Velikonoční víkend přinesl fotbalistům So Mochtín i jejich příznivcům velkou radost. Doma vyhráli muži "B" s Bezděkovem 2:1, z Nalžovských Hor přivezli 3 body žáci, kde vyhráli 3:0, ze Záhoří si pak další tři body přivezli muži "A", kteří tam vyhráli 4:1.

12.4.09 - I.B tř.mužů - So Záhoří - So Mochtín  1:4 (0:4). Naši fotbalisté potvrdili v Záhoří roli favorita a po kvalitním výkonu v prvním poločase získali náskok 4:0, který si pohlídali a domů přivezli další tři mistrovské body. Hned ve 3.minutě šel Mochtín do vedení zásluhou P.Švátory, který bezpečně proměnil penaltu, nařízenou za faul na Zd. Nováka. Pak se krásnou střelou k tyči presentoval T.Babka, který těžil z dlouhého a přesného pasu P.Švátory. A když se po přihrávce Zd. Nováka trefil přesně i náš kapitán L.Kašpar, bylo jasné, že body budou putovat do Mochtína. Domácí byli pod velkým tlakem, Mochtín hrál s velkým nasazením, svého soupeře doslova válcoval. Odměnou pak byla pro Ji.Podráského čtvrtá branka, kterou vstřelil před přestávkou ze skrumáže. Po přestávce se ale aktivita našeho týmu výrazně snížila. Hráči, vědomi si velkého náskoku, polevili a tím umožnili soupeři vyrovnat hru. Hrálo se převážně od vápna k vápnu bez velkých šancí na obou stranách. Až v 80.minutě přišel faul našeho P.Švátory ve velkém vápně, který poskytl domácím kopat také pokutový kop. Ten náš golman bravurně vyrazil, ale domácí střelec penalty vyražený míč "nůžkami" se štěstím přece jen dopravil do branky a snížil na 1:4. Pak měli na druhé straně ještě dvě golovky střídající Zd. Plánička a P.Zoubek, jejich střela a hlavička ale vždy skončila na břevně domácí branky. Poklidný zápas odřídila s přehledem r.Zuzka Špindlerová z Bezděkova, přihlíželo 60 diváků. Naše mužstvo se třetí výhrou v řadě posunulo v tabulce opět výše, má šanci bojovat o příčky nejvyšší. ŽK 3:0, branky : Švátora Petr (p.kop), Babka Tomáš, Kašpar Lubomír, Podráský Jiří - po 1. sestava : Rajtmajer, Šup, Dolejš, Švátora P., Kašpar,Troch (Plánička), Babka, Bejvl, Podráský, Čeleda (Zoubek), Novák .

11.4.09 - OP mužů - So Mochtín "B" - TJ Bezděkov  2:1 (2:0). Našemu mužstvu vyšel začátek zápasu, když již ve 2.minutě M. Břečka těžil z chybné rozehrávky hostů a svůj nájezd na golmana proměnil v gol - 1:0. Hosté hráli zakřiknutě, naši fotbalisté měli více ze hry, ale další gol přišel až ve 35.minutě. Zd. Plánička byl faulován, nařízenou penaltu proměnil opět M.Břečka - odchovanec Bezděkova, který u nás hostuje - 2:0 ! Stejný hráč pak měl blízko k hatricku, ale svoji velkou šanci v závěru poločasu neproměnil, zblíska přestřelil.  O přestávce došlo v našem týmu k domluveným změnám v sestavě, noví hráči ale své předchůdce rovnocenně nenahradili a tak hosté začali mít více ze hry. Přesto, mezi 52. a 57. minutou mohlo naše mužstvo rozhodnout zápas definitivně, ale P. Zoubek, který se dostal do třech vyložených golovek, ani jednu z nich neporoměnil. Soupeř pomalu a jistě zvyšoval tlak, šel za vyrovnáním. V 61.minutě snížil po rohu Svobodou na 2:1 a dále tlačil. Měl dokonce početní převahu, když se hloupě nechali vyloučit naši mladíci J.Šťastný a J.Petrů. Ale i soupeř dohrával bez vyloučeného Šperera. Závěrečný tlak soupeře byl veliký. Našim fotbalistům viditelně ubývalo sil, ale ani soupeř na tom nebyl kondičně o moc lépe a tak se do tutových šancí moc nedostával. Jen jednou jejich polocentr, polostřela skončila na břevně Jurčackovy branky, body ale zůstaly v Mochtíně. Rozhodčí Michal Balák z Klatov, ŽK 3:4, ČK 2:1, branky Mochtína : Břečka Miroslav - 2, sestava : Jurčacko, Jarabica, Špindler, Čeleda (Švátora), Staněk, Bláha (Pavlík), Kašpar(Šťastný), Břečka (Petrů), Plánička, Křivánek, Zoubek.

12.4.09 - OP žáků - So Nal. Hory - So Mochtín 0:3 (0:1). Vítězný vstup našich žáků do finalových bojů o přeborníka okresu. Branky : Bejvl Jakub - 2, Smolík Zbyněk - 1, rozhodčí Kurc.

13.4.09 - Op st.přípravek - TJ Sušice A - Mochtín  6:3 (2:0). Domácí jsou velkými favority této soutěže. Naši mladíci uhráli v Sušici velice přijatelný výsledek. Branky : Šafránek Jan - 2, Pretzelmayer Jaroslav - 1, rozhodčí Kubeček

POZOR   !   TRENINKY mužů budou v úterý a čtvrtek   až od 18,00 hodin !!!