V sobotu 13.6.2009 uspořádal náš fotbalový oddíl TJ Sokol Mochtín další fotbalový turnaj - tentokráte pro mladší a starší přípravky. Nesl název "O pohár starosty obce Mochtín 2009" a měl pěknou sportovní úroveň. K dobré pohodě přispělo i počasí. Po dešťových dnech (středa - pátek) v sobotu, v den konání turnaje, svítilo sluníčko, bylo překrásně. Celá akce měla hladký průběh. Organizačně ji zajišťoval Karel Šot, zápasy s přehledem odřídila dvojice hráčů "A" týmu So Mochtín - Jiří Podráský a Jiří Čeleda.

Náš fotbalový oddíl So Mochtín měl zastoupení v obou kategoriích. Mladšíci byli hodně oslabeni o několik chybějících hráčů a nakonec obsadili poslední - 4.příčku. Staršíci So Mochtín byli také oslabeni. Chyběl jim trenér Tomáš Kapusta (na dovolené), i několik hráčů, ale přesto podali výborný výkon a celý turnaj své kategorie  v y h r á l i .  Získali zlaté medaile a pohár - blahopřejeme !

Výsledky turnaje - konečné pořadí :

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA :   Luby - Klatovy 1:5, Koloveč - Mochtín 7:0, Klatovy - Mochtín 6:1, Luby - Koloveč 1:0, Koloveč - Klatovy 0:5, Mochtín - Luby 2:5. Konečné pořadí : 1.TJ Klatovy  16:2  9 b., 2. Start VD Luby  7:7 6 b., 3. Slavoj Koloveč  7:6 3 b., 4. Sokol Mochtín  3:18  0 b. Nejlepší hráči turnaje : brankář : Ondřej Valeš - TJ Klatovy, obránce: Karel Šperl - Slavoj Koloveč, útočník : Sebastian Malát - Start VD Luby, nejlepší hráč turnaje: Bohdan Shklyarskyy - TJ Klatovy, nejmaldší účastník turnaje: Jakub Pretzelmayer (5 letý) hráč TJ Sokol Mochtín.

Sestava Mochtína : Marek Böhm, Radek Mužík, Patrik Bauer, Láďa Potužník, Marek Vlach, Tomáš Lang, Jakub Pretzelmayer, Karel Čech - trenér Petr Böhm. Branky za Mochtín : Radek Mužík 2, 1 vlastní

STARŠÍ PŘÍPRAVKA :  Mochtín - Kout 3:1, Chanovice - Koloveč 5:0, Kout - Koloveč 4:0, Mochtín - Chanovice 3:1, Chanovice - Kout 4:5, Koloveč - Mochtín 0:5. Konečné pořadí : 1. TJ Sokol Mochtín 11:2  9 b., 2. TJ Sokol Kout na Šumavě  107  6 b., 3. Chanos Chanovice  10:8  3 b., 4. Slavoj Koloveč  0:14  0 b. Nejlepší hráči turnaje : brankář : Tomáš Řeřicha, obránce: Viliam Pretzelmayer  - oba z TJ So Mochtín, útočník: Marek Hájek - Chanos Chanovice, nejlepší hráčka turnaje : Aneta Pretzelmayerová - So Mochtín, nejlepší hráč turnaje : Filip Šťastný - So Kout na Šumavě

Sestava So Mochtín: Tomáš Řeřicha, Jaroslav Pretzermayer, Tomáš Velek, Petr Peleška, Tomáš Truchlý, Pavel Lorenc, Michal Holub, Vladyslav Bratasyuk, Jan Šafránek, Viliam Pretzelmayer, Aneta Pretzelmayerová, trenér - Jaroslav Pretzelmayer. Branky Mochtína stříleli - Jan Šafránek - 6, Jar. Pretzelmayer - 3, Tomáš Truchlý a Tomáš Velek po 1.

P o d ě k o v á n í  patří všem zúčastněným týmům za předvedené výkony, Obecnímu úřadu Mochtín za věnování 2 pohárů a drobných věcných cen a pořadatelskému FO So Mochtín za zorganizování zdařilého turnaje, včetně zajištění pěkných cen a medailí.