Uplynulý fotbalový víkend 12.-13.9.2009 přinesl fotbalistům So Mochtín poměrně dost mistrovských bodů. Starší přípravka doma po dramatickém průběhu porazila silné Chanovice 5:4, žáci doma porazili Luby vysoko 7:0 a béčko mužů si doma poradilo s posledním  Veřechovem 4:0. Cenný bodík si z Hradešic přivezlo áčko mužů, kde remisovalo 1:1. Bez bodů tentokráte zůstala mladší přípravka, která doma prohrála se Startem VD Luby 1:8 (gol dal Pavel Černý), i náš dorost, který prohrál v Plánici 1:4 (gol dal J.Frána).

..12.9. - I.B tř.mužů So Hradešice - So Mochtín  1 : 1 (1:0).  Tradiční okresní derby začalo šťastněji pro domácí, kteří již v 5.minutě šli do vedení. To se z 25 metrů opřel do míče, nikým neatakovaný Václav Florián a bylo to 1:0, když jeho střela skončila v šibenici Rajtmajerovy branky. Náš tým tato situace hodně rozhodila, mužstvo se dlouho nemohlo dostat do správného tempa a rytmu. Naštěstí ani domácí nehráli žádný oslnivý fotbal, šancí na obou stranách bylo poskrovnu. Nouze nebyla pouze o žluté a červené karty, kterých během utkání rozdal hlavní arbitr Jiří Houdek z Plzně rekordních 15 ! Z toho ŽK 8:4, ČK 1:2, navíc našeho trenéra St.Skalu vykázal ze střídačky. Vše bude mít samozřejmě dohru na DK v Plzni, bez trestu nevyvázne náš trenér, ani přímo vyloučený T.Holiš, jehož zákrok na soupeře byl naprosto zbytečný. "Vyplatit" se může pouze R.Troch, který dostal 2 ŽK již jako vystřídaný hráč a opět zbytečně. Druhý poločas utkání byl ve znamení velké snahy Mochtína o vyrovnání. Domácí byli pod tlakem, ale do žádných vyložených šancí naše hráče nepouštěli. V nastaveném čase pak přišla situace, kterou rozhodčí posoudil jako penaltovou (faul na agilního M.Tykala) a z nařízené penalty se Milan Bejvl nemýlil.Angličanem (o tyč)srovnal na 1:1. Pro domácí to byl hodně krutý okamžik, pro Mochtín zisk cenného bodu. Zápas odřídila trojice delegovaných rozhodčích z Plzně + tech. delegát PKFS - 100 diváků.Branky : Bejvl Milan - 1 (p.kop), sestava : Rajtmajer, Bejvl, Jarabica, Švátora P., Troch R., Dolejš T.( Lapáček Zd.), Hořejší, Kašpar, Čeleda, Holiš, Tykal.

..13.9. - OP mužů - So Mochtín "B" - So Veřechov  4 : 0 (1:0). Naše mužstvo šlo rychle do vedení, když již ve 2.minutě se kopala penalty za faul na L.Kolárika. Proměnil ji Zdeněk Lapáček. Ve zbytku prvního poločasu ale naše mužstvo žádný velký výkon nepředvádělo, bojovní hosté drželi stále naději na úspěch. Několikráte měli dokonce větší golovky než naši hráči, naštěstí Mochtín podržel svými zákroky brankář Vlastík Hromada. Po přestávce se Mochtín tlačil více do útoku, chtěl vyhrát. Především výkon Lukáše Kolárika mužstvu hodně pomohl. V 54.minutě přihrál na gol Zd. Novákovi, v 80. sám zvyšoval na 3:0 a v 90.minutě pak nezištně přihrál na gol i střídajícímu J.Petrů, který upravil na 4:0. Velmi zaujal i výkon Mirka Břečky, který odehrál výborně krajního beka. Škoda jen smolného zranění L.Nového, kterému přejeme brzské uzdravení. Rozhodoval Vl.Pastyřík z Přeštic, ŽK 1:1, 50 diváků. Branky : Lapáček Zdeněk (p.k.),Zdeněk Novák, Lukáš Kolárik, Jan Richard Petrů-po 1,    sestava: Hromada, Švátora Ji.,Nováček , Kolárik L., Staněk , Lapáček, Břečka, Nový (20.Dolejš Ji.st.), Novák, Voráč, Křivánek (85.Petrů)

.. v předehrávce OP st.přípravek 9.9.09 So Mochtín - So Měčín  3 : 1, když všechny 3 goly dal Jan Šafránek, rozhodčí K.Šot. Mochtín zatím vede tabulku této sk.B okresního přeboru.