Nedělní zápas (2.5.2010) I.B třídy mužů přinesl přítomným divákům pěkný, dramatický fotbal. Mochtín bojoval, byl lepší, ale nakonec se musel spokojit jen s jedním bodem za remisu 2:2. Škoda, 3 body by si nad zatím nejlepším týmem jara 2010 I.B třídy rozhodně zasloužil.

I.B tř. mužů - So MOCHTÍN - So PŘEDENICE    2 : 2  (1:2) Za dešťových přeháněk se na mochtínském trávníku odehrál kvalitní duel a to zásluhou obou celků. Soupeř je nejlepším celkem letošního jara, zatím neprohrál, získal 13 bodů a tvrdě jse za záchranou I.B třídy. Naši fotbalisté naopak získali zatím jen 1 bod, ale fotbalově byli svým soupeřům vždy minimálně rovnocení.

Tentokráte se do Předenic pustil Mochtín s velkou vervou. Všichni hráči makali na doraz, Ji.Podráský výborně osobně pohlídal jejich dirigenta a střelce Kadlece, v záloze se ke kvalitnímu výkonu navrátilce Luďka Hořejšího přidali i ostatní záložníci - Zdeněk Plánička, Tomáš Babka i Jiří Dolejš. Celé mužstvo dřelo nadoraz, vytvořilo si dvacetiminutový tlak a v něm i tři vyložené brankové šance ! Jedna skončila na tyči, další vychytal výborný golman hostí Šatra. O tom, že hosté mají brejkové hráče a rychlý přechod do útoku se vědělo, ukázalo se to již ve 24.minutě. Prakticky první povedený brejk přetavily Předenice ve vedoucí gol, autorem byl šikovný Myslík. Naštěstí hned ve 28.minutě se dostal do šance Jiří Dolejš a.. bylo vyrovnáno ! O dvě minuty později však přišla situace, která pravděpodobně prodloužila hostům jejich jarní neporazitelnost. Další brejk Předenic totiž skončil golem, rozhodčí však před jeho docílením odpískal ofsajd - neuznal ho. Pro jistotu se však šel poradit s našim domácím asistentem (J.Pavlíkem) a ten mu potvrdil, že se o ofsajd nejednalo. Rozhodčí gol uznal - Předenice opět vedly, tentokráte 2:1  ! Vysoce sportovního gesta J.Pavlíka si cením, škoda, že se na druhé straně nechoval asistent hostů stejným způsobem. Ten totiž zvedal praporek při každé nebezpečné akci Mochtína.

I do druhého poločasu "vlétli" naši hráči na soupeře s velkou vervou. Odměnou jim byl vyrovnávací gol na 2:2 Zdeňka Nováka již ve 49.minutě. Nápor Mochtína pokračoval, ale zkušený soupeř se bránil s přehledem, jeho brejkové akce na druhé straně sice velké šance již nepřinesly, ale byly nebezpečné. Závěrečný nápor Mochtína přinesl několik slibných standartek (většinou za velkým vápnem), tu ve velkém vápně (faul na Ji.Dolejše), ale rozhodčí neodpískal. Předenice tak uhájily pro ně cennou remisu, Mochtín naopak dva body ztratil. Svým výkonem však své příznivce nezklamal.

Rozhodčí Luboš Holeček, ŽK 1:3,70 diváků,  branky : DOLEJŠ Jiří, NOVÁK Zdeněk - po 1 - za hosty MYSLÍK Vladimír - 2, sestava : Hromada Vl., Jarabica St., Švátora P., Podráský Ji., Špindler V., Babka T., Plánička Zd., Hořejší L., Dolejš Ji. ml., Novák Zd. (75. Kašpar L.), Tykal M., připraven byl ještě J.Voráč

TRENINKY mužů - zůstávají v úterý a pátek od 18,00 hodin  !  V pátek 7.5. buďte tolerantí a ohleduplní, před 18,00 hod. bude ještě probíhat závěrečný doběh závodníků z tratě Mochtín - Pila - Těšetiny - Mochtín,  Mochtínského přespolního běhu!

POZOR !   - v úterý 4.5. proběhne u nás na hřišti v Mochtíně (od 8,00 hod.) okrskové kolo v minifotbale žactva I.stupně - MC Donald s Cup za účasti  9 družstev (1 z Mochtína)

- v pátek 7.5. se v Mochtíně koná 38.ročník Mochtínského přespolního běhu 2010. Presentace závodníků od 15,30 do 16,20 hod. - v 16.30 bude závod zahájen prvními závody od nejmenších dětiček až po dospělé a veterány !    Přiveďte své ratolesti, přijďte si zazávodit i VY !         Máte-li možnost, přijďte pomoci při organizaci - sraz v 15,30 - 15,45 hod. - hlaste se u K.Šota, obdržíte úkoly !