Po prohře doma s Měčínem jsme ztratili body i v Plánici.Přitom oba zápasy jsme byli vyrovnaným soupeřem a v druhých poločasech jsme hráli na polovině soupeře.

V zápase doma jsme si utkání prohráli sami dvěmi hrubkami,ale v Plánici jsme si určitě zasloužili minimálně remisovat.Pláničtí pouze nakopávali balony na svého nejdelšího hráče a ten také několikrát v první půli naší obraně utekl.Naši hráči i když věkově mladší a výškově menší dělali obraně soupeře velké starosti.Dokonce to byl Mochtín ,kdo vstřeli první branku.Z VPK se ze třiceti metrů trefil Jan Potužník.Bohužel pro nás Plánice vyrovnala za pět minut z rohu,když druhého nejvyššího hráče na hřišti Opla nechala naše obrana v čele s gólmanem skorovat pohodlně hlavou.Když v zápětí  zvýšil domácí Plánička ,nevypadalo to s námi příliš růžově.Ale kluci tentokrát bojovali jako lvi a soupeře místy přehrávali.

Po přestávce po domluvě v šatně vtrhli naši kluci na hřiště jako uragán.Obrana si tentokráte dala pozor na rychlíka Pláničku a v podstatě ho k ničemu nepustila.Záloha s útokem připravovali jenu šanci za druhou a mít trochu více štěstí skončil zápas zcela jinak.

Výborně vyšel tah s přeskupením všech řad. Na pravou obranu přešel Tomáš Musílek na levou zálohu se přesunul Jan Žiak,do středu zálohy Jakub Rubáš a do útoku k Jakubovi Bejvlovi Zbyněk Smolík.Byl to právě Zbyněk,kdo v 55 min.vyrovnal.Mochtínští však neměli ten potřebný kousek štěstí.Nádherné střele Jakuba Bejvla z hranice vápna chybělo snad jen 5 cm.Další střelu pod břevno vytáhl domácí gólman na roh.

Štěstí nás doslova opustilo v poslední minutě utkání.Zbyňka Smolíka v pokutovém území doslova zalehl bránící hráč.Rozhodčí Husník,ale zřejmě neměl dostatek odvahy odpískat penaltu proti domácímu mužstvu v poslední minutě a nechal hru pokračovat a z protiútoku po něšťastném a nedůrazném vyběhnutí našeho gólmana domácí vtřeli branku na 3:2.Na obranu rozhočího je nutno říci,že jinak odpískal celý zápas s přehledem.

Co si však neodpustím je kritika domácího lodivoda,který po celý zápas hrubě nadával všem na hřišti i okolo něho.Výrok z poslední minuty jasně dokumentuje úroveň "vychovatelů mládeže " v Plánici :"vyser se na něj a hraj"(na adresu hráče který se skláněl nad  ležícím Zbyňkem v pokutovém území).Toto jen slabý odvar výroků a slov,které padali v Plánici.

Zde si myslím,že by se měl zamyslet svaz ,proč necháváme vychovávat své děti takovými lidmi.Místo toho ,aby se práce s dětmi podporovala a oddílům se vyplácelo pracovat s mládeží je nastaven systém,který v podstatě nikoho nenutí pracovat s dětmi o  kvalitě ani nemluvě .

Závěrem chci poděkovat všem hráčům za předvedený výkon.Tentokrát nemám opravdu žádný důvod někomu něco vytýkat a i přes prohru jsem s výkonem svých svěřenců spokojen.Zvláští poděkování patří třem hráčům,jmenovitě Zbyňkovi Smolíkovi,Jakubovi Bejvlovi a Honzovi Potužníkovi.Kluci i když měli v nochách ranní zápas v Nýrsku,přesto nechali na hřišti doslova duši za což mají můj obdiv.

Sestava:Vítovec-Kuželík,Žiak Milan,Potužník,Musílek-Žiak Jan,Rubáš,Hadáček,Malenka-Smolík,Bejvl

Střídali:Zajíc,Kuchař,Peleška