Mochtínské béčko mužů odjelo v sobotu 30.4.2022 k důležitému utkání OP mužů do Chudenic jen s 12 hráči a tak se velký úspěch nečekal. Po 1.poločase sice naši fotbalisté nečekaně vedli 2:1, ale ve II.poločase polevili a domácí výsledek otočili ve svůj prospěch.

.. 30.4.2022  OP mužů - mistrovsky  Sokol Chudenice - Sokol Mochtín B  3:2 (1:2).
Domácím se povedl úvod utkání, když již v 1.minutě otevřel skore Duda. Naši fotbalisté naštěstí brzo odpověděli, na 1:1 srovnává v 6.minutě Matěj Kapusta a naše záloha i nadále udává tempo hry, je lepší než jeho soupeř. Svoji převahu pak Mochtín přetavuje ve vedení 1:2 ve 24.minutě, kdy je v pokutovém území stažen k zemi náš Jar. Pretzermayer, který následně sám proměňuje nařízený pokutový kop. Jenže, do II.poločasu vstoupil náš tým velice vlažně, přenechal iniciativu domácímu celku a to byla chyba. Chudenice se zlepšily, měly převahu i šance. V 55.min. srovnávají na 2:2 Hodanem, v 68.minutě je posílá do vedení 3:2 střídající Petr Vachtl a toto těsné vedení udržely až do konce. Náš tým se v závěru zápasu opět zvedl, měl dokonce šanci na srovnání skore, ale ta zůstala nevyužita a tak 3 body zůstaly domácím fotbalistům. Zápas odřídil jako HR p.František Klištinec, na lajnách mu asistovali Lukáš Rampula a Jan Kečkeš, ŽK 4:2, 45 diváků. Sestava Mochtína : Prokop Daniel, Kanta Tomáš, Prokop Marek, Jarabica Stanislav, Troch Roman, Toman Petr, Žiak Milan (55. Zoubek Pavel), Strejc Stanislav, Smolík Radek, Kapusta Matěj, Pretzelmayer Jaroslav, branky :Duda, Hodan, Vachtl Pe. - PRETZELMAYER Jaroslav, KAPUSTA Matěj.