Bez dou svých tradičních útočníků (Šafránek na dovolené, Plánička si při úterním treninku zlomil nohu !) odjelo Mochtínské áčko k 1. venkovnímu mistrovskému utkání a to do Dlouhého Újezda u Tachova. A jejich absence byla hodně znát. Domácí Sparta je nováčkem I.A třídy a hodně toužila po prvních mistrovských bodech. To se jí nakonec podařilo po dobrém výkonu, nutno ale dodat, že Mochtín žádný oslnivý výkon tentokráte nepodal.

13.8.2022 - I.A třída mužů mistrovsky Sparta Dlouhý Újezd - Sokol Mochtín  4:1 (3:0)

Laxní vstup našich fotbalistů do zápasu pomohl domácím k úvodní brance, která padla již ve 2.minutě a byla hodně kuriózní. Domácí mladíček Zeman trefil břevno, od kterého se míč odrazil do zad našeho golmana a od něj za brankovou čáru - 1:0. Vzápětí však mohl srovnat na 1:1 náš Jan Žiak, ale to se mu nepodařilo a to byla škoda, měl velkou šanci. Hra se postupně vyrovnávala, v soubojích ale byli domácí důraznější a úspěšnější. Ve 37.min. se po centru zleva dostává k zakončení  domácí nejzkušenější hráč, 42 letý světoběžník Lukáš Čížek (hrával v Tachově, Chebu, Stříbře, Boru, Trstěnicích, Rozvadově a dalších klubech) a přesnou hlavičkou zvyšuje na 2:0. Stejný hráč pak golem do šatny posílá ve 45.minutě domácí tým do tříbrankového vedení, zápas je prakticky rozhodnut. Po přestávce náš tým šel do rizika, otevřel více hru, chtěl s výsledkem něco udělat. Domácí hráči si ale body vzít nenechali, v 52. min. navíc přidali další branku (i ta byla z kategorie šťastných), vedli již 4:0. Čestnou branku si připsal Mochtín v tomto duelu až v poslední minutě zápasu, autorem byl David Gajdušek, který z úhlu trefil šibenici domácí brány. Zápas odřídil jako hlavní rozhodčí p.Nesvadba Karel, na lajnách mu asistovali Liškutín Antonín a Krauz Jan, DFA byl Kvasnička Ladislav, ŽK 1:2, 60 diváků. Sestava Mochtína : Blahník Matyáš, Blažek Petr, Dolejš Jiří, Čeleda Jiří, Gajdušek David, Bejvl Jakub, Osvald Jaromír, Lysek Jakub, Kutka Marek, Žiak Jan, Škoch Matěj (81. Smolík Radek), branky : Čížek 2, Zeman, Földeši - GAJDUŠEK David.