Nedělní zápas Mochtín - Žichovice nedopadl pro naše áčko mužů dobře. Po velmi špatném výkonu v úvodní dvacetiminutovce prohrávali již 0:3 ! Zkušení hosté si slibný náskok pohlídali a z Mochtína si odvezli všechny 3 mistrovské body !

4.10.2009 - I.B třída - So MOCHTÍN - TJ ŽICHOVICE  1 : 3 (0:3).    Žichovice nepřijely k derby zápasu I.B třídy do Mochtína kompletní, přesto si odvezly všechny 3 body. Pomohl jim k tomu doslova katastrofální výkon našeho týmu v úvodu utkání. Brejkoví hráči hostů se lehce dostávali (po zbytečných ztrátách míčů našich hráčů) do solových úniků, které proměňovali v goly. Již v 6.minutě utekl po levé straně hostující Brož a jeho střela z úhlu, tečovaná Jiřím Čeledou, skončila v mochtínské síti - 0:1. Pak předvedl v dalším brejku svoji rychlost hostující O.Chod. Protáhl se kolem P.Švátory a zvýšil na 2:0 pro Žichovice. V této době se naše záloha doslova trápila, obrana nestíhala rychlonohým, brejkovým hráčům hostí a ve 20.minutě znovu Mochtín inkasoval. Na 3:0 zvyšoval Radim Šiška. Naši hráči pak svůj výkon postupně zlepšovali, několikráte se propracovali do golových šancí, ale přesné zakončení chybělo. Hodně se navíc zlobili (společně s fanoušky) na mladého rozhodčího Boška, který neodpískal proti hostům dva jasné penaltové zákroky.  Druhý poločas začal pro Mochtín výborně. Již ve 46.minutě se hlavou přesně trefil Jiří Dolejš, snižoval na 1:3 a za dalších osm minut mohl skorovat znovu. Jeho přesnou střelu do šibenice však bravurně zneškodnil hostující golman. Žichovice se zatáhly do obrany, hrály však na smrtící brejky. Při jednom z nich se vyznamenal náš golman Petr Rajtmajer, svůj tým podržel. Nápor Mochtína každou minutu sílil, ale zkušení hosté taktickou hrou naše hráče do vyložených golovek nepouštěli. Udrželi svůj náskok, z Mochtína si odvezli všechny 3 body.

Rozhodoval Petr Bošek ze Sušice, ŽK 4:2, 70 diváků, branky : Jiří DOLEJŠ  - vlastní, Oldřich CHOD, Radim ŠIŠKA.  Sestava Mochtína : Rajtmajer, Jarabica, Švátora P., Bejvl, Kašpar, Čeleda (Novák), Lorenc (Mareš), Hořejší, Podráský (Dolejš T.), Dolejš Ji., Tykal,