Mochtínské áčko potřebovalo nutně bodovat, aby se opět vyhouplo v tabulce I.A třídy tam, kde nehrozí sestup nebo baráže o udržení se v soutěži. A to se podařilo - Mochtín vyhrál v Rokycanech s místní rezervou divizního áčka FK Rokycany nečekaně hladce 4:1, v tabulce poskočil se 13 body na 7.příčku. Na 5. Chlumčany, které přijedou do Mochtína již v sobotu 15.10. ztrácí 2 bodíky.

.. NE 9.10.2022 - I.A třída mužů - FK Rokycany B - TJ Sokol Mochtín  1 : 4 (0:3).

Oba týmy potřebovaly nutně bodovat, aby se posunuly v tabulce do vyšších pater, které zaručují bezpečí v boji o udržení se v této druhé nejvyšší soutěži Plzeňského kraje. A náš tým zahájil souboj hodně dobře. Již v úvodní minutě zápasu uniká náš J. Žiak domácí obraně, ale je v golové pozici těsně před trest.územím podražen Jiřím Lvem, který dostává od HR červenou kartu - domácí jdou do deseti ! Domácí záloha byla touto situací zaskočena, Mochtín byl naopak povzbuzen a přesilovku v I.poločase dokonale využil. V 6.minutě otevírá skore Matěj Škoch, v 19.min. zvyšuje na 0:2 Jan Šafránek a ve 28.min. upravuje přesnou hlavičkou již na 0:3 náš kapitán Jakub Bejvl. Do II.poločasu ale vstoupili naši fotbalisté vlažně. Domácí toho využili, snižují v 55. min. na 1:3, to je však z jejich strany naštěstí vše. Mochtín pak neproměnil dvě nařízené penalty (Bejvl ani Velek), do černého se trefil jen Zbyňa Smolík, v 63.minutě upravoval na konečných 1:4. O čtyři minuty později jdou domácí do devíti, za hrubé nesportovní chování jim byl vyloučen Stejskal. Brankový stav se však již nezměnil, náš tým si z Rokycan odváží zaslouženě vše chny 3 body. Jako HR odřídil tento zápas Tadeáš Pastyřík, na lajnách mu asistovali Zdeněk Lapák a Zdeněk Přibyl, DFA byl p. Vladimír Bláha. ŽK 2:2, ČK 2:0 (2.Lev Jiří, 67. Stejskal Filip, 50 diváků.Sestava Mochtína: Prokop Daniel, Dolejš Jiří, Blažek Petr, Lysek Jakub (80. Smolík Radek), Bejvl Jakub, Kutka Marek, Žiak Jan, Smolík Zbyněk (70. Osvald Jaromír), Velek Tomáš, Šafránek Jan, Škoch Matěj, branky : Titl Lukáš - ŠKOCH Matěj, ŠAFRÁNEK Jan, BEJVL Jakub, SMOLÍK Zbyněk.

V sobotu15.10.2022

bude v Mochtíně odehrán
od 10,00 hodin TURNAJ mladších přípravek za účasti družstev: Mochtín, Strážov, Sušice B a Nýrsko B.

.. od 15,30 hodin pak další mistrovské utkání I.A třídy mužů TJ Sokol Mochtín - TJ Keramika Chlumčany.

   
přijďte se podívat, přijďte povzbudit naše fotbalisty v boji o mistrovské body !