V neděli 24.3. sehrálo naše áčko svůj první jarní zápas na krásně připraveném hřišti v Mochtíně. Domácí chtěli navázat na výsledek z posledního přípravného utkání a bodově tenhle zápas zvládnout. Hostům ze Starého Plzence měli totiž co vracet po porážce z prvního zápasu 1:2.

TJ Sokol Mochtín - SK Starý Plzenec 4:0 (2:0)

Branky: Žiak 2x, Kapusta, Pretzelmayer

Začátek zápasu patřil od prvních minut našim fotbalistům, měli lepší pohyb a lépe kombinovali. Již ve 4. minutě po krásné kombinaci, na pravé straně a přihrávce od Honzy Žiaka, otevřel skóre Matěj Kapusta. I po této brance drželi naši hráči míč na svých kopačkách, ale vše buď končilo nepřesným zakončením nebo před vápnem hostů. S přibývajícím časem hosté začali hrozit zejména z protiútoku nebo  nepřesnosti od našich hráčů.. K žádné velké šanci to však nevedlo. V 18. minutě po vyhraném souboji na naší polovině a přesném vysunutí na Jardu Pretzelmayera, který bezchybně našel na malém vápně Žiaka zvyšujeme na 2:0! I po této brance přišla chvilka pro soupeře, který se zase snažil nakopávat za naši obranu a hledat skulinky.. Jenže vše posbírali naši obránci nebo naše nová posila v brance Václav Opl. Do konce poločasu jsme si vypracovali ještě pár šancí, ale chyběla přesnost v zakončení..
Do druhého poločasu jsme chtěli co nejdříve přidat další branku a rozhodnout zápas. Prvních patnáct minut patřilo zase naším hráčům, lépe kombinovali, drželi více míč, ale vážnější ohrožení hostující branky nepřišlo. Poté jsme několika chybama a nepřesnostma v rozehrávce nabídli hostům zahrozit zase z protiútoků.. Naštěstí vše bylo jen po naše vápno. Výborně naší obraně pomáhal Václav Opl, který posbíral skoro všechny míče, které přes ně propadli.. A tak v 67. minutě přišel trest. Z pravé strany prošel Honza Žiak až do vápna, kde si zasekl míč a byl faulován. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jarda Pretzelmayer a stav zápasu byl 3:0! Po téhle brance jsme chtěli přidat další a zcela tak rozhodnout zápas, ale většina našich akcí končila nepřesným zakončením nebo dobrým zákrokem hostujícího brankáře. Když ale v 82. minutě Honza Žiak prošel téměř z poloviny hřiště po levé straně a objevil se přímo před ním, už nemohl nic dělat a po přesném zakončení Honza zvyšuje na 4:0!
Celkově však zvítězilo naše áčko v tomto důležitém utkání zcela zaslouženě a snad to dokáže i v následujících utkáních.

Sestava Mochtína: Václav Opl, David Hofler, Čeleda Jiří, Blažek Petr, Lysek Jakub, Bejvl Jakub, David Gajdůšek (82. Michal Horský), Žiak Jan (80. Radek Smolík), Smolík Zbyněk (73. Marek Kutka), Kapusta Matěj (46.Tomáš Velek), Pretzlmayer Jaroslav (86. Ondřej Sedláček).

Autor článku : Smolík Zbyněk
Foto : Šot Karel

Tréninky mužů dále pokračují ÚT, ČT od 18:00 hodin

V sobotu 30.03.2024 od 16:30 hodin zajíždí naše A mužstvo do Losiné.