V neděli 20.08.2023 odehrálo naše áčko na domácí půdě před početnou diváckou návštěvou (200 diváků) po loňském sestupu svůj premiérový zápas v I.B třídě. Soupeřem mu byl v okresním derby velice ambiciózní celek Švihova. V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, ve druhém poločase měli hosté sice více ze hry, ukázali potenciál svého mladého týmu, nicméně naše zkušená obrana soupeře do žádných vyložených šancí nepouštěla. Náš tým si tentokrát zaslouží pochvalu, dokázal zkušeně eliminovat silné stránky soupeře, celkově podal velice zkušený a týmový výkon, kterému zejména v prvním poločase nechyběla bojovnost a nasazení. Odměnou mu tak byla zasloužená výhra a velice důležité první tři body do tabulky, tolik potřené pro sebevědomí našeho týmu po nepovedené jarní části minulé sezóny (vždyť si naši hráči zakřičeli vítězný pokřik poprvé od 11. března!).

TJ Sokol Mochtín – FC Švihov 2:0 (1:0)

Úvod utkání byl z obou stran velice opatrný. Velkou šanci otevřít skóre utkání měli naši hráči z volného přímého kopu těsně za hranicí velkého vápna po faulu na pronikajícího Honzu Žiaka, bohužel tuto nadějnou pozici nedokázal Zbyněk Smolík proměnit. První branky se přihlížející diváci dočkali ve 22. minutě, kdy Zbyněk Smolík vybojoval na hostující polovině míč, poslal jej na pravou stranu na nabíhajícího Honzu Žiaka, který dokázal prostřelit hostujícího brankáře Slámu. Následně měli šance na vyrovnání i hosté, nejprve dostali také šanci zahrávat přímý volný kop z velice nebezpečné vzdálenosti, svůj pokus však hostující Marek poslal nad branku Dana Prokopa. Následně hostující útočník Polívka nedokázal hlavou poslat za záda našeho gólmana krásný a prudký centr z pravé strany. Velkou šanci na navýšení vedení měl následně náš Honza Žiak, který po průniku do vápna a dlouhé kličce hostujícímu brankáři již nedokázal zakončit.

Také úvod druhého poločasu začal vyrovnanou partií, postupem času však hostující hráči přebrali iniciativu a měli více ze hry. Jejich tlak však končil před naším vápnem, centrované balóny dokázala s přehledem odvrátit naše obrana. V 65. minutě naopak předvedli naši hráči krásnou brejkovou akci, na jejímž konci utekl po pravé straně Honza Žiak, poslal křižnou přihrávku přes pokutové území na nabíhajícího Jardu Pretzlmayera, pro kterého již nebyl problém poslat míč do odkryté hostující branky a navýšit tak vedení našeho áčka na 2:0. Následně mohl přidat další branku opět náš kanonýr Honza Žiak, který šel sám na hostujícího brankáře, svou dlouhou kličkou do levé strany se však dostal z ideálního střeleckého úhlu a jeho zakončení pak dokázal odvrátit z brankové čáry dobíhající hostující obránce. Následně se již do konce zápasu náš tým soustředil na poctivou obranou hru, soupeř měl optickou převahu, vypracoval si několik náznaků šancí a rohových kopů, vyloženou šanci si vypracovat však nedokázal. Náznaky příležitostí hostů dokázala v pohodě odvrátit naše spolehlivě hrající zkušená obrana a tak ani náš brankář Dan Prokop nemusel téměř zasahovat a po dlouhé době si připsal na svůj účet čisté konto.

 
Sestava Mochtína: Prokop Daniel, Gajdušek David, Čeleda Jiří, Dolejš Jiří, Lysek Jakub, Strejc Stanislav (74. Kovařík Pavel), Bejvl Jakub, Staněk Pavel (61. Kapusta Matěj), Žiak Jan, Smolík Zbyněk, Pretzlmayer Jaroslav (89. Osvald Jaromír)

Připraveni byli: Smolík Radek, Rajtmajer Petr

Tréninky pokračují opět 3x týdně úterý, středa a pátek od 18:00.

K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí naše áčko opět v okresním derby s dalším ambiciózním týmem netajícím se ambicemi na postup do I.A. třídy v sobotu 26.08 2023 v 18:00 na půdě Měcholup.

b_150_100_16777215_00_images_Mochtin_-_vihov_page-0001.jpg