V sobotu 25.7.2009 odehráli naši muži Sokola Mochtín svůj 1. přípravný zápas letní přípravy. Na hřišti v Janovicích na suprovém trávníku remisovali s účastníkem I.A třídy - Okulou Nýrsko 1:1.

-So Mochtín - SKP O.Nýrsko 1:1 (0:1).  Trenéři obou týmů neměli k dispozici kompletní mužstva, oba však této situace využili k tomu, aby dostalo šanci si zahrát co nejvíce hráčů, včetně noviců. U našeho celku se z noviců představil záložník Luděk Hořejší, který  do Mochtína přichází z Bezděkova a také útočník Zdeněk Lapáček, který přichází z Chodské Lhoty. Oba na hostování.

Zápas měl vyrovnaný průběh. Šancí na gol měl více Mochtín (hlavně dvě L.Hořejšího volaly po golech), ale do vedení šla Okula, která ve 35´.minutě trestala Florem chybnou přihrávku Ji.Dolejše úvodním golem - 0:1. Po přestávce dostali šanci si zahrát další hráči a Mochtín ožil v ofenzivě. Svého soupeře v poli mírně přehrával, měl i šance. Na 1:1 srovnal Tomáš Dolejš, který po roční odmlce zaviněné zraněním a operací kolene, naskočil po přestávce do hry a v 64.minutě srovnal na 1:1. Celá golová situace začala u Mirka Břečky, který z VPK nastřelil bránicího hráče,od kterého  se míč odrazil k nabíhajícímu Tomáši a ten si věděl rady. Pak měl golovou tutovku ještě jeho bratr Jiří, který nádherně utekl bekům Okuly, ale na golmana nevyzrál. Na druhé straně se do velké šance dostal Martin Loos (nejlepší hráč hostů), který se proháčkoval až na malé vápno, jeho střela naštestí ale skončila na boční síti. Soupeři se tak rozešli smírnou remisou 1:1. Rozhodoval Robert Diviš z Janovic, ŽK 0:1.

Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Jarabica St., Dolejš JI.,Špindler V.(Zoubek P.), Sysel P., Podráský Ji.(Dolejš T.), Babka T., Hořejší L., Čeleda Ji., Lapáček Zd. (Břečka M.), Plánička Zd., branky :  DOLEJŠ Tomáš - 1.

Z různých důvodů chyběli (omluvení) někteří hráči (Bejvl, Mareš, Kašpar, Novák, Švátora P. a další), kteří dostanou příležitost (budou-li chodit na treninky) v dalších zápasech.

TRENINKY  mužů pokračují v Mochtíně vždy v úterý a čtvrtek od 18,00 hod. POZOR - v úterý 28.7.09 přijďte již na 17,00 hodinu, abychom při krátké brigádě udělali potřebné práce na ploše k rybníku (sbírání kamene a úprava terénu), kde jsme budovali pro zavlažování jímací nádrž. Vezměte si s sebou železné hrábě a lopaty !  Díky předem.  Na trenování pak vhodnou obuv na trávu i na umělku !!!

Příští víkend 1. a 2.8.09 budou hrát naši muži A i B opět na hřišti v Janovicích a to vždy od 17,00 hodin. V sobotu 1.8. Mochtín A - Strážov, v neděli 2.8. pak Du Janovice - Mochtín B. Pokyny a nominace na oba zápasy bude stanovena po čtvrtečním treninku v Mochtíně