I další dubnový víkend přinesl našim mužům mistrovské body. Áčko porazilo hladce Losinou 3:0, cenný 1 bod přivezlo béčko mužů z Hor Matky Boží. V neúplné sestavě bodovali doma i naši žáci, kteří těsně 2:1 porazili Velhartice a vedou tabulku OP. Oba naše týmy přípravky narazily na výborné Nýrsko. Byly z toho vysoké porážky.

19.4.09 - I.B tř. mužů So Mochtín - So Losiná  3:0 (1:0). Naše áčko vyhrálo na jaře čtvrtý zápas v řadě a poskočilo již na 4.příčku tabulky těsně za Švihov a Strážov. V čele je s náskokem Spálené Poříčí. Utkání s Losinou, která ještě před rokem hrála I.A třídu, nebylo jednoduché. Naše mužstvo se v 1.poločase nemohlo dostat do potřebného tempa, ale zásluhou Pavla Zoubka šlo již v 7.minutě do vedení 1:0. Soupeř hrál bojovně a aktivně, chtěl vyrovnat. Naštěstí, obrana Mochtína je v posledních zápasech oporou mužstva a tak tomu bylo i tentokráte. Soupeř se do šancí dostával minimálně, náš tým postupně zlepšoval kombinaci a získával převahu. Skore se měnilo v 56.minutě. Po několika závarech před brankou hostí se k odraženému míči probojoval P.Zoubek a svoji druhou brankou zvyšoval na 2:0. Hosté se pak již na nic vážnějšího nezmohli, i když se stále snažili o otevřený, útočný fotbal. Zahrozilo naopak na druhé straně. V 75.minutě pronikl do vápna Zd. Novák, zatáhl míč k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel přesně Zd. Pláničku, který ze šesti metrů dělovkou upravil stav na konečných 3:0.  Mochtín odehrál tento duel v hodně kombinované sestavě, bez pěti hráčů základní sestavy, když chyběli Mareš, Jarabica, Šup, při rozcvičování se zranil Čeleda a po 12.minutách musel ze hřiště zraněný kapitán L.Kašpar ! O to více těší, že ostatní hráči + náhradníci z běčka zápas zvládli a získali pro Mochtín další tři mistrovské body.  Rozhodoval P. Bošek ze Sušice, ŽK 3:3, sestava : Rajtmajer, Dolejš, Podráský, Švátora P., Bejvl, Babka, Kašpar (Plánička), Troch (Křivánek), Břečka (Černý), Novák, Zoubek (Voráč), branky : Pavel Zoubek - 2, Zdeněk Plánička - 1. 120 diváků.

18.4.09 - OP mužů - Start H.M.Boží - So Mochtín "B"  1:1 (0:0). Souboj týmů ze spodku tabulky byl hodně vyrovnaný a nakonec skončil smírnou remisou. Blíže k výhře mělo naše mužstvo, i když domácí nastřelili 3 tyče a 1 břevno. V 75.minutě se totiž golově prosadil Mirek Břečka (1:0) a vypadalo to, že tento gol zápas rozhodne. Jenže, domácí mají zkušeného divizionáře M.Brabce. Ten v 85.minutě srovnal na 1:1 a zachránil Hory od porážky. Náš tým dohrával zápas bez vyloučeného V.Špindlera (2 ŽK=ČK) a to byla škoda.Rozhodoval J.Abrahám ze Sušice, sestava : Kašpar, Holiš, Špindler, Staněk, Švátora P.(Čeleda), Plánička (Kejha), Dolejš Ji. st.(Voráč),Křivánek,Sysel, Nový, Zoubek (Břečka),branky: Mirek Břečka - 1.

Pá 17.4.09 - OP žáků - So Mochtín - Arbo Velhartice  2:1 (1:1). V dešti sehrané utkání bylo vyrovnané a to především zásluhou toho, že naše mužstvo nebylo kompletní. Trenéru St.Bejvlovi chybělo 7 hráčů ! Nakonec to dobře dopadlo, když vítěznou branku zaznamenal po centru T.Musílka pět minut před koncem Zb.Smolík. Rozhodčí Jan Šafránek, branky : Víťa Matoušek a Zbyněk Smolík - po 1.

So 18.4.09 - OP st. přípravka - So Mochtín - O. Nýrsko 0:8 (0:3), r.K.Šot, Ne 19.4. - OP ml.přípravka - O. Nýrsko - So Mochtín  12:0 (4:0), r.V.Husník.