.(75.Bláha), Bejvl, Špindler, Švátora P.(46.Hrudička), Staněk, Dolejš Ji.st. (70.Nováček), Tománek, Flodr, Voráč (88.Kloupar), Novák,  branky : FLODR Jiří ml. - 1. Trenér Jaroslav Pavlík chválí celé mužstvo za kolektivní, bojovný výkon, kde zkušenost se výborně kloubila s mládím. Tým podržel golman Petr Rajtmajer, v obraně dominovali M.Bejvl a V.Špindler, který uhlídal kanonýra Beštu, v záloze se nejvíce doplňovali zkušený K.Tománek a mladík Ji.Flodr, ale i všichni ostatní měli podíl na pěkném výsledku!

TRENINKY mužů - pokračují v Mochtíně v úterý a čtvrtek od 18,00 hod. - dochvilnost nutná !!!  Dorostenci mají svůj trenink již v pondělí  od 18,00 hod., ale v úterý mohou na trenink mužů též přijít !

Dorostenci odehrají ještě před zahájením mistrovské sezony 2 přípravné zápasy. Ve čtvrtek 26.8. od 17,30 hod. v Lubech, v sobotu 28.8. pak dopoledne v Plánici.