Na 45.ročníku Mochtínského přespolního běhu,který je nejstarším krosem v okrese Klatovy, startovalo 162 závodníků, z toho 118 dětí a mládeže do 18 roků.
V hlavním závodě mužů a žen na 4000 m obhájili prvenství z loňského ročníku Vojtěch Koželuh a Petra Dolejšová z Atletiky Klatovy.
Bohužel, počasí tentokráte nepřálo. Vydatně pršelo den před konáním závodu i těsně před ním, v jeho průběhu již jen přeprchávalo.
      Pořadatelé, pro které to bylo hodně náročné, proto očekávali malou účast.Opak byl pravdou ! Do Mochtína si přijelo zazávodit opět přes 160 závodníků, nechyběla ani početná divácká kulisa. Tratě byly tentokráte hodně náročné (podmáčené, louže, občas i bláto), přesto nebylo nahlášeno žádné zranění !
      Pro všechny běžce byl připraven pamětní diplom, pro omladinu i sladká odměna. Závodníci na stupních vítězů obdrželi medaile a pěkné věcné ceny.
Fotodokumentaci zajišťoval Klatovský deník, vydáme ji i na našem webu: www.tjmochtin.cz, kde je i výsledková listina (kompletní výsledková listina je k nahlédnutí vlevo červeně nebo zde). Ta je k dispozici i na webu SvetBehu.cz, www.behej.com, samotní účastníci či přihlížející mohou své názory, dojmy, hodnocení apod.sdílet v diskuzi pod odkazem: http://www.svetbehu.cz/zavod/19684-mochtinsky-prespolni-beh/


Výsledky jednotlivých kategorií na stupních vítězů:

Předškolní děti roč.2012 a mladší – 110 m
  1. Veronika Maruňáková, MŠ Slavošovice             1. Tomáš Kubaň, MŠ Mochtín
  2. Jasmína Faustová, MŠ Horažďovice                 2. Mikuláš Přibík, Plzeň
  3. Kateřina Kubaňová, MŠ Mochtín                       3. Jakub Hanuš, Atletika Klatovy

Předškolní děti roč.2010/2011 – 220 m
  1. Nela Kalivodová, MŠ Strážov                            1. Marek Rendl, Atletika Klatovy
  2. Nela Uldrychová, MŠ Mochtín                           2. Petr Frýzek, Horažďovice
  3. Ema Ládová, Atletika Klatovy                            3. Jan Hořánek, ZŠ Tolstého Klatovy

Děti roč. 2008/2009 – 450 m

  1. Alena Matoušková, AJ Sušice                            1. Tomáš Nový, Sokol Petřín Plzeň
  2. Martina Chalupová, ZŠ Tolstého Klatovy              2. Václav Zub, TJ Sokol Dolany
  3. Tereza Votavová, Sušice                                    3. Martin Toušek, ZŠ Tolstého Klatovy

Nejmladší žactvo roč.2006/2007 – 450 m
  1. Klára Trmotová, Hasiči Dolany                            1. David Prášil, Atletika Klatovy
  2. Magdaléna Rybová, TJ Sušice                            2. Petr Kocek, HC Klatovy
  3. Julie Vladařová, ZŠ Čapkova Klatovy                  3. Filip Doubek, SKI Klub Vimperk

Mladší žactvo roč.2004/2005 – 900 m

  1. Ema Vanišová, SA Špičák                                  1. David Vyskočil, SKI Klub Vimperk
  2. Nikola Hodlová, Cyklosport Pit-stop                      2. Lukáš Rajtmajer, TJ Sokol Mochtín
  3. Nikola Nová, Capr Přeštice                                  3. Matěj Kyrál, TJ Sušice

Starší žactvo roč. 2002/2003 – 900 m a 1300 m
  1. Veronika Sinetová, TJ Sušice                              1. Aleš Keřlík, FK Dukla Janovice
  2. Bára Kořínková,  Atletika Klatovy                         2. Lukáš Kalivoda, SKI Klub Vimperk
  3. Magdaléna Chroustová, Chotěšov                        3. Mirek Švátora, TJ Sokol Mochtín

Dorostenky mladší roč.2000/2001 – 4000 m                Dorostenci mladší roč.2000/2001 – 4000 m
1.Denisa Náměstková, Gym.Klatovy …24:33              1. Ondřej Ruhsam, OA Klatovy ……. 24:09
1.Adriana Slavíková, Gym.Klatovy……24:33


Ženy – roč.1997 a starší – 4000 m    hlavní závod        Muži do 40 let roč.1977/1997 – 4000 m

1.Petra Dolejšová, Atletika Klatovy… 17:21 min.          1.Vojtěch Koželuh, Atletika Klatovy.. 14:31
2.Marie Spasová, Sokol Švihov   ….  19:19                 2.Šimon Bureš, Atletika Klatovy …… 15:10
3.Michaela Lyer, TJ Klatovy………..  19:28                  3.Tomáš Görner,Atletika Klatovy ……15:24 

Veteráni nad 40 let roč.1967-1976 – 4000 m                 Veteráni nad 50 let roč.1957/1966 – 4000 m
   1.Josef Podlipský, Jiko Čácha…..……..17:22            1.Karel Voráček, TJ Sokol Dolany ……17:50
  1. Jaroslav Bušta, TJ Kolinec…………..17:23             2.Alois Šatra, Tatran V.Hydčice…….....18:21
  2. 3.Pavel Vyskočil, Vimperk………..……. 18:33        3.František Kukaň, Gama Žel. Ruda.....22:08

Veteráni nad 60 let roč.1956 a starší – 4000 m
                 1.Milan Lukačišin, CKS Malát Klatovy….19:03
                 2.Jiří Westrmaier, Kolová ………………..19:59
                 3.Jiří Čada, KČT Nýrsko ………………... 25:04
                 4.Jiří Janka, Vlčák Tupadly ……………... 29:19  (nejstarší účastník, 19.5.1948)


Děkujeme
Karel Šot, ředitel závodu

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit