Povinného vítězství dosáhlo áčko mužů Sokola Mochtín doma nad béčkem Chlumčan. Tři body Mochtín získal, ale ztratil Jiřího Dolejše, který byl přísně vyloučen společně s hostujícím hráčem po vzájemném střetu. Béčko mužů sahalo ve Vrhavči po bodu, ale nakonec těsně prohrálo. Doma však vyhrála 3:0 nad Chanovicemi naše st. přípravka a vykročila tím do finalové skupiny okresního přeboru, která bude vytvořena po podzimní části soutěže.

18.10.08 - I.B třída mužů So MOCHTÍN - K. CHLUMČANY "B"  4:0 (1:0). Hosté podali v Mochtíně slabý výkon, odjeli s vysokou porážkou. Ani náš tým ale nepředváděl žádný oslnivý fotbal, byl však jasně lepší a hlavně, dal goly. Ten první již v 8.minutě Jarda Mareš, který hýřil aktivitou. Další goly přišly až po přestávce. Důležitý druhý dal z penalty jistě Petr Švátora v 56.minutě. Tu nařídil rozhodčí za podražení J.Mareše ve velkém vápně. Mochtínští fotbalisté přidali na obrátkách, soupeř nestíhal. V 60.minutě utekl po pravé stradě Ji.Čeleda, nahrál před branku hostů a tam skluzem Jiří Podráský golově akci zakončil - 3:0. Neuteklo ani šest minut a bylo to již 4:0 ! Střídající Mirek Břečka se uvolnil na levé straně, posadil přesně centrovaný míč  na hlavu Jardy Mareše a ten nezaváhal. Další šance našich hráčů pak zlikvidoval bravurními zákroky hostující golman, který svůj tým zachránil od daleko vyšší porážky. Rozhodoval Jiří Houdek z Plzně, ŽK 0:3, ČK 1:1 (Ji.Dolejš - J.Holý), 60 diváků.Sestava : Blumentritt P. (Rajtmajer P.), Šup O. (nový kapitán!), Švátora P., Čeleda Ji., Podráský Ji., Jarabica St. (Zoubek P.), Troch R. (Černý P.), Dolejš Ji., Křivánek J., Mareš J., Novák Zd. (Břečka M.), branky : Mareš Jaroslav - 2, Švátora Petr - 1 (p.kop), Podráský Jiří - 1.

18.10.08 - OP mužů - Sokol VRHAVEČ - So MOCHTÍN "B"    3 : 2 (3:2). Tradiční derby přineslo pět branek v prvním poločase, dalších se již fanoušci obou týmů nedočkali. Mochtín vedl 1:0 a 2:1, ale domácí dokázali vždy vyrovnat a v závěru poločasu šli do vedení. Tento stav vydržel až do konce, i když Vrhaveč měla další šance na goly. Naši hráči se snažili alespoň o remisu, ale jejich snaha končila před velkým vápnem domácího týmu. Útočníci se vůbec neprosadili. Rozhodovala trojice rozhodčích - Habada, Diviš, Beneš, 60 diváků.Sestava : Šot K (Jurčacko P.), Šup O.(Pavlík J.), Švátora P., Staněk P., Sysel P., Dolejš Ji., Šťastný J., Nováček V. (Břečka M.), Nový L., Bejvl M., Čeleda Ji.(Zoubek P.). Branky : Švátora Petr - 1 (p.kop), Čeleda Jiří - 1.

18.10.08 - OP st.přípravky So MOCHTÍN - Chanos CHANOVICE  3 : 0 (1:0). Zápas o třetí postupové místo zvládli naši mladí fotbalisté v čele s kapitánkou Milenkou Jůdovou na jedničku. Na soupeře, který byl favoritem, vlítli a vypracovali si několik skvělých golovek. Hosty podržel golman, ale na střelu J.Šafránka byl krátký. Po přestávce soupeř polevil, naše mužstvo naopak přidalo a dvěma goly Jarouše Pretzelmaiera vyhrálo zápas s přehledem. Rozhodčí K.Šot, branky : Pretzelmaier Jaroslav - 2, Šafránek Jan - 1.

Mladší přípravka již mistráky dohrála, žáci měli volno.