O minulém víkendu odehráli muži So Mochtín svá poslední přípravná utkání před mistrovský m jarem 2010.  Áčko mužů vyhrálo v Mrákově 6:2, béčko prohrálo v Neznašovech se So Běšiny 1:3.     Všem se omlouvám za pozdní vydání tohoto článku, ale měl jsem počítač v opravě ! Díky za pochopení.

21.3.2010 - So Mrákov - So Mochtín  2 : 6 (2:2). Domácí měli vstup do utkání jako z partesu. Již v 1.minutě se ze 20 m trefil dělovkou pod břevno Stejskal, ve 3.minutě zvyšoval na 2:0 pro Mrákov Konopík. Obě branky padly po zbytečné ztrátě míče našich záložníků, pro mužstvo to byl doslova šok. Postupem času se ale Mochtín začal stále více a více prosazovat, svoji kombinační hrou přehrával soupeře, dostával se i k zakončení. Do poločasu naši hráči stačili srovnat na 2:2, začínalo se znovu. I po přestávce byli naši fotbalisté aktivnější, vypracovávali si pěkné brankové příležitosti a některé z nich dokázali proměnit v další branky. Nakonec z toho byla vysoká výhra. Hrálo se na perfektně vyschlém trávníku (ještě před týdnem na něm leželo 10 cm sněhu !), v našem týmu se poprvé představili na jaře i "hokejisté" T.Babka a Zd. Plánička a naznačili, že budou pro tým očekávaným přínosem. Sestava : Rajtmajer, Jarabica, Čeleda (Plánička), Špindler, Podráský, Švátora P., T.Dolejš, Voráč (Sysel), Babka, Tykal, Ji.Dolejš. Branky : Jiří DOLEJŠ 2, Tomáš DOLEJŠ, Jiří PODRÁSKÝ, Martin TYKAL - po 1, 1 vlastní.

21.3.2010 - So Běšiny - So Mochtín "B"  3 : 1  (0:0). Zápas byl odehrán na treninkovém hřišti v Neznašovech, které našim fotbalistům tradičně "nesedělo". Je malé, nerovné, navíc řadě hráčů chyběla bojovnost a nasazení a tak z toho byla porážka od soupeře ze III.třídy. Ten však vyhrál zaslouženě. Byl nejen důraznější a bojovnější, ale i fotbalovější ! U našeho celku lze vyzdvihnout výkony jen některých jednotlivců (Vl.Hromada, O.Šup, P.Staněk), ostatní hráli hluboce pod své  možnosti. Na mistrovské body by tento výkon rozhodně nestačil. Rozhodoval Fr. Petrželka. Sestava : Hromada, Staněk, Šup, Švátora Ji., Bláha, Dolejš Ji. st., Černý, Troch (J.Kolárik), Nováček, Nový, Zoubek, branky : Luboš NOVÝ - 1 (z pok.kopu).

TRENINKY mužů budou v Mochtíně tentokráte v úterý a pátek od 18,00 hodin. Kdo může přijít dříve (třeba již od 17,00 hod.), bude vítán - potřebujeme udělat menší brigádu na přípravu mistrovského jara.  Díky předem !!!

Po pátečním treninku bude provedena nominace hráčů na 1.mistrovské  zápasy ! Jen připomínám, že v sobotu 27.3. od 15,00 hod. hraje Mochtín "A" doma s FK Svéradice, v neděli 28.3. od 15,00 hod. hraje Mochtín "B" doma s TJ Železná Ruda.

Předpokládáme, že oba zápasy doma odehrajeme.Má být pěkné počasí, hřiště je již prakticky suché. Kéž by to vydrželo ! Po mimořádný případ, máme zajištěné náhradní hřiště v Janovicích.