Zápasy o mistrovské body sehráli o minulém víkednu jen muži Sokola Mochtín. Neuspěli. Béčko prohrálo v Dešenicích, áčko doma se Svéradicemi. V obou zápasech ale padlo hodně branek. Žáci i minižáci měli kvůli Otava Cupu na Sušicku volno. Zúčastnili se však turnaje v Kolovči.

So 30.5.09 - OP mužů Start Dešenice - So Mochtín "B"  7:5(4:2). V deštivém počasí se hrál otevřený, útočný fotbal, padlo rekordních 12 branek. Co bylo platné, že náš tým jich nastřílel pět. Domácí totiž využili slabých chvilek naší obrany i brankáře a dali jich ještě o dvě více a získali další 3 mistrovské body. Rozhodčí Beneš, sestava : Staněk, Kubala, Křivánek, Sysel (L.Kolárik), Švátora P.,Kašpar (Šťastný), Čeleda, Nováček (Dolejš st.), Břečka (Petrů), Voráč, Zoubek, branky : Josef KŘIVÁNEK 2, Mirek BŘEČKA, Lukáš KOLÁRIK a Luboš KAŠPAR - po 1.

Ne 31.5.09 - I.B tř.mužů - So Mochtín - FK Svéradice  2:5(1:3). Na kluzkém, mokrém terénu se hosté dostali do vedení již ve 3.minutě. Hloupý faul P.Švátory potrestal z penalty hostující Jiřinec. Stejný hráč pak v 9.minutě vystřelil ze 30 m a k překvapení všech míč proklouzl našemu brankáři nečekaně za brankovou čáru. Tyto dva darované goly soupeři nahrály, mohl se začít více soustředit na obranu, podnikal však nebezpečné brejkové protiútoky. Po jednom z nich se golově prosadil rychlonohý Makovec - hosté vedli v 18.minutě již 3:0 ! Byl to šok, ale naše mužstvo ho naštěstí zvládlo se ctí. Všichni hráči příkladně bojovali, začali svého soupeře přehrávat, měli i velké šance na skorování. Do přestávky mohl Mochtín bezproblémově vyrovnat na 3:3, ale tutové golovky Nováka, Dolejše a Kašpara zůstaly bohužel nevyužité. Ujal se jen průnik a střela T.Babky, který ve 34.minutě snižoval na 1:3. Po přestávce vyvinul Mochtít drtivý tlak. Hrálo se prakticky jen na polovině soupeře, ale v koncovce to opět nevycházelo. Nedařilo se přesně finálně přihrát, ani zakončit a tak na druhé straně přišel trest. Po brejku navýšil v 58.minutě skore na 1:4 pro hosty  opět rychlý Jiřinec, který svůj výkon okořenil hatrickem. V 66.minutě sice náš Jiří Dolejš snížil na 2:4 a další šance Mochtína volaly po dalších golech, byli to však opět hosté, kteří dvě minuty před koncem znovu po brejkové akci završili svoji výhru pátým golem.  To se již hrálo bez dvou vyloučených hráčů - hostujícího Jiřince a našeho M.Bejvla, kteří po 2ŽK obdrželi červenou a museli předčasně pod sprchy. Rozhodovala Zuzana Špindlerová z Bezděkova, ŽK 3:4, ČK 1:1, přihlíželo na 100 diváků.  Sestava Mochtína: Rajtmajer P., Čeleda Ji., Šup O., Jarabica St., Švátora P. (Černý P.), Babka T., Kašpar L., Bejvl M., Troch R., Novák Zd. (Zoubek P.), Dolejš Ji., branky : Tomáš BABKA a Jiří DOLEJŠ  -  po 1.