josefsotV těchto dnech se dožívají kulatého jubiléa dva naši dlouholetí členové TJ Sokol Mochtín, kterým upřímně k životnímu výročí  b l a h o p ř e j e m e   s přáním všeho nejlepšího do dalších let !

.. v pátek 16.7.2010 slaví sedmdesátku Josef ŠOT ze Srbic, který je členem Sokola Mochtín od založení fotbalového oddílu, tj. od roku 1971 ! Pomáhal při budování hřiště v Mochtíně i jeho zázemí a jako dlouholetý starosta obce Mochtín (starostoval plných 27 let !) se významným způsobem podílel na výstavbě sportovního areálu i na hladkém chodu dobrovolných spolků v obci Mochtín, včetně TJ. Byl úspěšným sportovcem a to hlavně v hasičském sportu, jako fotbalový brankář chytal za muže Sokola Mochtín v 70 letech několik sezon. Pak se věnoval převážně funkcionářské práci v oddíle, odpracoval nespočet brigádnických hodin na zvelebování a modernizaci sporoviště v Mochtíně, pomáhal jako vedoucí mužstva u dorostu, jako rozhodčí řídil okresní soutěže, byl a je stále zdravotníkem TJ (navíc uznávaným lektorem ČSČK), v současné době ještě zdravotníkem u "A" družstva mužů Sokola Mochtín. Za jeho práci ve prospěch mochtínského sportu mu patří velké poděkování.

.. v sobotu 17.7.2010 bude slavit padesátku Václav KRBEC z Klatov. Ten je členem TJ Sokol Mochtín od roku 1972, kdy bylo v Mochtíně dáno dohromady první žákovské fotbalové družstvo v oddíle, který vznikl o rok dříve, tj. v roce 1971. Vašík, jako 12 letý blonďatý  žáček, začínal v týmu, který zezačátku hodně prohrával, ale postupem času se vše měnilo k lepšímu. Z malého klučiny vyrostl vytáhlý obránce, který dominoval nejen v mochtínském dorostu, ale pak následně i v mužích Sokola Mochtín. Řadu let hrával okresní přebor, ale v roce 1991 byl Vašek KRBEC u toho, kdy Mochtín získal titul přeborníka okresu a tím historicky poprvé vybojoval i postup do I.B třídy ! I.B třídu hrál Vašek několik sezon, pak další i za "B" tým. Byl vždy poctivý nejen v přípravě, ale i na hřišti, pro mochtínský fotbal odvedl kus poctivé práce a to nejen jako hráč, ale i jako úspěšný trenér žáků. Svými vtipným poznámkami dokázal (a stále dokazuje) rozesmát okolí, mochtínskému fotbalu stále fandí a podporuje ho, hlavně pak svojí účastí na zápasech. Stále sportuje, umí se bavit, rozdává dobrou náladu. I jemu patří velké poděkování za úspěšnou činnost a vzornou reprezentaci TJ Sokol Mochtín.

S gratulací přichází nejen bývalí spoluhráči, ale i současní hráči, funkcionáři i fanoušci mochtínského fotbalu !