Až v posledním podzimním kole 2008 uhráli naši muži všechny tři mistrovské body na hřišti soupeře. Odnesly to Předenice, kde Mochtín vyhrál 1:0 a v tabulce si polepšil na 6.místo v tabulce I.B třídy, ročník 2008/2009.

..15.11.2008 I.B tř.mužů - TJ Předenice - So MOCHTÍN  0 : 1 (0:0). Náš tým odjel k poslednímu podzimnímu utkání do Předenic bez svých opor - brankáře Petra Rajtmajera a také bez stopera O.Šupa, i tentokráte navíc chyběl i J.Mareš, který se věnuje výstavbě svého nového domu. Mladíci je v Předenicích naštěstí dobře zastoupili, svými výkony pomohli mužstvu k první podzimní výhře na hřišti soupeře. Již od první minuty bylo vidět, že naše mužstvo je fotbalovější, má více ze hry. V koncovce však byl Mochtín tradičně bezzubý.   Soupeř pozorně bránil, několikráte se dostal do šance, ale naštěstí i on byl se střelbou na štíru. Golovku ve 45.minutě navíc bravurně vyrazil náš mladý golman Pavel Blumentritt na roh. Po přestávce se obraz hry neměnil. Oba soupeři se snažili o vstřelení prvního golu. Ten přišel po akci Jiřího Čeledy v 60.minutě. Od vlastního velkého vápna prošel náš obránce po pravé straně hřiště až před vápno soupeře,na jeho prudký centr si před branku naběhl Pavel Zoubek a zvoleje nekompromisně zavěsil - 0 : 1 ! Krásná akce a důležitý gol, který stejný hráč mohl vzápětí ještě zopakovat, ale jeho točená střela přistála na břevně domácí branky. K odraženému míči se vzápětí dostal JI.Podráský, ale otevřenou branku soupeře vysoko přestřelil. Poté se domácí hodně snažili o vyrovnání, to však nepřicházelo. Mochtín si jednogolový náskok pohlídal, odvezl si z Předenic všechny tři mistrovské body. Rozhodoval p.ˇCervený z Domažlicka, ŽK 1:1, 50 diváků, branka : Zoubek Pavel - 1, sestava : Blumentritt P., Troch R. (70.min.Špindler V.),Podráský Ji., Dolejš Ji., Švátora P., Jarabica St., Čeleda Ji., Křivánek J. (80.Šťastný J.), Kašpar L., Kejha J. (35. Zoubek P.), Novák Zd.

Výhrou si Mochtín polepšil, v tabulce I.B třídy poskočil na 5.místo, ale v neděli 16.11.08  bude pravděpodobně odsunut Přešticemi "B" na 6.příčku, protože hrají doma s posledním béčkem Chlumčan a jejich výhra se očekává.  I přesto je třeba našemu mužstvu poděkovat za bodové zlepšení se v závěru podzimu a popřát mu do hodně zdaru a úspěchů i v jarní části soutěže, ročníku 2008/2009.