V sobotu 22.8.2009 odehráli muži B Sokola Mochtín vítězné utkání v Železné Rudě, kde vyhráli 4:3. Druhý den v neděli je chtěli napodobit hráči "A" týmu So Mochtín ve Svéradicích. Odehráli tam dobrý zápas, ale nestálo při nich sportovní štěstí - prohráli úvodní zápas sezony I.B třídy těsně 0:1.

..so 22.8.09 OP mužů mistrovsky TJ Železná Ruda - So Mochtín "B" 3:4 (2:2). Na rozmáčeném terénu se hrálo bojovně, padalo i hodně branek. Úvod vyšel domácím, kteří hned z první střely v 5.minutě vytěžili gol. Ve 22.minutě sice náš J.Voráč srovnal na 1:1, ale domácí vzápětí po další střele z úhlu opět vedli. Naše hráče to nezlomilo, naopak. Přidali na aktivitě, bojovali. Odměnou jim byl pěkný gol Mirka Břečky tešně před přestávkou na 2:2. Po přestávce náš tým pokračoval ve velmi dobrém výkonu a v 60.min. šel zásluhou J.Voráče poprvé do vedení. A když v 77.min. zvýšil na 4:2 Luboš Nový, zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí ale v závěru hodně zlobili, hráli na veliké ryziko. Tři minuty před koncem snížili Dudou na 3:4, ale na vyrovnání již neměli čas ani sílu. Mochtín B si odvezl zaslouženě všechny 3 mistrovské body.  Blahopřejeme ! Svou premiéru na místě stopera si zde odehrál Roman Troch a to velmi dobře.Škoda zranění Zd. Lapáčka, který již v 15.min. musel ze hry odstoupit pro bolesti hlavy a částečnou ztrátu vědomí. Důležité branky opět střílel J.Voráč (nejčastější střelec Mochtína), ale i ostatní se svým výkonem zasloužili o cenný úspěch. Rozhodoval přísně, ale přesně r. Št. Haviár, ŽK 4:2, branky : Jan VORÁČ 2, Mirek BŘEČKA a Luboš NOVÝ - 1. Sestava : Tomaka R., Švátora Ji., Troch R., Kubala P., Staněk P., Nováček V., Dolejš T.(Petrů J.), Voráč J., Dolejš Ji.st., Břečka M., Lapáček Zd. (Nový L.).

..ne 23.8.09 mistrovsky I.B tř.mužů FK Svéradice - Sokol Mochtín  1:0 (0:0). O pouti ve Svéradicích se představil náš tým ve velmi dobrém světle. Snažil se hrát kombinačně, všichni hráči bojovali, jen ta střelba opět nevycházela. Domáci byli nebezpeční tradičně z brejkových situací a také při rohových kopech, více golových příležitostí si však během utkání vypracovali naši hráči. Nejvíce pak Jiří Dolejš, který mohl třikrát skorovat, ale střelecká štěstěna se k němu obrátila zády. O výsledku nakonec rozhodl sporný moment ze 64.minuty, kdy zkušený kapitán domácích Herout zakřičel před našim vápnem "ruka" a mladičký arbitr P.Brož z Rokycan poslušně zapískal. Z nařízeného VPK se pak domácí Lukáš Soukup trefil přesně přes zěď do černého, rozhodl tím zápas klíčovou brankou na 1:0.   I přes porážku byli všichni hráči Mochtína trenérem St.Skalou pochváleni za dobrý výkon i nesmírnou bojovnost - zaslouženě. Premiéru o mistrovské body si za Mochtín odehráli Martin Tykal (posila z Nýrska) a Luděk Hořejší (posila z Bezděkova).Oba patřili k oporám týmu. Před početnou diváckou kulisou (230diváků) rozhodoval Petr Brož, ŽK 1:1, sestava Mochtína : Rajtmajer P., Jarabica St., Švátora P., Bejvl M., Podráský Ji., Dolejš Ji., Dolejš T.(60.Zoubek P.), Kašpar L., Hořejší L. (80.Voráč J.), Čeleda Ji., Tykal M.

TRENINKY mužů  v tomto týdnu budou : v úterý 25.8.09 od 18,00 hod. v Mochtíně,v  p á t e k   28.8.09 pak od 18,00 hod. v Janovicích (!)  .

DALŠÍ  ZÁPASY odehrají naši muži opět na hřištích svých soupeřů a to v neděli 30.8.2009. Muži "A" od 10,15 hod. v Přešticích s místním "béčkem",  muži "B" So Mochtín pak od 17,00 hod. na hřišti v Kolinci přivítají své hosty z Velkých Hydčic. Kolineckým děkujeme za zapůjčení hřiště, abychom ještě o týden ušetřili náš rekonstruovaný trávník v Mochtíně. POKYNY k dopravě i nominace na zápasy bude zveřejněna na těchto stránkách po pátečním treninku !