muziB09Úvod jara 2009 mužům Sokola Mochtín vyšel na 100%. Áčko vyhrálo v Pačejově 2:0, béčko pak v neděli porazilo béčko FK Horažďovice 5:1.

so 28.3. - I.B tř. mužů So Pačejov - So Mochtín 0:2 (0:1). Na hodně těžkém, bahnitém terénu se odehrál tento okresní derby zápas, který nakonec přinesl radost našemu týmu. Ten podal v Pačejově zodpovědný výkon, podložený bezchybným výkonem obrany. A když se k tomu přidala bojovnost a kvalitní výkon zálohy i útoku, přišla zasloužená výhra. S těžkým terénem si lépe rozuměli naši hráči, kteří měli územní převahu, kterou vyjádřili golem do šatny ve 44.minutě. Tomáš Babka unikl po pravém křídle, přízemní přihrávkou našel L.Kašpara, který se na hranici velkého vápna uvolnil a levačkou se trefil přesně k tyči - 0:1. Mochtínu vyšel i úvod II.poločasu. Po chybné rozehrávce domácí obrany se k míči prodral rychlonohý Jiří Dolejš, přesně do volného prostoru nahrál Zd. Novákovi a ten se nemýlil. Opět přízemní střelou překonal domácího golmana Boře - Mochtín vedl 2:0 a byl na nejlepší cestě z třemi body. Jenže, v 60.minutě přišla minela jinak výborně pískajícího rozhodčího Kulhánka (jediná, ale pro náš tým závažná). Za údajné simulování (uprostřed hřiště) při průniku mezi dvěma hráči a následnému pádu, dostal náš kapitán L.Kašpar ŽK ! A protože byla již druhá v pořadí, následovala ČK a vyloučení. Celou půlhodinu pak domácí hráli přesilovku, ale prakticky nic na naše dobře bránicí hráče nevymysleli. Dvoubrankový náskok Mochtín udržel, odvezl si všechny tři mistrovské body !  Sestava : Rajtmajer P., Jarabica St., Bejvl M., Podráský Ji., Švátora P., Troch R. (70.Křivánek J.), Kašpar L., Dolejš Ji., Babka T. (80. Břečka M.), Mareš J., Novák Zd. (85.Plánička Zd.), branky : Kašpar Lubomír a Novák Zdeněk - po 1. Rozhodčí Kulhánek.

ne 29.3. - OP mužů So Mochtín "B" - FK Horažďovice "B"  5:1 (2:0). Souboj dvou posledních týmů tabulky vyzněl jasně pro náš tým. Ten se ujal vedení již ve 3.minutě golem P.Sysla, který usměrnil centr L.Nového do sítě hostů. Pak měl 3 golovky Pavel Zoubek, ale ani jednou neskoroval. Povedlo se to až ve 20.minutě J.Voráči, který prostřelil zblíska golmana hostů. Po přestávce se horažďovičtí hráči zlepšili, náš tým často chyboval v rozehrávce a toho dokázali hosté využít. V 60.minutě snížili na 2:1. Naštěstí o deset minut později vstřelil z VPK dělovkou důležitý gol střídající M.Břečka, Mochtín opět vedl o dva goly a v závěru zápasu přidal další. V 81. min. se konečně prosadil P.Zoubek a v 83. zvýšil na konečných 5:1 náš kapitán Luboš Nový. Důležité tři body zůstaly v Mochtíně, ale mužstvo bude potřebovat bodů k záchraně ještě hodně. Snad se mu to povede. Rozhodčí J.Abrahám ze Sušice, 50 diváků, ŽK 0:0. Sestava : Rajtmajer P., Čeleda Ji.(Špindler V.), Křivánek J., Švátora P., Staněk P., Sysel P.,  Plánička Zd., Babka T. (Bláha P.), Voráč J.(Břečka M.), Nový L., Zoubek P., branky: Sysel Petr, Voráč Jan, Břečka Miroslav, Zoubek Pavel a Nový Luboš - po 1.

POZOR !  Treninky v tomto následném týdnu mají muži v úterý a ve čtvrtek vždy od 17,30 hodin !

Další mistrovské zápasy odehrají naši muži v sobotu 4.4.2009 . Áčko So Mochtín hraje doma od 16,30 h. s Přešticemi "B", béčko jede k zápasu do V. Hydčic (auty) z Klatov od pošty ve 14,40, z Mochtína ve 14,50 hod. .    NOMINACE bude určena ve čtvrtek po treninku.