V sobotu 17.srpna 2019 odehrál náš "B" tým mužů druhý zápas nové sezony Okresního přeboru v Nýrsku. Soupeřem mu byl "B" tým místní Okuly, který silně omladil, hrál kvalitní fotbal, ve 26.min. vedl již 2:0, ale náš tým mu naplno bodovat nedovolil - z Nýrska si Mochtín nakonec odvezl dva "vydřené" mistrovské body !

OP mužů - FK Okula Nýrsko "B"  -  TJ Sokol Mochtín "B"   3 : 3 (2:1), p.k. 3:5
     Domácí po úvodní porážce minulou sobotu v Měčíně výrazně posílili tým o mladé běhavé kluky, kteří od úvodní minuty zle zatápěli naší obraně. Naštěstí dvě velké tutovky v 1. a ve 3. minutě v gol neproměnili. Náš tým, který museli posílit 3 kluci z áčka, aby mohl k zápasu do Nýrska vůbec odjet (z minulého utkání chybělo z různých důvodů 7 hráčů ze základu !) pomalu vyrovnával hru, přišly i šance na gol. Ta první byla ve 12.minutě po střele Blahníka, při druhé (v 17.min.)  náš J.Žiak propasoval míč do branky, ale gol neplatí pro ofsajd. Škoda, vzápětí totiž z rychlého protiútoku domácí jdou do vedení 1:0, autorem golu byl šikovný Mašek. Vyrovnání na kopačce měl ve 26.min. náš Jar. Osvald, ale přihrávku St. Jarabici v gol nepřetavil, střílí nad břevno domácí brány. Opět škoda, protože o šest minut později domácí zvyšují po pěkné kombinační akci na 2:0, jsou na koni. Jenže, Mochtín to nevzdává, bojuje a přichází odměna v podobě kontaktního golu na 2:1, po rohovém kopu míč hlavou doklepává do sítě Jiří Podráský. Po změně stran mohla domácí záloha skore navýšit v 52.min., ale střelu z VPK ze 17 m zastavilo břevno naší brány ! Pak ale přišly dva skvělé momenty našeho mužstva, které otočily vývoj utkání. V 55. min. srovnává na 2:2 přesnou hlavičkou (po centru Zd. Nováka) Jaromír Osvald, o pouhých šest minut později již Mochtín vede 3:2, když autorem kuriózního golu je důrazný Jan Žiak, kterého při odkopu míče trefil domácí golman Šít (nová posila ze Strážova) do zad a ten se vrátil obloučkem do domácí sítě ! Od této chvíle se rozpoutal na hřišti velký boj o mistrovské body. Domácí útočili, chtěli vyrovnat, ale to se jim nedařilo. Náš tým držel svými výbornými zákroky nad vodou golman Petr Rajtmajer, dobře hrála i naše obrana, vyrovnání nepřicházelo. Přišlo však nepochopitelné devítiminutové nastavení hry a na jeho konci penalta za faul našeho Zd. Nováka v 98.min., ze které Nýrsko srovnává na 3:3 - zápas je následně ukončen, jde se na penaltový rozstřel. V něm měli pevnější nervy a lepší zakončení naši fotbalisté, vyhráli ho 5:3, domů si vezou vydřené a hodně cenné dva body ! Zápas odřídil Miroslav Sedlmaier, ŽK 0:4, 40 diváků, sestava Mochtína : Rajtmajer Petr, Dolejš Jiří, Šot Ondřej, Švátora Petr, Podráský Jiří, Novák Zdeněk, Jarabica Stanislav, Žiak Jan (67. Bouzek Václav), Sádlík Martin (80. Peleška Jiří), Blahník Matyáš, Osvald Jaromír, branky : PODRÁSKÝ Jiří, OSVALD Jaromír, ŽIAK Jan, úspěšnými střelci v penaltovém rozstřelu byli : Matyáš BLAHNÍK, Jiří DOLEJŠ, Zdeněk NOVÁK, Petr ŠVÁTORA a Jaromír OSVALD.


Zítra, v neděli 18.8.2019 se hraje v Lubech od 16,00 hod. okresní derby utkání I.A třídy mužů
       
          START Luby "A" - TJ SOKOL  Mochtín "A" 

Přijďte se podívat , přijďte podpořit naše fotbalisty !