Uplynulý fotbalový víkend mnoho radosti a bodů fotbalistům So Mochtín nepřinesl. V Mochtíně se hrálo o pouti před rekordní návštěvou - 200 diváků. Vyhrávali však soupeři.

-I.B tř. mužů - 6.6.09 - Sp.Poříčí - So Mochtín  1 : 0 (1:0). Domácím šlo v utkání o 2.barážové místo, Mochtínu o prestiž a o 4.příčku. Lépe dopadli domácí, kteří nakonec v naprosto vyrovnaném utkání získali všechny 3 body. Vše rozhodla 20.minuta a standartní situace, kterou Mochtín opět nezvládl (kolikráte již ?). Po rohovém kopu si na centr z rohu naskočil u přední tyče neohlídaný (J.Křivánkem) Filip Brudna a prudkou hlavičkou otevřel skore. Do dalších vyložených šancí Mochtín soupeře již nepustil, co šlo na branku pochytal P.Rajtmajer. Na druhé straně měli hráči Mochtína (Plánička, Babka, Holiš, Čeleda,Kašpar) slibné šance na gol, ale opět tradičně, nic se neujalo. I přes porážku je však nutné vyzdvihnout kvalitní a kolektivní výkon Mochtína, který ač jen v 11 hráčích, odehrál s ambiciózním soupeřem více jak vyrovnanou partii. Více než porážka však mrzí všechny zbytečné vyloučení Ji.Čeledy po skončeném utkání (!), které odřídil přísně, ale přesně r. Marx z Berouna. ŽK 4:3, ČK 1:2, 100 diváků.

-OP mužů - So Mochtín "B" - TJ Nezamyslice  1 : 6 (0:4). Před rekordní pouťovou návštěvou naše béčko zklamalo. Vůbec nestačilo na výborného soupeře, který dobře bránil, kombinoval i střílel. Hosté jsou druzí v tabulce a možná půjdou do baráže o I.B třídu, jejich hra tomu odpovídala. Naopak, náš tým předvedl nejhorší hru sezony a výkony některých jedinců byly hluboce v podprůměru, bez nasazení, důrazu a bojovnosti. Čest zachraňovalo jen několik jednotlivců, kteří většinou již měli jeden zápas ze soboty v nohou (Rajtmajer, Švátora, Plánička, Holiš,), ale na hřišti nechali srdíčko i svůj um. Čestný gol Mochtína zaznamenal až v 88. minutě povedenou hlavičkou L.Nový - upravoval na 1:6. Rozhodčí V.Pressl, ŽK 3:1,200 diváků,  branka :  NOVÝ Luboš  - 1. Sestava : Rajtmajer, P.Švátora, Staněk, Křivánek, Kubala, Kašpar (Kolárik J.), Plánička, Voráč (Šťastný), Nový, Holiš, Břečka (Petrů).

- OP žáků - 5.6.09 - So Mochtín - Ch.Chanovice  3 : 2 (1:1). Nepovedený výkon našich žáků nahrál soupeři, který měl výhru na dosah. Ztratil ji v samotném závěru, kdy se golově prosadil náš Zb.Smolík a vzápětí po jeho další akci i Víťa Matoušek. Rozhodčí K.Šot, branky : SMOLÍK Zbyněk 2, MATOUŠEK Víťa - 1.

- OP st.přípravka - 6.6.09 - So Mochtín - Horažďovice 1:5(0:1), čestný gol dal Jan NEBESKÝ, -OP ml.přípravka - So Mochtín - Klatovy "B"  0:4 (0:0), náš oslabený tým držel krok se soupeřem celý poločas, pak inkasoval. Radoval se však z bronzových medailí, které vybojoval za celkové 3.místo v okresním přeboru. Blahopřejeme ! Oba zápasy odřídil r. Petr Švátora.

-7.6.09 se na hř. v Mochtíně hrál také Pouťový turnaj na počest 20.výročí založení PS Křeč Mochtín. Provázely ho dešťové přeháňky, ale ty příjemnou atmosféru akce nenarušily. Konečné pořadí : 1. PS KŘEČ - muži, 2. SG TJ So MOCHTÍN, 3. PS KŘEČ - ženy.