Úspěšnou tečku za uplynulým víkendem udělalo v neděli 1.11.2009 áčko mužů TJ Sokol Mochtín, které po nejlepším výkonu podzimu 2009 porazilo druhou Losinou 4:1 !

-I.B tř. mužů - Sokol MOCHTÍN - Sokol LOSINÁ   4 : 1 (1:0). Kdo přišel v chladném počasí na fotbal do Mochtína, nelitoval. Hrálo se zde kvalitní utkání, do kterého svými výkony přispěli hráči obou týmů. Soupeř z Losiné byl před tímto duelem na 2.místě tabulky a jeho hráči svým pohybem i fotbalovostí to dokazovali. Narazili však na neméně zdatného soupeře, který podal v letošním podzimu 2009 zatím svůj nejlepší výkon. Spolehlivě hrála obrana, dařilo se záložní řadě, konečně se navíc Mochtín prosadil i v zakončení svých akcí. Důležitý úvodní gol vsítil ve 20.minutě Petr Švátora, který napřáhl levačkou z dobrých 28 metrů a poslal míč přízemní střelou přesně k levé tyči losinské branky. Soupeře to nerozhodilo, stále hrál aktivně, útočně, naštěstí bez přesné koncovky. Po změně stran se obraz hry neměnil. Oba týmy předváděly ofenzivní fotbal se snahou získat si nejen diváky, ale i potřebné mistrovské body. Do zakončení ale tentokráte šli důrazněji a přesněji naši hráči. Již v 55.minutě se z pravé strany dostal do šance Martin Tykal a konečně se střelecky také prosadil - 2:0 ! Z tohoto vedení se ale Mochtín těšil jen deset minut. Po rychlé, brejkové akci snížil na 2:1 hostující Martin Veleman, zase bylo o co hrát. Důležitý moment přišel v 78.minutě zápasu. Na za obranu hostů nakopnutý balon M.Tykal (stojící v ofsajdu) nereagoval, hrát přestali i beci Losiné, ale NE Jan Voráč, Ten se z druhé vlny pustil za míčem, utekl zkoprnělé obraně hostů, šel sám v úniku na brankáře a .... nezaváhal. Solo zakončil přesně, poslal Mochtín do vedení 3:1 ! Konec se blížil, Mochtín bojoval a výhru udržel. V závěru navíc (v 84.minutě ) Tomáš Dolejš dorážkou navýšil výhru svého týmu na 4:1. Radost z důležitých bodů neměli jen hráči, ale i promrzlí fanoušci, kteří všem akterům na hřišti za jejich pěkný výkon zatleskali.         Utkání s naprostým přehledem odřídil Jaroslav Fanfule z Bělé nad Radbůzou, delegátem PKFS Plzeň byl na utkání Alois Svoboda z Nýrska, ŽK 1:5, 70 diváků,

Branky Mochtína : Petr ŠVÁTORA, Martin TYKAL, Jan VORÁČ, Tomáš DOLEJŠ  -  po 1, Sestava Mochtína : Hromada Vl., Čeleda Ji., Švátora P., Špindler V.(Břečka M.), Podráský Ji., Hořejší L., Kašpar L.(Matoušek M.), Voráč J., Novák Zd. (Plánička Zd.),Dolejš T., Tykal M.

POZOR !   TRENINKY mužů jsou v tomto týdnu v Mochtíně na umělce s osvětlením a to v úterý 3.11. a ve čtvrtek 5.11.2009 vždy od 17,30 hod.  Správná obuv na umělku (tarfy, tenisky) je podmínkou, na treninku rádi přivítáme i naše dorostence !!!

PŘÍŠTÍ VÍKEND  hrají doma muži B i muži A !!!  Fanoušci se mají na co těšit.

.. v sobotu 7.11.2009 od 14,00 hod. derby I.B tř. MOCHTÍN - KLATOVY "B"