Hodně důležité vítězství 3:1 vybojovalo naše zdecimované áčko mužů v Křimicích. Vysoká výhra (9:1) a 3 mistrovské body získané minulou neděli doma nad Žihlí se totiž do tabulky I.A třídy nezapočítávají. Slavoj Žihle totiž hned v úterý oznámil řídící STK PKFS své odstoupení z rozehrané soutěže, takže je 1. sestupujícím týmem této 2. nejvyšší krajské třídy. A protože se výsledky s tímto odstoupivším družstvem anulují, tak Mochtín navíc v tabulce přichází i o 1 podzimní bod, který v Žihli naši fotbalisté uhráli !

...27.3.2022 - I.A třída mužů - mistrovsky FC Křimice - Sokol Mochtín   1 : 3 (0:1)

Mochtínské áčko trápí velká marodka, navíc již v 18.minutě musel pro zranění odstoupit další náš stabilní hráč David Gajdušek. Nově sestavená obrana Mochtína však odvedla v Křimicích skvělou práci, byla základem cenného úspěchu. Domácím patřil střed hřiště, hru tvořil především jejich kapitán Jakub Szedmák (odchovanec sušického fotbalu a známý světoběžník, který prošel řadou předních klubů Plzeňského kraje). Mochtín vycházel ze zajištěné obrany, podnikal však hodně nebezpečné brejkové akce. Skore otevřel náš Zbyněk Smolík již ve 21. minutě a do poločasu mohli naši hráči přidat ještě dva goly. Ve stejném duchu pokračoval i druhý poločas. Domácí měli tlak, ale nic z něj nevytěžili, náš tým naopak navýšil po brejkových akcích skore již na 0:3, když Jan Žiak překonal domácího golmana Hinterholzingera v 56. a v 69.minutě. Čestný úspěch Křimic zaznamenal o deset minut později Jan Dytrt, upravoval na konečných 1:3, více domácím fotbalistům naše obrana nedovolila. Hrálo se za příjemného jarního počasí, utkání řídil p. rozhodčí Lukáš Smola, na lajnách mu asistovali Jiří Škarda a Otto Slabý, DFA byl p. Miloš Harmady, ŽK 4:1, 60 diváků. Sestava Mochtína : Blahník Matyáš, Bejvl Jakub, Dolejš Jiří, Gajdušek David (18. Osvald Jaromír), Lysek Jakub, Velek Tomáš, Smolík Zbyněk, Žiak Jan, Šafránek Jan (87. Švátora Petr), Pretzelmayer Jaroslav, Kapusta Matěj (61. Strejc Stanislav), připraven byl ještě Prokop Daniel. Branky : Dytrt - ŽIAK Jan 2, SMOLÍK Zbyněk,

...26.3. - přípraný zápas mužů FK Svéradice "B" - Sokol Mochtín "B"  2:0 (1:0)

Pro oba týmy to byl první a poslední přípravný zápas před mistrovským jarem 2022. Duel přinesl naprosto vyrovnanou hru, bohužel, goly padaly jen do naší sítě. Ten první již v 8.minutě (nepovedený centr zapadnul nečekaně pod břevno), na něj mohl odpovědět vyrovnáním náš St. Jarabica, ale jeho umístěnou střelu vytáhnul domácí šikovný golman konečky prstů na tyč. I po přestávce se trefili do černého jen domácí fotbalisté a tak zápas skončil výhrou domácí zálohy 2:0. Pro trenéry obou týmů to však byla užitečná konfrontace, vždyť za týden se hraje již 1.mistrovské kolo okresních soutěží a někteří hráči byli po zimní přestávce poprvé na "place" ! Sestava Mochtína : Prokop Daniel, Šup Ondřej, Pavlík Jaroslav, Kanta Tomáš, Švátora Petr, Žiak Milan, Jarabica Stanislav, Sádlík Martin, Strejc Stanislav, Vlk Tomáš, Smolík Radek + střídající hráči (hokejově) Prokop Marek, Kašpar Lubomír, Matějka Petr

..Halový TURNAJ mini přípravek v Nýrsku se uskutečnil v sobotu 26.3.2022 a zúčastnilo se ho i naše družstvo Sokola Mochtín. Byl to závěrečný turnaj Zimní ligy, startovalo na něm 9 družstev a měl pěknou úroveň. Přispěli k ní i naši nejmenší, kteří zde pod vedením trenéra Milana Žiaka ml. a pí. Doležalové obsadili výborné 3.místo za Klatovy A a Nýrskem A. Mochtín zde startoval v sestavě : Podráský Jiří, Král Tomáš, Vlk Dominik, Toman Matyáš, Kraus Kryštov a Kraus Tadeáš, Höfler Tomáš, Martin Doležal

.. 1. jarní (venkovní) TURNAJ starších přípravek se konal v Bolešinech v sobotu 26.3.2022 za účasti 4 družstev a náš tým Sokola Mochtín zde obsadil pěkné 2.místo ! Naštěstí bylo pěkné jarní počasí,hrálo se na suchém hřišti, svítilo sluníčko.  Mochtín porazil Nýrsko 10:1, Kašperské Hory 11:1 a prohrál jen s domácím SK Bolešiny 0:7.  Náš trenér Zdeněk Kolář zde měl k dispozici tyto hráče a hráčky: Kubaň D., Kolář T., Toman, Kolář D., Bauerová, Kubaňová, Houdek.

.. 1.jarní (venkovní) TURNAJ mladších přípravek se konal v Sušici v neděli 27.3. a i zde náš tým Sokola Mochtín vybojoval pěkné 2.místo ! Hrálo se na hřišti s UMT a náš tým zde prohrál jen s vítězným Hrádkem 0:2, porazil však domácí Sušici 5:2 a Nalžovské Hory 10:0. Náš trenér Petr Toman měl k dispozici tuto sestavu : Kubaň D. - Toman V., Němeček, Troch, Kolář T. - Kubaňová, Janošťáková, Sádlíková, Fleisig, Zítek J. a dle jeho hodnocení podali jeho svěřenci nadšený, bojovný výkon.

TRENINKY mužů - pokračují v Mochtíně v úterý a pátek od 18,00 hodin

TRENINKY mini přípravky, mladší a starší přípravky  -    pondělí a čtvrtek do 17,30 hod.

POZVÁNKA na mistrovský fotbal :

SOBOTA 2.4.2022
.. 16,30 hod. v Janovicích - 1. zápas OP mužů FK Dukla Janovice - Sokol Mochtín "B".
Společný odjezd auty z Mochtína v 15,10 hod., z Klatov od pošty pak v 15,20 hod.

NEDĚLE 3.4.2022

.. 10,00 hod. v Mochtíně - TURNAJ starších přípravek za účasti družstev : So Mochtín, TJ Sušice, SK Klatovy B, FK Horažďovice a Startu Luby C

... od 14,00 hod. v Horažďovicích - TURNAJ mladších přípravek za účasti družstev : FK Horažďovice, So Mochtín, SK Bolešiny a TJ Sušice B